m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Pier 39, dosłownie Molo 39, to centrum handlowe i popularna atrakcja turystyczna zbudowana na molo w San Francisco w USA. Na Pier 39 można znaleźć liczne sklepy, restauracje, salon gier wideo, przedstawienia uliczne, centrum informacyjne o ssakach morskich Marine Mammal Center, oceanarium Aquarium of the Bay. Można też zobaczyć uchatki kalifornijskie leżące często na deskach mariny przylegającej do molo. Molo jest zlokalizowane na skraju dzielnicy Fisherman's Wharf i w pobliżu dzielnic North Beach, Chinatown i Embarcadero. Do Pier 39 można łatwo dotrzeć za pośrednictwem historycznej linii tramwajowej F Market. Rozwój Pier 39 został zapoczątkowany w 1978 roku przez przedsiębiorcę Warrena Simmonsa, który zbudował tam restaurację i sklepy.
Można tu zjeść pyszną zupę Chowder, podawaną w chlebie.Chowder tozupa rybna lub z owocami morza. Potrawa kuchni anglosaskiej, popularna na wschodnim wybrzeżu USA, Australii i Nowej Zelandii. Jest tu mnóstwo restauracji, sklepów i sklepików z pamiatkami, ubraniami, artykułami spożywczymi, a nawet świeżymi rybami i owocami morza. Panuje tu ogromny ruch, oczywiście turystyczny. Z molo widoczne są wyspy Angel Island i Alcatraz oraz mosty Golden Gate i Bay Bridge. Rejsy Blue & Gold Fleet na Alcatraz wyruszają z Pier 39.
Blue & Gold Fleet to prywatna firma w Stanach Zjednoczonych świadcząca usługi promowe w rejonie Zatoki San Francisco w Kalifornii .  Blue & Gold Fleet obsługuje przede wszystkim usługi turystyczne i wycieczkowe od Pier 41 w San Francisco, z usługami do Sausalito , Tiburon i Angel Island . Z tego molo odbywają się rejsy na Alcatraz. Blue & Gold Fleet rozpoczęło wycieczkę od West Marina of Pier 39 w 1979 roku z trzema statkami. Firma stała się operatorem promu podmiejskiego Alameda / Oakland w 1991 r., Promem Vallejo w dniu 1 lipca 1994 r. Oraz skonsolidowanym systemem promowym w Zatoce San Francisco w 2011 r.
22 grudnia 2017 r. Federalne Biuro Śledcze aresztowało Everitt Aaron Jameson, 25-letniego byłego marynarza , pod zarzutem planowania ataku terrorystycznego w rejonie Pier 39 w okresie Bożego Narodzenia. Stara Brama Portowa Przyznam, że rejsy po zatoce zdecydowanie bardziej mi odpowiadały, jak wędrówki po mieście.
San Francisco , widok ze statku, molo 39 Przed wpłynięciem do portu, stara brama portowa. Tu trzeba się przyjrzeć. Na platformach niezliczone ilości fok. Pogoda nas za bardzo nie rozpieszczała, ale były momenty, że niebo przybierało przyjazne kolory... i potrafiło zaświecić słoneczko...
Most prezentuje się pięknie... wybrzeże nazywane Manhatanem San Francisco... i dalsza, troszkę niższa część Manhatanu... San Francisco-Oakland Bay Bridge - zespół dwóch mostów nad zatoką San Francisco w Kalifornii, łączących miasto San Francisco na zachodzie z Oakland na wschodzie. Przebiega nimi autostrada międzystanowa nr 80
Myślę, że do reszty zdjęć komentarz nie jest potrzebny. Bycie w tym miejscu, to czysta przyjemność...
Tu nie liczy się czasu, tu człowiek jest wolny od trosk i zmartwień... ...one też są wolne!, nie przejmują się tłumem...
Zapraszam do następnej części San Francisco :)

najbliższe galerie:

 
San Francisco
1pix użytkownik borowy odległość 1 km 1pix
SAN FRANCISCO cz. 2 (port i Alcatraz)
1pix użytkownik pipol odległość 2 km 1pix
USA - SAN FRANCISCO 1
1pix użytkownik afrodyta odległość 2 km 1pix
USA - San Francisco - część I
1pix użytkownik kryjan odległość 3 km 1pix
SAN FRANCISCO cz. 1 (dwa mosty)
1pix użytkownik pipol odległość 3 km 1pix
USA - San Francisco (1)
1pix użytkownik wmp57 odległość 4 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 17.01.2019 18:21

achernar-51
Pojawiało się słonko, ale przeważały chmury. Na szczęście nie padał deszcz. Poza tym nawet było ciepło, tylko na morzu trochę wiało.
Pozdrawiam :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5681) dodano 17.01.2019 00:13

Mimo, że czasami pojawia się trochę błękitnego nieba, to widać, że pogoda Was nie rozpieszczała. My podczas 4-dniowego pobytu mieliśmy słoneczną i ciepłą (choć nie upalną) aurę... Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!