m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Calico Ghost Town, w kalifornijskim San Bernadino, może nie spełnić twoich oczekiwań dotyczących miasta-widma. Nie jest opuszczony i wiele budynków zostało odnowionych. To miejsce, popularne wśród turystów. W rzeczywistości jest to park regionalny otoczony przez pustynię. Calico jest bardziej jak Tombstone lub Superstition w Arizonie niż mniej turystyczne stare miasta, takie jak  Bodie, Kalifornia czy Rhyolite w Nevadzie . Niektórzy uważają, że jest zbyt skomercjalizowane. Calico zaczynało jako miasto górnicze srebra. Pojawiło się w 1881 roku podczas srebrnego strajku, który był największym, jaki kiedykolwiek znaleziono w Kalifornii.
Miasto huczało, ale tylko do momentu, gdy cena srebra spadła w 1896 roku. W 1904 roku zostało opuszczone.Zbliżamy się do jednego z saloonów LIL's... tu można jak na westernie trzasnąć wahadłowymi drzwiami i poczuć się jak John Wayne... wchodzimy do środka. Za barem stary kowboj- barman. Zamawiamy burbona. Na ladzie stoi słoik z kiszonymi ogórkami...pycha ! Na ścianach gabloty z bronią... ...pod sufitem portrety, jak w prawdziwym westernie... ...portrety zdobią nie tylko ściany, jest ich mnóstwo.
...barman z uwagą obserwuje nas, przybyszy z Europy... ...jest również stół, na którym rozgrywano wiele pokerowych gier... ...niejedna szklanka whisky została tu wylana...obstawiliśmy grę, ale nie było graczy ;);) Zmęczeni burbonem i upałem idziemy dalej... ...pora odpocząć na sławnych bujanych fotelach.... Walter Knott znany jako  Knott's Berry Farm kupił Calico w 1950 roku.
Przywrócił wszystkie oryginalne budynki poza pięcioma oryginalnymi budynkami, tak jak w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Calico otrzymał status Historycznego Landmark, a w 2005 roku został głoszony przez ówczesnego gubernatora Arnolda Schwarzeneggera na Silver Rush Ghost Town w Kalifornii. Calico znajduje się pomiędzy Los Angeles i Las Vegas i stanowi dobre miejsce na przerwę w podróży. Można tu przenocować we własnym namiocie, lub w miejscowym hotelu. Calico organizuje specjalne wydarzenie na prawie każde święto w roku. Obejmuje Wielkanoc, Halloween, Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie.
Zorganizowali także festiwal filmowy, rekonstrukcje wojny domowej i festiwal muzyki bluegrass. Festiwal Calico Days to miejsce, w którym bogata historia górnictwa w mieście obchodzona jest z zabawnymi rzeczami, które można oglądać niczym wyścig burro i triathlon górników.  Jest muzyka i więcej. W Halloween można udać się do Calico po popularną grę Halloween Ghost Haunt. Miasteczko jest czasami puste, a czasami przepełnione turystami. Trafiliśmy na pierwszą opcję. Było dosłownie kilka osób.
Można tu obejrzeć fajne rzeczy, mające związek z rozwojem dzikiego zachodu. Jest tu również straż pożarna :)... ...i potrzebne wiadra do gaszenia ognia... Nie można się tu nudzić.
Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie... Wstęp do miasteczka kosztuje 8 USD, dla dorosłych. Za drobną opłatą, można wypłukać sobie srebro. Nam się nie udało...pozostały tylko zdjęcia :)
Zapraszam do obejrzenia części II.

najbliższe galerie:

 
to nie jest kraj dla starych ludzi
1pix użytkownik marzenakn odległość 87 km 1pix
LAS VEGAS cz. 3 (Fermont Street)
1pix użytkownik pipol odległość 105 km 1pix
Las Vegas - ładny kicz
1pix użytkownik pedro1912 odległość 106 km 1pix
USA - Las Vegas - Fontanna Bellagio
1pix użytkownik kryjan odległość 106 km 1pix
Moja Ameryka  - Las Vegas nocą
1pix użytkownik andred odległość 107 km 1pix
Las Vegas
1pix użytkownik mw odległość 108 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 23.01.2019 14:39

podrozninka
Dziękuję. Ja miałam tylko jedno marzenie w tym miejscu. Wejść do Saloonu przez te wahadłowe drzwi i zamówić burbona :) :) :) Spełniło się :)
Pozdrawiam.

podrozninka_ użytkownik podrozninka_(wpisów:159) dodano 22.01.2019 21:28

Superowa galeria!
Klimat jak z Dr Quinn. Bardzo po mojemu...
I pomyśleć, że miałem kiedyś włosy jak serialowy Hank Lawson... esz ... to były czasy. Się rozmarzyłem...


afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 20.01.2019 21:36

lucy56
Są i na pewno się przekonałaś ile ich jest. Trudno je odwiedzić wszystkie w ciągu 14 dni, ale my robiliśmy co się da, w 6 stanach. To trudne, ale możliwe :):)
Pozdrawiam serdecznie.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 20.01.2019 21:34

pipol
Fajna i dająca odpocząć po dalekiej drodze i ogromnych upałach.
Pozdrawiam :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 20.01.2019 21:33

achernar-51
To miejsce jest dla wszystkich :) Czujesz się tam jak w prawdziwym westernie, a możesz przy okazji zaobserwować nowości 21 wieku.
Pozdrawiam :)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3106) dodano 20.01.2019 15:39

A mówią, że tam nie ma historycznych miejsc 😉.Pozdrawiam.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9077) dodano 20.01.2019 14:11

fajna miejscówka :)
pozdro

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5620) dodano 20.01.2019 00:52

Może i komercja, ale mnie by się tam podobało... Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!