m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
BARSTOW. Barstow to miasto w hrabstwie San Bernardino , Kalifornia. Osadnictwo Barstow rozpoczęło się pod koniec lat 30. XIX wieku w Korytarzu Mormonów . Ten retro motel w Barstow położony jest przy słynnej trasie Route 66. Oferuje on kolekcję zabytkowych samochodów i pamiątek z trasy Route 66 . W odległości 1,6 km od motelu Route 66 znajduje się stacja Harvey House Amtrak Barstow i muzeum The Route 66.
Korzenie Barstow leżą również w bogatej historii górnictwa na pustyni Mojave po odkryciu złota i srebra w dolinie Owens iw górach na wschodzie w latach 1860 i 1870.s  Z powodu napływu górników przybywających do Calico i Daggett , zbudowano koleje do transportu dóbr i ludzi. Południowy Pacyfik zbudował linię z Mojave w Kalifornii przez Barstow do Needle. Pobyt w tym miejscu to niesamowita frajda dla wielbicieli starych samochodów.
Ta nieodkryta, znana na całym świecie Route 66 Classic znajduje się w sercu Barstow. Światowej sławy Route 66 Classic Motel w sercu Barstow w Kalifornii. Route 66 to legenda Ameryki, która teoretycznie nie istnieje, ponieważ została oficjalnie wykreślona ze spisu dróg w 1985 r. Jednak od 2005 r. funkcjonuje jako trasa historyczna. Powstała w 1926 r., aby połączyć Chicago z oddalonym o niemal 4 tys. km Los Angeles. Swoją największą świetność przeżywała w w latach 30. XX w., gdy była główną trasą dla ogromnej fali migrantów, chcących dostać się na zachód kraju. Drogę zastąpiła w 1985 r. autostrada Interstate 40, a większości miasteczek utrzymujących się z obsługi podróżujących tą trasą wymarło. Jednak od kilku lat niektóre z nich, na fali renesansu zainteresowania Route 66, wracają do życia jako atrakcje turystyczne.
Barstow jest ważnym ośrodkiem transportowym dla imperium śródlądowego . Kilka głównych autostrad, w tym Interstate 15 , Interstate 40 , California State Route 58 i US Route 66 zbiegają się w mieście. St Jude's Ranch for Children, to ośrodek dla dzieci i ofiar potwierdzonych nadużyć i zaniedbań w rodzinie i społeczeństwie.Ranczo św. Jude'a uczyniło i nadal robi różnicę, tworząc nowe życie z nową nadzieją dla tych dzieci. Pomnik upamiętnia George'a Hicksa Fanchera, który zmarł w 1900 roku.Największy nagrobek w stanie ma 68 stóp wysokości, waży 1000 ton, jest wykonany z granitu, kosztuje 25 000 $ i został wzniesiony w 1911 roku. Stoi w pobliżu autostrady 140 i Arboleda Drive w Merced. BISHOP. Bishop leży na zachód od rzeki Owens na północnym krańcu Doliny Owens. Znajduje się na trasie US 395 , głównej arterii północ-południe przez dolinę Owens, łączącej Imperium Wewnętrzne z Reno w stanie Nevada . Bishop (dawniej Bishop Creek ) jest miastem w Inyo County , Kalifornia , Stany Zjednoczone .
Chociaż Bishop jest jedynym zarejestrowanym miastem i największym zaludnionym miejscem w Inyo County, siedziba władz znajduje się w Independence . Bishop znajduje się w pobliżu północnego krańca Owens Valley , na wysokości 4150 stóp (1260 m).  Miasto otrzymało nazwę od Bishop Creek , wypływającego z Sierra Nevada ; potok został nazwany imieniem Samuela Addisona Bishopa, osadnika w Dolinie Owens. Położony w pobliżu licznych atrakcji turystycznych, Bishop jest głównym kurortem ; miasto jest centrum handlowym i mieszkalnym, podczas gdy wiele miejsc wakacyjnych w górach Sierra Nevada znajduje się w pobliżu. Bishop położony jest na wschód od Sierra Nevada i na zachód od Białych Gór . Miasto Biskupa w hrabstwie Inyo w Kalifornii otrzymało imię jednego z pierwszych europejskich osadników w tym regionie, Samuela A. Bishopa.W Bishop nakręcono wiele filmów zachodnich, w tym filmy z udziałem Johna Wayne'a .
W 1862 roku powstała osada graniczna (i późniejsze miasto), znana jako Bishop Creek , kilka mil na wschód od ranczo San Francis. Mimo, że miasto wciąż się rozwija, jedyne przypomnienie o ranczo Samuela Bishopa dzisiaj jest pomnikiem umieszczonym w pobliżu oryginalnego miejsca na rogu autostrady 168 West i Red Hill Road, dwie mile na zachód od centrum Bishop. MERCED. W Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Merced znajduje się w 16. dzielnicy kongresowej Kalifornii . W 2010 roku Latynosi stali się populacją większościową w hrabstwie Merced i Merced, jako że przemysł rolny sprowadzał robotników rolnych z imigrantów. Firma Merced została uznana za piąte miejsce produkcji hrabstwa w Kalifornii. W 2016 r. Hrabstwo Merced wygenerowało ponad 3,4 mld USD łącznej wartości produkcji.
Pięć głównych towarów z 2016 roku w Merced to:mleko, migdały, kurczaki, bydło i cielęta, słodkie ziemniaki. Merced, to przede wszystkim produkcja rolna, sady i ogrody. Zajazdy, sklepy i bazary obfitują w niezliczone owoce i warzywa. Można tu smacznie zjeść i odpocząć... ... Gospodarka tradycyjnie polegała na agrobiznesie i obecności bazy lotnictwa zamkowego .
W ciągu ostatnich dwudziestu lat do strefy tej wkroczył bardziej zdywersyfikowany przemysł, w tym drukarstwo, budowa łodzi z włókna szklanego, magazynowanie i dystrybucja oraz przemysł opakowań. Merced leży około 110 mil na południowy wschód od San Francisco i 310 mil na północny zachód od Los Angeles. Kiedy wyjeżdzaliśmy z gospodarstwa, niebo dało nam przepiękny pokaz kolorów i baletu chmur. Wystarczy na to popatrzeć... ... ...
... ... prawda, że piękne :) Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
USA-Dziki Zachód-miejsca,  które warto zobaczyć.
1pix użytkownik klavertjevier odległość 76 km 1pix
Sacramento
1pix użytkownik magbo odległość 96 km 1pix
USA - Wypad za ocean. . .
1pix użytkownik bahia odległość 112 km 1pix
USA - Sacramento
1pix użytkownik kryjan odległość 113 km 1pix
Między  Yosemite   a  Doliną  Śmierci  !   (   USA)
1pix użytkownik agra60 odległość 122 km 1pix
San Francisco
1pix użytkownik magbo odległość 124 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 23.01.2019 14:36

pisanka
My odcinkami jechaliśmy historyczną Route 66, nawet byliśmy w miejscu, gdzie się kończy w Santa Monica. To wielka frajda.
Pozdrawiam.

pisanka użytkownik pisanka(wpisów:572) dodano 23.01.2019 10:07

Route 66 musze kiedys przejechac ...chocby na rowerze :) fajne te oldtimery, troche bym je polakierowal na ich miejscu . Byc w juesej i nie jechac 66 to tak jakby nie byc chyba ? Pozdrawiam

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 22.01.2019 15:13

tereza
Dziękuję Teresko. Miło mi, że odwiedzasz moje galerie.
Serdecznie pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4276) dodano 22.01.2019 15:13

achernar-51
My przez Merced przejeżdżaliśmy i zatrzymaliśmy się na krótko, a nocowaliśmy w Bishop w Red Roof inn. Największe i chyba najbardziej przyjemne wrażenie zrobiło na mnie Barstow.
Pozdrawiam.

tereza użytkownik tereza(wpisów:3975) dodano 22.01.2019 12:33

Kolejna bardzo ciekawa prezentacja.Pozdrawiam:]

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5731) dodano 21.01.2019 23:50

Przez Merced jechaliśmy z Doliny Śmierci do Yosemite i nawet nocowaliśmy w tym miasteczku, ale nie mieliśmy okazji go zwiedzić... Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!