m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
U zbiegu ulic Greenwich St. i Liberty St. stanęliśmy w miejscu największej tragedii ludzkiej, gdzie jeszcze nie opadły emocje.To miejsce Pomnik Memorial & Museum 9/11...Kto naprawdę wysadził dwie wieże? W piątą rocznicę zbliżających się wydarzeń 9/11 Christina Asquith znajduje akademików pytających o oficjalną wersję wydarzeń.Jest już 17 rocznica i wersja wydarzeń jest w dalszym ciągu wielkim znakiem zapytania... 1 World Trade Center (wcześniej pod nazwą Freedom Tower, Wieża Wolności), jeden z czterech nowojorskich wieżowców stanowiących część nowego kompleksu, który powstał w miejscu biurowców WTC zniszczonych w wyniku zamachu z 11 września 2001.  Odłamki szkła i pyłu z wież World Trade Center leżą na biurku profesora Stevena Jonesa na Uniwersytecie Brighama Younga w Utah. Dowody, jak mówi, są największymi zatuszowaniami w historii. Zbyt złym, by można było w to uwierzyć, ale jednym z nich przeciw którym postawił karierę akademicką, na ujawnienie prawdy. Ataki z 11 września, twierdzi Jones, były pracą wewnętrzną, narzuconą przez neokonserwatystów z Białego Domu, aby usprawiedliwić okupację bogatych w ropę naftową krajów arabskich, zwiększyć wydatki wojskowe i rozszerzyć Izrael. Nie wierzymy, że 19 porywaczy i kilku innych w jaskini, w Afganistanie obmyśliło to samo, mówi Jones. Rzucamy wyzwanie tej oficjalnej teorii spiskowej i, na Boga, doszlibyśmy do sedna prawdy.Podczas gdy ten ponury obrót uważa większość amerykańskich naukowców za absurd, Jones, profesor fizyki, nie jest sam. Jest członkiem zespołu 11/11 Scholars for Truth, niedawno utworzona grupa około 75 amerykańskich profesorów zdeterminowanych, by udowodnić, że 9/11 było mistyfikacją.
W esejach i czasopismach używają swojego stowarzyszenia z czołowymi uniwersytetami, aby dać uczniom znaczek teorii spiskowych, od dawna wierzących w części Europy i świata arabskiego i zdobywając poparcie wśród Amerykanów z powodu frustracji wojną w Iraku i sprzeciwu wobec prezydenta Busha. Hiper wojna z terrorem. Ankieta przeprowadzona latem przez Scripps Howard / Ohio University wskazuje, że Amerykanie są coraz bardziej podejrzliwi wobec wyjaśnień rządu dotyczących wydarzeń z 11 września: 36% stwierdziło, że bardzo prawdopodobne lub w pewnym stopniu było to, że urzędnicy federalni uczestniczyli w atakach na World Trade Center i Pentagon, lub nie podjęły żadnych działań, aby je powstrzymać, ponieważ chcieli, aby Stany Zjednoczone przystąpiły do wojny na Bliskim Wschodzie.[???] Dla większości świata historia 11 września rozpoczyna się o godzinie 8.45 rano. 11 września 2001 roku, kiedy lot 11 American Airlines rozbił się na północnej wieży World Trade Center. Ale, wystarczy konkretny argument w badaniach z Jonesem, a fabuła zaczyna się rok wcześniej, we wrześniu 2000 roku. Neokonserwatywna grupa o nazwie Project for New American Century, w skład której wchodził sekretarz obrony, Donald Rumsfeld, i wiceprezydent Dick Cheney , wydał raport, w którym argumentował o globalnej ekspansji amerykańskiej supremacji militarnej i gospodarczej, a USA przekształciły się w jedno światowe supermocarstwo. Raport ostrzegł, że proces transformacji, nawet jeśli przyniesie rewolucyjne zmiany, prawdopodobnie będzie długi, bez jakiegoś katastroficznego i katalizującego wydarzenia - jak nowy Pearl Harbor. Grupa, w porozumieniu z około 20 innymi, zaaranżowała ataki z 11 września jako pretekst do wyprzedzającej globalnej agresji przeciwko Afganistanowi, a następnie do Iraku i wkrótce do Iranu, mówią naukowcy. I twierdzą, że zgromadzili bogactwo danych naukowych, aby to udowodnić.
Według Jonesa niemożliwe jest, aby wieże się zawaliły od zderzenia dwóch samolotów, ponieważ paliwo lotnicze nie pali się w temperaturach wystarczająco gorących, by stopić stalowe belki. Poziome obłoczki dymu, emitowane podczas zawalania się wież wskazują na kontrolowane implozje na niższych piętrach. Uczeni zgromadzili relacje świadków na temat błysków i głośnych wybuchów tuż przed upadkiem. Bliźniacze wieże musiały, jak mówią, zostać zniszczone przez materiały wybuchowe, stąd pojemnik kurzu na biurku Jonesa, wysłany do niego (niezamawiany),  przez kobietę mieszkającą na dolnym Manhattanie. Używa lamp fluorescencyjnych rentgenowskich do testowania materiałów wybuchowych. Co więcej, pobliski World Trade Center 7 również zawalił się później tego popołudnia. Budynek nie został trafiony samolotem, tylko uszkodzony przez ogień. WTC 7 mieściła tajną stację CIA, która według naukowców była centrum dowodzenia planowaniem 11 września. Samoloty były tylko rozproszeniem - mówi profesor James Fetzer, 65-letni emerytowany filozof nauki na University of Minnesota. Dowody są tak przytłaczające, ale większość Amerykanów nie ma czasu na to spojrzeć. Ale Jonathan Barnett, profesor inżynierii przeciwpożarowej w Worcester Polytechnic Institute w Massachusetts, nazywa takie twierdzenia złą nauką. Niechętnie zapoznał się z twierdzeniami uczonych. Tak, to niezwykłe, że konstrukcja stalowa zapada się w ogniu, zgadza się Barnett. Barnett był członkiem World Performance Center Building Performance Study, jednej z grup rządowych badających upadek wież. Jednak jego grupa i inni twierdzą, że uderzenie samolotów osłabiło struktury i pozbawiło materiałów ognioodpornych.
To spowodowało zwinięcie najwyższych pięter obu wież na piętro niżej. Duża część upadku budynku spowodowała upadek następnego piętra, a następnie wszystkie spadły jak talia kart - mówi Barnett. Od czasu ataków rząd Stanów Zjednoczonych opublikował trzy raporty z wydarzeń dnia, z których wszystkie dotyczyły setek profesorów, naukowców i urzędników państwowych. Komisja 9/11, grupa ponadpartyjna, wydała 500-stronicowe śledztwo w sprawie porywaczy, dochodząc do wniosku, że są one powiązane z Osamą bin Ladenem. Narodowy Instytut Standardów i Technologii, agencja rządowa, złożył 10. 000 stron raportów badających upadek wież. A Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego, badając reakcję na ataki...  wypowiada się...Instalować bomby w trzech budynkach z wystarczającą ilością materiałów bombowych i okablowania? To zbyt wielki projekt i wymagałoby zbyt wielu ludzi, aby utrzymać go w tajemnicy - mówi Christopher Pyle, profesor prawa konstytucyjnego w Mt Holyoke College.
 Po każdym poważnym kryzysie, takim jak zamach na JFK lub Martina Luthera Kinga, mieliśmy teoretyków spisku, którzy wymyślili wiarygodne scenariusze dla łatwowiernych ludzi. To strata czasu. Wzdłuż ulic czuć atmosferę 9/11, żal i ból. Jeśli nigdy nie będą wyjaśnione i podane do publicznej wiadomości okoliczności tej tragedii, to każdy będzie sobie zadawał pytanie DLACZEGO??? Dlaczego tyle tysięcy osób musiało stracić życie ??? World Trade Center Transportation Hub zaprojektowany przez Santiago Calatrava, stał się nową ikoną Nowego Jorku. Delikatna, ale potężna konstrukcja zapewnia wspaniałe powitanie podróżnym przyjeżdżającym metrem lub pociągiem podmiejskim PATH. Terminal, znajdujący się na terenie byłego punktu zerowego, służy jako regionalny węzeł komunikacyjny, a także ważny cel kulturalny i handlowy.Sala główna, znana jako Oculus, jest strzelistą rzeźbiarską powłoką ze stali i szkła, otaczającą podobną do katedry przestrzeń i zalewającą ją naturalnym światłem. Ta wolnostojąca struktura w kształcie soczewki wydaje się mieć skrzydła utworzone przez żebra stalowe, które rozciągają się w górę poza główną obudowę. Tam, gdzie skrzydła spotykają się wzdłuż zakrzywionego grzbietu, działający na 330 stóp świetlik pozwala na wentylację i pasywne kondycjonowanie przestrzeni poniżej i zostaje uroczyście otwarty 11 września. Światło słoneczne, które przedostaje się przez obudowę żebrowaną, również zasłania platformy kolejowe, 60 stóp pod ziemią, z naturalnym światłem. To miejsce wielkiej zadumy i smutku. Nie rozumiem jak to mogło się stać??? Kto ceni walkę i pieniądz bardziej niż ludzkie życie??? Minęło 17 lat od zamachu na World Trade Center. Dramatyczne zdarzenie wstrząsnęło nie tylko Ameryką, ale i resztą świata.  Budynki były niezaprzeczalnym symbolem Nowego Jorku. Warto więc poznać bliżej ich historię. Mimo że, pierwotnych wieżowców WTC już nie ma, to w ich miejscu budowane są inne. Poznajcie je bliżej. Czy wyglądają tak samo jak te, zburzone 17 lat temu???

najbliższe galerie:

 
New York cz. 3 czyli okolice Ground Zero
1pix użytkownik pipol odległość 0 km 1pix
USA II- Nowy Jork
1pix użytkownik timu odległość 0 km 1pix
Big Apple - nowojorskie impresje (1)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
Big Apple - nowojorskie impresje (4)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
NEW YORK (różność)
1pix użytkownik pipol odległość 1 km 1pix
New York
1pix użytkownik budzik odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 06.02.2019 17:33

Pewnie masz rację, podobnie jak nigdy nie dowiemy się, czy Franklin Delano Roosevelt wiedział o zamiarach Japończyków zaatakowania Pearl Harbour, lecz celowo zataił to, by wprowadzić USA do II wojny światowej, jak chce też jedna z teorii spiskowych. Dlatego do takich rewelacji podchodzę zawsze z dużą rezerwą... Pozdrawiam. :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 05.02.2019 18:39

paniwu
Co naprawdę stało się z wieżowcami uderzonymi przez samoloty oraz z tymi, które "fizycznie nie brały udziału w zamachu", a runęły, tego się pewnie nie dowiemy. Pamięć po tragedii zostanie na zawsze, bo przecież tu nie chodzi o budynki, tylko o tysiące ludzi, którzy zginęli w męczarniach, spłonęli lub skakali z okien... strażacy, którzy biegli na ratunek i tam zostali...(zdjęcie 10)
Pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4225) dodano 05.02.2019 18:34

achernar-51
Przeczytałam wiele książek, artykułów, obejrzałam sporo filmów na temat teorii spiskowych... i co ??? NIC! Nigdy nie dowiemy się prawdy. Do dziś rodziny osób, które zginęły w WTC nie mogą doprosić się wyjaśnień...I tak już pozostanie. Przykre, ale prawdziwe.
Pozdrawiam.

paniwu użytkownik paniwu(wpisów:631) dodano 05.02.2019 08:06

Bardzo ciekawy reportaż. Zwykle przy tak ogromnych tragediach rodzą się teorie spiskowe. Wszyscy widzieli, w tym strasznym dniu, że uszkodzeniu uległy górne piętra wieży. Dlaczego runęła po czasie prawie do [parteru? Bardzo intrygująca relacja. Pozdrawiam serdecznie

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 05.02.2019 02:16

Ciekawy reportaż, ale Jones mnie nie przekonuje. Mimo, że rzekomo odżegnuje się od teorii spiskowej, to jego argumenty są czystą teorią spiskową... Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!