m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (27):

 
Pod względem geograficznym miasto położone jest na skraju Kotliny Gorzowskiej, leżącej na Równinie Gorzowskiej, nad Wartą u ujścia Kłodawki, na wysokości od 19 do 82 m n.p.m.] Leży 53 km od granicy z Niemcami i około 135 km od ich stolicy, Berlina. Do Warszawy jest 463 km, a siedziba władz samorządowych województwa lubuskiego znajduje się w oddalonej o 111 km Zielonej Górze. Wcześniej tereny, gdzie położony jest Gorzów należały do ziemi lubuskiej. Po podbiciu Lubuszan przez Polan, tereny te zostały włączone do Wielkopolski. Następnie w 1252 ziemia ta została włączona do Marchii Brandenburskiej, stanowiąc zalążek Nowej Marchii. Do 1945 miasto związane było z niemiecką Brandenburgią, a po II wojnie światowej znalazło się w granicach Polski. Bulwar Nadwarciański (niem. Bollwerk) - nadrzeczny bulwar w Gorzowie Wielkopolskim, ciągnący się na prawym brzegu Warty, pomiędzy ulicami Cichońskiego i Garbary, w całości położony na terenie centrum miasta. Na całej długości bulwaru przecina go jedynie jedna ulica - Bolesława Chrobrego, która dzieli bulwar część zachodnią i wschodnią.
Ten starszy gościu to figura woskowa. Wygląda jak żywy. Stary człowiek i morze. Jest dużo sprawniejszy od tych dwóch młodziaków.
Słynne kasety Stilon Gorzów. Wszyscy kupowali stilonki i nagrywali na nich piosenki z radia.

najbliższe galerie:

 
chmury
1pix użytkownik kasika odległość 9 km 1pix
A to Polska właśnie
1pix użytkownik paraprawo odległość 13 km 1pix
PL-Świerkocin- ZOO Safari
1pix użytkownik filmdil odległość 19 km 1pix
Świerkocin - Zoo Safari
1pix użytkownik robson odległość 19 km 1pix
moja mała ojczyzna
1pix użytkownik jaros odległość 22 km 1pix
W Starym Dworku
1pix użytkownik walizka odległość 23 km 1pix

komentarze do galerii (1):

 
u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:910) dodano 07.04.2019 11:44

Jak widać najładniejsze dzielnice ulokowane są wzdłuż rzeki. (chyba ta zasada obowiązuje nie tylko w Gorzowie) - pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!