m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (37):

 
New York Transit Museum (zwany również Transit Museum NYC ) jest muzeum , które pokazuje historyczne artefakty metra , autobusu i systemy kolei podmiejskiej w aglomeracji miejskiej w Nowym Jorku. Główne Muzeum mieści się w wycofanej Court Street stacji metra, w centrum Brooklynu i Brooklyn Heights .Główne wejście do muzeum Transit znajduje się na rogu Boerum Place i Schermerhorn Street w centrum Brooklynu. Mniejsze Muzeum mieści się w Grand Central Terminal na środkowym Manhattanie . Muzeum znajduje się w rzeczywistej stacji metra, która pierwotnie nazywała się Court Street .Stacja Court Street została wybudowana jako stacja końcowa dla lokalnych pociągów linii IND Fulton Street i otwarta w dniu 9 kwietnia 1936 r., Stacja ma jedną platformę na środku wyspy z dwoma torami. Ścieżki kończą się blokami zderzaka tuż za zachodnim końcem peronu. W dniu 4 lipca 1976 r., New York City Transit Exhibit został otwarty na zlikwidowanej stacji metra w ramach obchodów Bicentennial w Stanach Zjednoczonych , pobierając opłatę jeden żeton za wstęp do metra.
Plany miały utrzymać muzeum otwarte do 7 września 1976 roku, ale okazało się ono tak popularne, że pozostało otwarte i ostatecznie stało się muzeum stałym. Zachowały się stare wagony metra, a także modele i inne eksponaty. W połowie lat 90., Metropolitan Transportation Authority (MTA), przejął kontrolę nad Muzeum Transportu od Urzędu Transportu w Nowym Jorku . W tym czasie zakres muzeum został rozszerzony o inne aspekty usług transportowych w regionie MTA, w tym kolej podmiejską ( Metro-North , Staten Island Railway , Long Island Rail Road ) oraz drogi, tunele i mosty ( MTA Bridges i tunele ). Od tego czasu obracające się eksponaty na antresoli często podkreślają podmiejskie operacje kolejowe i mostowe / tunelowe, a także ich historię. W muzeum znajdują się pamiątki po metrze, autobusie, kolejnictwie, moście i tunelu; oraz inne eksponaty, w tym oznakowanie zabytkowe i reklamy w pojazdach; oraz modele i dioramy metra, autobusu i innego sprzętu.
Antresola (górna) muzeum zawiera większość eksponatów. Prezentowane są artefakty z historycznego przebiegu metra i autobusów, a także infrastruktura transportowa Nowego Jorku. Eksponaty na górnym poziomie są zmieniane od czasu do czasu. Ponadto istnieje mała sala do prezentacji, która zazwyczaj wyświetla plakaty i filmy do publicznej edukacji na temat grzeczności i bezpieczeństwa, w tym przykłady z innych systemów tranzytowych na całym świecie. Na poziomie platformy (dolnym), dwie w pełni zasilane i operacyjne trasy metra zawierają wiele historycznych przykładów metra w Nowym Jorku i podwyższone wyposażenie kolejowe na stałym wyświetlaczu. Zachowane wagony towarowe, z których większość nadal może być eksploatowana, pochodzą jeszcze z poprzednich firm, które przybyły przed New York City Transit Authority. Wskaźniki diagramy i dźwignie sterujące są w pełni sprawne i nadal są potrzebne, gdy samochody na pokazie metra są wymieniane lub przenoszone Od 2017 roku w muzeum znajduje się wiele eksponatów: 1/Steel, Stone & Backbone: Budowa New York's Subways podkreśla wyzwania i pracę związaną z budową metra w latach 1900-1925.
2/ Moving the Millions opowiada historię systemu metra od prywatnych operatorów do dzisiejszego tranzytu MTA w Nowym Jorku. Znajduje się na poziomie peronu i ma na celu uzupełnienie doświadczenia odwiedzającego różne samochody metra znajdujące się w muzeum. 3/ Clearing the Air omawia nowoczesny transport uliczny i jego wpływ na środowisko oraz podkreśla kroki, jakie MTA podejmuje w celu zmniejszenia śladu węglowego. 4/ Na ulicach pokazuje kompleksową historię transportu nowojorskiej ulicy ( horsecars , kolejki linowe , tramwaje , autobusy , itp). DLA WYJAŚNIENIA: Pociągi w większości nazywane są SAMOCHODAMI. Np:Samochód BMT typu Q lub Samochód Pieniężny , to nic innego jak POCIĄGI. Inne artefakty w muzeum to plakat utraconego filmu z 1926 roku , Subway Sadie , a także oryginalna mosiężna oprawa światła z dni pracy stacji. Posiada również oryginalną mozaikową tabliczkę ze stacji 137th Street , która powstała w 1904 roku.
Muzeum, to nie tylko pociągi, ale również autobusy.Ponieważ nie ma miejsca na ich stałą wystawę w podziemnym muzeum, są one przechowywane w różnych zajezdniach autobusowych w całym mieście . Są wypuszczane na specjalne wydarzenia, takie jak doroczny festiwal Bus Festival, który odbywa się co roku w związku z targami ulicznymi Atlantic Antic . Autobus 3100 (zbudowany w 1956 r.) Był pierwszym klimatyzowanym autobusem używanym w każdym amerykańskim systemie transportowym. Eksperymentalny autobus Fifth Avenue Coach Company , miał tylne drzwi wyjściowe, które pasażerowie pchali, aby otworzyć; fotele owijające się wokół tylnej części autobusu; miękkie siedzenia; i lampy fluorescencyjne. Ostatnio pasażerowie skorzystali z usług pasażerskich w połowie lat 70. ubiegłego wieku, wykorzystując je później w New York City Transit Police . Większość wagonów należących do floty Transit Museum jest sprawna i często są wykorzystywane do wycieczek po metrze prowadzonych przez muzeum i New York City Transit w różnych częściach systemu. Wagony metra są w pełni wyposażone w zabytkowe tablice reklamowe i mapy tras, uzupełniając atmosferę okresu wewnątrz pojazdów.
Bilety na wycieczki do Muzeum Transitów (zwane Pociągami Nostalgia) sprzedawane są z wyprzedzeniem. Niektóre specjalne pociągi New York City Transit (takie jak promocje wakacyjne są dostępne dla każdego, o ile zapłacą normalną opłatę za przejazd metrem. Oprócz samochodów (pociągów - metra) prezentowanych w Muzeum Transitów, znajduje się także wiele muzealnych samochodów, które są przechowywane poza terenem budowy w różnych stacjach metra i warsztatach w oczekiwaniu na renowację. Samochod typu IRT Lo-V, Korba jako urządzenie zasadnicze, Klasyczny, drewnopodobny podnośnik typu BU , odrestaurowany do pierwotnego wyglądu i nadal działający. Oprócz wagonów metra muzeum posiada sporą kolekcję zabytkowych autobusów emerytowanych . ...warto było wsiąść i poczuć ogromną kierownicę...(z dużym luzem :) :)
Zwiedzenie tego muzeum, to frajda. Zobaczyć jak wyglądało metro, które było kopane ręcznie... Polecam :)

najbliższe galerie:

 
OCENKI a NY w gratisie
1pix użytkownik pipol odległość 8 km 1pix
USA - NEW YORK 9 - Coney Island, Nowojorskie Drapacze Chmur
1pix użytkownik afrodyta odległość 8 km 1pix
Na tropie ulubionych filmów. NY
1pix użytkownik atropacz odległość 8 km 1pix
New York cz. 5 czyli snucie się po ulicach
1pix użytkownik pipol odległość 8 km 1pix
New York cz. 1 (Brooklyn Bridge i okolice)
1pix użytkownik pipol odległość 8 km 1pix
Big Apple - nowojorskie impresje (3)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 9 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!