m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (44):

 
Coney Island to dzielnica Nowego Jorku zamieszkiwana licznie przez imigrantów (głównie z Ukrainy, Rosji i Chin). Dla nowojorczyków i turystów to jednak przede wszystkim ogromna plaża z pełną wakacyjną infrastrukturą. Coney Island. To miejsce, które wszyscy znają, ale mało kto miał ochotę się do niego wybrać. Kiedy tam traficie, skierujcie kroki wzdłuż Surf Avenue do budynku Coney Island USA - gdzie znajduje się muzeum dzielnicy i jej historii oraz jedyny w Stanach sideshow, czyli pokaz występów cyrkowych, gdzie możecie zobaczyć połykaczy ognia, mieczy, człowieka-gumę i osoby, które kiedyś określało się mianem dziwolągów. Warto wejść i dowiedzieć się, dlaczego dziś to określenie przestało być obraźliwe, a stało się manifestem dumy cyrkowców. Obowiązkowy punkt wycieczki? Spacer po promenadzie. To zabytek o ponad 100-letniej historii.
Nawet mieszkańcy Manhattanu rzadko wsiadają w metro, żeby po dwóch godzinach wysiąść na stacji z widokiem na ocean i plażę. Nie zróbcie tego błędu. Coney Island jest jak Wielki Kanion albo Wodospad Niagara...tylko to nie cud natury, a kultury...  Kto nie zobaczył tej dzielnicy, nie zna Ameryki. Od końca XIX wieku do dziś historia Coney Island to opowieść o rozrywce, popkulturze, emigracji i kapitalizmie. Odwiedźcie koniecznie restaurację Nathans Hot Dogs. Do dziś serwuje fast food i jest to legendarne miejsce.Na początku XX wieku, Nathan Handwerker wymyślił hot doga. Nathan pochodził z Jarosławia!!! Warto więc sprawdzić, jak polska parówka stała się amerykańskim symbolem. Zawody w jedzeniu hot-dogów...Nathan's Famous Corporation (róg alei Surf i Stillwell) 4 lipca organizuje międzynarodowe zawody, a ważenia przed walką dokonuje sam burmistrz Nowego Jorku. 5 lipca 2018 roku padł nowy rekord w jedzeniu hot dogów. Zwycięzca zjadł 74 bułki z parówką w ciągu 10 minut. Joey Chestnut potrzebował przeciętnie zaledwie 8 sekund na zjedzenie jednego hot doga, a gdy dotarł do końca, poprawił swój poprzedni rekord 72 hotdogów w 10 minut i wygrał trofeum Musztardowego Pasa po raz 11 z rzędu.
Zwycięzcy otrzymali po 10 tys. dolarów. Pula nagród całego konkursu wynosiła 400 tys. dolarów. Coney Island to jednak przede wszystkim parki rozrywki, te zupełnie nowe, ale również zabytkowe. W sezonie letnim działają tu również liczne parki rozrywki... niestety w październiku, mimo wspaniałej pogody, wszystko było nieczynne :( :( :( Cyclone, przepiękna drewniana kolejka górska, która właśnie skończyła 90 lat. Deptak zbudowany wzdłuż plaży. Coney Island leży w południowej części Nowego Jorku, w okręgu Brooklyn, tuż przy oceanie. Największą atrakcją tej części miasta jest długa na 4 km i szeroka piaszczysta plaża.
Na całym jej odcinku zbudowano szeroki drewniany deptak, a tuż obok stoją liczne budki z przekąskami, sklepy i restauracje. Przyznam, że pogoda jak na 2 październik, sprzyjała mi cały czas :), tylko szkoda, że kolejki są już poza sezonem... Żegnamy Nowy Jork. Trochę wspomnień z uroków miasta, drapacze chmur, które widoczne są na każdym kroku... Oczywiście nie zdołałam zapamiętać wszystkich nazw, ale kilka udało się... Szczególnie te, które wpisują się w krajobraz Nowego Jorku i te, które są najbardziej znane...
 One World Trade Center (wcześniej znanym jako Freedom Tower) Ciekawa jestem, jak bedzie wyglądał Nowy Jork za kilka lat ??? Obserwując dynamiczną rozbudowę miasta, będą same drapacze chmur.... ...oczywiście pozostaną te najbardziej znane...i te najczęściej odwiedzane... Trzecie miejsca na liście najwyższych budynków w Nowym Jorku zajmują jednocześnie Chrysler Building (najwyższy budynek na świecie w latach 1930-1931), a także New York Times Building - oba mają wysokość 319 metrów
Panoramę Nowego Jorku, największego miasta w Stanach Zjednoczonych, zdobi 5 818 wieżowców, na czele z 92 budynkami o wysokościach co najmniej 183 metrów. Najwyższym budynkiem w Nowym Jorku otwarty w 2015r. Freedom Tower, znajdujący się w centrum Manhattanu. Drugi, co do wysokości, Empire State Building, jest jednocześnie czwartym najwyższym budynkiem w Stanach Zjednoczonych, a także siedemnastym najwyższym budynkiem na świecie. Trzecim pod względem wielkości budynkiem w Nowym Jorku jest Bank of America Tower, który łącznie z iglicą ma wysokość 366 metrów.
Od 2003 roku w Nowym Jorku zakończono konstrukcję 12 budynków o wysokościach co najmniej 183 metrów. Kolejnych 15 obiektów pozostaje obecnie w stadium budowy W czerwcu 2008 roku, w Nowym Jorku było 338 konstruowanych, zatwierdzonych do konstrukcji lub proponowanych do konstrukcji wieżowców. Historia drapaczy chmur w Nowym Jorku rozpoczęła się wraz z oddaniem do użytku World Building w 1890 roku; konstrukcja miała wysokość 106 metrów. Nowy Jork odegrał znaczącą rolę w rozwoju wieżowców; od 1890 roku, jedenaście struktur w mieście dzierżyło tytuły najwyższych budynków świata.
Nowy Jork został bardzo wcześnie opanowany przez boom na drapacze chmur, który narodził się na początku XX wieku i trwał do lat 30. XX wieku. W tym okresie powstało 16 z 82 najwyższych budynków w mieście, a w tym Bank of Manhattan Trust Building, Chrysler Building i Empire State Building. Każdy z nich w momencie ukończenia był najwyższą strukturą na świecie. Dziękuję za wspólny spacer po Big Apple.

najbliższe galerie:

 
Skrótem przez USA
1pix użytkownik mocar odległość 5 km 1pix
USA - NEW YORK 8 Transit Museum
1pix użytkownik afrodyta odległość 8 km 1pix
New York cz. 2 ( czyli rejs do kobiety)
1pix użytkownik pipol odległość 14 km 1pix
OCENKI a NY w gratisie
1pix użytkownik pipol odległość 14 km 1pix
USA - NEW YORK CITY 1
1pix użytkownik afrodyta odległość 14 km 1pix
New York cz. 1 (Brooklyn Bridge i okolice)
1pix użytkownik pipol odległość 14 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4237) dodano 11.03.2019 13:51

achernar-51
Gdybym nie poznała Twoich wojaży, to bym nie uwierzyła, ale właśnie Ty odwiedzisz to miejsce, bo Ameryka nie jest Ci obca.
Serdecznie pozdrawiam :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5697) dodano 08.03.2019 20:13

Na Coney Island taż zabrakło mi czasu, więc wychodzi na to, że nie znam Ameryki... Może kiedyś uda mi się dotrzeć i tam (bo warto), choć najpierw chciałbym zaliczyć zachodnią część pogranicza USA-Kanady... Pozdrawiam. :)

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4237) dodano 07.03.2019 22:03

agra60
Starałam się jak mogłam. Jeśli będziesz w NYC, to polecam wszystkie te miejsca, a może uda Ci się zobaczyć znacznie więcej, bo to miasto z ogromnym potencjałem.
Dziękuję za odwiedziny w moich amerykańskich galeriach. Ta była ostatnią z USA.
Pozdrawiam serdecznie.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4237) dodano 07.03.2019 22:01

lucy56
Lucynko, powiem szczerze, że chciałabym mieszkać w takim "blokowisku". Fantastyczne miejsce. Myślę, że NYC bardziej będzie szedł w "górę".
To już koniec Nowego Jorku. Myślę, że w dziewięciu galeriach z Big Apple, pokazałam wszystko to, co zobaczyłam.
Dziękuję za wspólne spacery po 5 Stanach.
Serdecznie pozdrawiam.

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3131) dodano 07.03.2019 21:52

Jednak źle ale warto zobaczyć 😉

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3131) dodano 07.03.2019 21:51

Tyle ciekawostek zgromadziłaś w jednej galerii,krótko i treściwie😊.Ja zaledwie liznęłam NY. Z pewnością za lat parę...będzie wyglądał inaczej.Pozdrawiam.

Nie wiem czy dobrze "wkleiłam".Wizja z innego krańca ziemi😉.
https://www.facebook.com/703293413/posts/10155872122728414/

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1400) dodano 07.03.2019 18:33

Chłonę Twoją relację NY jako naprawdę ciekawe kompedium wiedzy o tym mieście zwłaszcza że mam ochotę dojść szybko tu się wybrać .Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!