m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (35):

 
Centrum Corinto tworzą dwa place : Parque Central i mniejszy Parque los Fundadores. Pochodzący z 1882 roku budynek dworca kolejowego pełni dziś funkcję Muzeum Historii Corinto,biblioteki oraz audytorium. Wieża zegarowa z 1958 roku,upamiętniająca stulecie Corinto. Uwieczniony w marmurze Jose Schendell,wieloletni proboszcz w kościele pw. św. Tomasza,zasłużony działacz społeczny. Mercado Central. Okolice Mercado
Trochę dziwi,że sąsiedztwo największego portu morskiego Nikaragui na wybrzeżu pacyficznym,przez który przechodzi 65% handlu krajowego,nie przekłada się na stan zamożności miasta. Tuż przy wjeździe do portu,popiersie zasłużonego z pewnością dla Nikaragui wojskowego. Na teren portu nie zostałem wpuszczony,ponieważ nie posiadałem specjalnego pozwolenia (acceso solo personas autorizadas). Niezainteresowani pewnie nie zwrócą uwagi na ten niezbyt rzucający się w oczy budynek.Jednak znajdujący się na nim szyld informuje,że należy do Marynarki Wojennej Nikaragui,a mieści się w nim Kapitanat Portu Corinto.
Kilkaset metrów od centrum,a mam wrażenie,że znalazłem się w zapomnianym przez świat miejscu...
Szeroko otwarte wejście do Urzędu Miasta (Alcaldia Municipal). Barrio Los Pescadores W Corinto jest wiele restauracji,w których znajdziemy dość zróżnicowane menu,z przewagą tzw. owoców morza (mariscos).Nad zatoką,blisko centrum,warto zajrzeć do restauracji El Peruano, oraz skromniejszej restauracji Costa Azul, w której zakończyłem wizytę w Corinto,sącząc zimne piwo i kontemplując piękne okoliczności przyrody (no,może takie sobie).
Dziękuję

najbliższe galerie:

 
León
1pix użytkownik hardin77 odległość 32 km 1pix
NIKARAGUA - CERRO NEGRO & Volcano Boarding
1pix użytkownik martyna odległość 51 km 1pix
Chinandega→ Potosi→ Volcán Cosigüina
1pix użytkownik hardin77 odległość 70 km 1pix
Playa El Tunco - Salwador dla Surferów
1pix użytkownik bartekplk odległość 265 km 1pix
CERRO VERDE - Wulkany i wulkaniczne jeziora - EL SALWADOR
1pix użytkownik bartekplk odległość 307 km 1pix
4/7 Centralnej Ameryki w zbiorowym wydaniu
1pix użytkownik bartekplk odległość 310 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!