m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Dzień dobry :)
Usiądź sobie wygodnie na ławeczce,skoro już do mnie przyszłaś / przyszedłeś,a ja poprowadzę Cię przez uliczki stolicy Madery - Funchal. Stolica Madery nie jest może wyjątkowo bogata w architekturę czy też historyczne zabytki,ale mimo to uważam,że warto tu choćby na jeden dzień zawitać. Zresztą chyba wszyscy tu przybywający wychodzą z tego założenia,bo bywa tu nawet tłoczno. Oczywiście Funchal to tez największe miasto wyspy wiecznej wiosny. I pomimo,że jest najwieksze na wyspie,wcale nie jest tak duże,jakby sie mogło wydawać,a mimo to poruszając się autem,odniosłem wrażenie jakbym przynajmniej po Warszawie jeździł. Oczywiście Funchal zwiedzilismy przemieszczając się pieszo z mapą w ręku :)
 Sa tu oczywiście miejsca klimatyczne,można przysiaść w ulicznej kafejce,napić się kawy,albo piwa ... my częściej zatrzymywaliśmy sie na ten drugi trunek :)
Ileż można kawy pić - serce stanie ;) Trochę pomnikowo ... Również nasi słynni rodacy sie załapali na swoje pomnikowe 3D :) ... Oczywista oczywistość,ze na wyspie wiecznej, wiosny to i kwitnie co chwila coś,co powoduje miłe doznania :)
W fazie rozkwitu ... W fazie przedwczesnego rozkwitu :) Nasze kroki kierujemy pomału w stronę portu ... Ci co Maderze byli,wiedzą po co sie tu kierujemy ;) Otóż właśnie :) 
CR7
Muzeum Ronaldo A to sam wirtuoz futbolu :)
A to widok na miasto z Muzeum.
Co ciekawe,samego Ronaldo Maderczycy nie darzą wielką sympatią hmm ... czyżby zazdrość ? Gdyby sie komus nózki zmęczyły,to pod muzeum stoją i czekają w pełnej gotowości takie jeżdżące bajerki. Dobrze,idźmy w kolejną część miasta ... Jest Katedra ... Są też koty :) Ale są też na wyciągnięcie rąk ... dłonie :) Nie sposób sie nie przywitac,co skrzętnie Rozmusiakowa wykorzystała :)
No i szwędaczki ciąg dalszy ... ... Szaleństwa Rozmusiakowej :)  :) :)  Po kawie sie tak człowiek nie zachowuje hehe :) :) :) :)
No dobrze.Przyszedł czas,by na Funchal trochę z góry popatrzeć ... Oczywiście wjeżdża sie tam kolejką Teleferico.To niestety najdroższa choc najszybsza opcja.Na nogach tez spokojnie dacie radę. Teleferico dowozi nas na wzgórze Monte. Cała atrakcja trwa około 20 min i faktycznie może być całkiem przyjemna.Gdy nie pada deszcz.Nam sie rozpadało ... Jestesmy na wzgórzu Monte,na którym są dwie najwazniejsze atrakcje. Pierwsza to ogród botaniczny ...
... ... Druga to panowie pchający sanki po asfalcie :) Mały rekonesans po okolicy musiał byc ... Nie jestem pewny,ale wydaje mi się,iż to Papież Jan Paweł II. Do saneczkarzy w końcu też dotarlismy.
Niestety interes w tym dniu chyba był słaby z powodu ciągłego nękającego wszystkich deszczu ... My za to mielismy okazję przyjrzec sie panom i ich pracy bardziej dokładnie :) Duże, wiklinowe sanie, z metalowymi płozami, służyły bogatym mieszkańcom do szybkiego transportowania się ze wzgórza w dół Funchalu lub do przewożenia różnych produktów i dóbr. Tymczasem trafili się klienci.Z Niemiec przyjechali i ajk widac deszcz im nie straszny :) I poooooszli w dół ... No i zarobione :) :) :)
Kolejką z miasta 20 min,a ze wzgórza sankami 10 min. Są parasole,będzie i piwko :) Dziekujemy i pozdrawiamy :)

najbliższe galerie:

 
Madera - Mixt
1pix użytkownik andred odległość 1 km 1pix
PORTUGALIA-Madera,  wyspa kwiatów i pięknych widoków
1pix użytkownik klavertjevier odległość 1 km 1pix
Maderyjczycy
1pix użytkownik dispar odległość 1 km 1pix
Drzwi w Funchal
1pix użytkownik dispar odległość 2 km 1pix
Świąteczne Funchal
1pix użytkownik mariusz4735 odległość 2 km 1pix
Madera - RUA DE SANTA MARIA
1pix użytkownik rozmusiaki odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
rozmusiaki użytkownik rozmusiaki(wpisów:4959) dodano 16.04.2019 10:10

Dziekuję za odwiedziny wyspy wiecznej,a może i wietrznej wiosny :))
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)

podrozninka_ użytkownik podrozninka_(wpisów:169) dodano 07.04.2019 21:09

Cześć. Bardzo fajna relacja!
Tyyy, temu całego Ronaldo z brązu, to turyści jak widzę nie tylko za dłonie polerują... :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 07.04.2019 14:21

Skoro CR7 doczekał się w tak młodym wieku muzeum, to faktycznie musi coś w tym być ..., mam wrażenie, że magia Realu bez Ronaldo gdzieś się ulotniła, teraz facet czaruje w Juve i całkiem niedawno pokazał, że dalej ma moc. Dla mnie jak na razie nr 1 w światowym futbolu:)
Pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 05.04.2019 14:27

Fajna jest Madera.
Na sardynkach grilowanych nie byliście?
A to wstyd, hahah:)
Pozdro:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5786) dodano 05.04.2019 13:12

Z przyjemnością obejrzałem miejsce, które odwiedziliśmy w 2016 roku. Na wzgórze Monte można dostać się też i miejskim autobusem - opcja nie tak atrakcyjna jak kolejka linowa (czyli teleferico), ale niedroga. A dawniej (bodajże na początku XX wieku) jeździł tam i pociąg... W Muzeum CR7 byliśmy, ale nie powala ono na kolana (przynajmniej mnie). Zdecydowanie lepiej pochodzić po uliczkach Funchal z dala od głównych tras turystycznych... Pozdrawiam. :)

charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 05.04.2019 09:26

Madera, nawet deszczowa, wygląda fajnie.
Saneczkarze mają niezłą robotę, tylko tak sobie myślę... jeśli sanki mają metalowe płozy, to musi tam być niezły hałas przy zjeżdzie :-)
Pozdr.ru_da użytkownik ru_da(wpisów:388) dodano 05.04.2019 09:15

Z zainteresowaniem obejrzałam, bo Madera wciąż przede mną. Mam ją wysoko na mojej liście, ale chyba jeszcze nie w tym roku. Chyba, że nagle plany się zmienią...
Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!