m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Wolno biegające po alpejskich zboczach koniki to spora atrakcja dla dzieci. Koniki są tak przyzwyczajone do obecności ludzi, że bez problemu można je pogłaskać, a nawet ... ... zając się ich fryzurą, gdyż ... ... jak widać trudne jest podziwianie świata spod opadającej na oczy grzywy. Te konie żyją wśród pięknie rozrzeźbionych wzgórz znajdujących się powyżej Serfaus - miasteczka z własnym metrem. Wiem, że trudno w to uwierzyć, wiedząc z jakim mozołem wciąż powstaje metro w stolicy naszego kraju. Mieliśmy atrakcję dla miłośników koni, ale w góry przejeżdża się przede wszystkim dla nich, aby pochodzić po nich i nacieszyć się ich widokiem lub zdobyć szczyty.
W tym rejonie są one dostępne dla wszystkich. Ilość kolejek oraz ich rozmieszczenie pozwala na przemieszczanie się między miejscowościami, a potem ruszenie na szlaki o różnym stopniu trudności. Utracone na trasie kalorie można uzupełnić w restauracjach z widokiem na góry. Do wyboru jest kilka, wszystkie na wysokim poziomie kulinarnym i geograficznym. W tej serwują min. przepyszną pizzę. Dla najmłodszych przygotowano place zabaw. To jeden z nich. Są także ścieżki tematyczne, możliwość zjazdu na torze saneczkowym długości 1,5 km, zabawa na sztucznym śniegu, ścianka wspinaczkowa, zjazd na linie itp.. Dla każdego coś miłego. Tutaj platforma widokowa, z której rozpościera się panorama Alp. Cristal Cube, charakterystyczna lustrzana kostka będąca ekskluzywną restauracją, którą można zarezerwować tylko dla siebie. Odbija się w niej całe otoczenie, jak i w ...
... ścianie toalet, z których możemy podziwiać to co wokół, nie będąc widocznym dla tych, którzy znajdują się na zewnątrz. Jeśli kogoś męczy szlak góra dół, to polecam zjazd kolejką znajdującą się koło Cristal Cube i przejście się najpierw w cieniu drzew, a potem wzdłuż strumienia do jeziorka, z którego wypływa. ... Położone jest ono w dolinie pozwalającej na obserwowanie fauny, jej najmniejszych przedstawicieli oraz ... ... flory np. wrzosów kwitnących już na koniec sierpnia. Ta trasa bardzo spodobała się mojemu synowi.
Pomyślano także o miłośnikach sztuki i przygotowano dla nich  atrakcję. Trasę wzdłuż której ustawione są rzeźby lokalnych artystów z możliwością ich nabycia. Wśród tych pięknych krajobrazów rozlokowane są urocze miasteczka. Ladis wyróżnia się usytuowanym na wzgórzu zamkiem i ... ... domami przepięknie zdobionymi malowidłami, a także ... ... wieloma starymi, drewnianymi i klimatycznymi zabudowaniami gospodarczymi.
Wielbiciele zamków mogą podziwiać kolejny z nich zbaczając z trasy Kaunertal w miejscowości Berneck. Wnętrza obiektu są niestety bardzo krótko otwarte dla zwiedzających. Teraz zabieram Was na trasę Kaunertaler Gletscherstrasse (oczywiście za darmo z wymienioną już kartą) ciągnącą się wzdłuż doliny Kaunertal, nad którą wznosi się masyw Weissespitze pokryty w górnych partiach lodowcem. Jest on od wysokości 2150 m n.p.m. całorocznym terenem narciarskim. Przejażdżka tą trasą dostarcza niezapomnianych wrażeń. W wielu miejscach można się zatrzymać i ruszyć na szlak. Np. tutaj w kierunku lodowca.
Polecam wejście do jaskini lodowej. A potem wjazd kolejką na punkt, z którego widać Austrię i Włochy, i gdzie przebiega granica między tymi państwami. Widok w stronę Austrii na szczyty malowane zachodzącym słońcem i cieniami. Na górze spędziłam dłuższą chwilę, ale trzeba było niestety opuścić to miejsce ze względu na zakończenie pracy kolejki. Za to na dole czekał na mnie niesamowity widok: góry malowane ciepłym światłem i tęczą oraz wijąca się między nimi trasa. Aż chciałoby się zamieszkać w widocznym malutkim domku i móc na co dzień podziwiać podobne widoki.
... Wzdłuż trasy, a nawet na niej, możliwość spotkania z alpejskimi krowami. Mają one tutaj znakomite warunki do życia: świeżą trawę, czystą wodę ze strumienia i cudowne widoki. Jesteśmy przy jeziorze i niestety niedługo opuścimy trasę, ale ... ... zapraszam jeszcze do spojrzenia na Maria Schnee Kapelle. Jest to niewielki kościół wykonany z drewna. Obok niego znajduje się Gepatschhaus, w którym możemy przenocować i posilić się. Jest to dobra baza do zwiedzania Kaunertal.
Przejazd kolejkami z kartą Super Sommer Card obowiązuje także w okolicznych miejscowościach np. w Fendels, gdzie po wjechaniu na górę i przejściu kilkudziesięciu metrów możemy podziwiać panoramę z Ladis, Fiss i Serfaus, a następnie przejść się tematyczną trasą, w czasie której poczytamy o zwierzętach zamieszkujących ten rejon Alp oraz podszkolimy niemiecki, gdyż tylko w tym języku są informacje. Karta jest także do wykorzystania w pobliskim Zams, z którego możemy wjechać na tereny pokryte wrzosowymi dywanami. I z lądowiskiem dla aniołów, którego nikt nie miał śmiałości zająć. Będąc tutaj koniecznie musicie udać się widocznym na zdjęciu szlakiem na majaczący w oddali szczyt: Glanderspitze 2512 m n.p.m.. Możliwość przejścia tą trasą nie jest niestety wszystkim dana, choć ja zaliczam ją do średnich. Wymaga odrobinę wysiłku, ale jest tego warta, pomimo a może dzięki, zmiennym warunkom pogodowym bardzo malownicza.
Widok ze szczytu, z którego możemy wrócić do stacji kolejki, restauracji panoramicznej, albo zejść do którejś z miejscowości znajdujących się na dole. Polecam ten oferujący niezliczoną ilość atrakcji region i dziękuję za uwagę.

najbliższe galerie:

 
Kaunertal
1pix użytkownik szustakowskimieczyk odległość 8 km 1pix
Pitztal
1pix użytkownik szustakowskimieczyk odległość 12 km 1pix
AT: Silvretta Arena (III) – See.
1pix użytkownik waaw odległość 15 km 1pix
AT: Silvretta Arena (II) – Kappl Dorf
1pix użytkownik waaw odległość 21 km 1pix
AT: Silvretta Arena (I) – Kappl  (Ski)
1pix użytkownik waaw odległość 23 km 1pix
Längenfeld
1pix użytkownik achernar-51 odległość 24 km 1pix

komentarze do galerii (17):

 
harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 15.04.2019 09:27

Paweller, warto i polecam, na pewno nie będziesz zawiedziony miejscem :)
Pozdrawiam :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7611) dodano 13.04.2019 21:19

Widokowo pięknie tam, widzę, że warto zajrzeć ..., pozdrawiam:)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 13.04.2019 21:03

Ak, a ja bym chętnie jeszcze tam wróciła, aby lepiej poznać tereny :) Dziękuję.

Kordula, bardzo się cieszę, że się Tobie spodobało :)

Wielkopolanko, dziękuję, dla mnie w górach zawsze bajkowo ;)

Kabaczku, więcej jest, ale z innego miejsca, też górzystego :)

Paniwu, dziękuję i cieszę się, iż wywołałam wspomnienia związane z tym miejscem. Tak sądzę, skoro darzysz je sentymentem.

Nola, miejsca piękne, jak to w górach. Robię fotki w sprzyjających do tego warunkach, czyli np. gdy słońce chyli się ku zachodowi. Zawsze można wtedy liczyć na kilka ciekawszych kadrów.

Serdecznie Was pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6846) dodano 11.04.2019 22:02

Piękna galeria i piękne miejsce pokazałaś:) W promieniach zachodzącego słońca cudnie się te góry prezentują, a kolor wody w jeziorku boski:) pozdrawiam:)

paniwu użytkownik paniwu(wpisów:749) dodano 09.04.2019 12:03

Pięknie pokazałaś cudowny klimat austriackich Alp, a w sezonie letnim ich urok jest spotęgowany wielością kolorów, które wtedy się objawiają. Ten region darzę szczególnym sentymentem. Pozdrawiam serdecznie

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1313) dodano 09.04.2019 09:06

Wszystko pięknie ale mało. Z niecierpliwością czekam na kolejną porcję takich widoków, bo na pewno uda Ci się coś jeszcze znaleźć w Twoim archiwum.
Pozdrawiam.

wielkopolanka użytkownik wielkopolanka(wpisów:1982) dodano 09.04.2019 08:26

Przepiękna galeria....widoki bajkowe...
pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 09.04.2019 07:59

Galeria na 10, a nawet na dwie:))
Mój małzonek napisałby "ożesz korba" )
Podobało sie i to bardzo:)

ak użytkownik ak(wpisów:6367) dodano 09.04.2019 07:27

znam teren pięknie tam ji piękna galeria :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 08.04.2019 23:24

Achernar, Mocar, Charlie, Gabi, Ru_da, Lucy, Pipol, miło, że zajrzeliście z miłymi komentarzami. Bardzo dziękuję!

Charlie, to prawda, że w Austrii wszędzie pięknie i wszystko dopieszczone. Byłam w kilku miejscach, ale dopiero w rejonie, który przedstawiłam znalazło się wszystko o czym można tylko zamarzyć :)

Serdecznie Was pozdrawiam :)

pipol użytkownik pipol(wpisów:9089) dodano 08.04.2019 20:34

No jest moc :)
Pozdro :)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3139) dodano 08.04.2019 20:22

Jak zawsze pięknie.Pozdrawiam.

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:346) dodano 08.04.2019 16:58

Piękna i interesująca galeria. Od pewnego czasu marzy mi się lato w Alpach, ale... tyle miejsc mi się marzy... A totek wciąż nie może trafić w moje numery ;)))

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 08.04.2019 14:56

Cudowna prezentacja. Wspaniale pokazane przepiękne krajobrazy , każdy kadr przemyślany, każdy inny, wszystko tak śliczne, że aż nierealne. A sposób sfotografowania koni to już w ogóle kosmos jest. Lustro weneckie w toalecie?
Najpiękniejsza relacja z Austrii jaką widziałam, gratuluję wspaniałej wycieczki i galerii,
pozdrawiam

charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 08.04.2019 11:58

Uroczy kawałek ziemi dostali austriacy od Tego, co siedzi w górze i wszystkim zarządza :-)
Będąc w Austrii w kilku regionach i wielu miejscach, chyba nie znalazłam ani jednego miejsca, które by mi się nie spodobało.
Wszystkie są pięknie położone, idealnie zadbane i dopieszczone.
Austriackie place zabaw, są super. Czy to naziemne, czy wysoko w górach :-)
Natomiast Alpy... Alpy to Alpy. One zawsze wygladają doskonale. Zależy tylko, kto je fotografuje.
A Ty robisz to znakomicie.
Pozdr.

mocar użytkownik mocar(wpisów:2819) dodano 08.04.2019 08:20

Ależ tu uroczo !
Pozdrawiam:)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5729) dodano 08.04.2019 01:05

Piękne miejsce... Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!