m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
 Z Malty z przystani promowej Cirkewwa przeprawiamy się promem na Gozo do portu Mgarr. W przystani Mgarr już czekają na nas autobusy które zabiorą turystów i mieszkańców do stolicy wyspy Victoria albo Rabat. W śród starej zabudowy miasta wąskimi krętymi uliczkami kierujemy się do centrum miasta Rabatu, to Plac Niepodległości, znany również jako It-Tokk, zdominowany przez Banca Giuratale, zbudowany w latach 1733-1738. Budynek ten był siedzibą władz miejskich Gozo, a obecnie jest siedzibą Rady Miejskiej Wiktorii. Plac Niepodległości tętni życiem, codzienny targ na świeżym powietrzu sprzedaje się tu wszelkiego rodzaju pamiątki turystyczne, a wokół placu otaczają go liczne kawiarnie,restauracje itp. Na placu Niepodległości, warto odwiedź bazylikę św. Jerzego. na zdjęciach poniżej .
Charakterystyczne i często spotykane na Malcie i Gozo oznaczenia mieszkań.
 Bazylika św. Jerzego znajduje się w samym sercu Victoria , Gozo . Parafia założona już w średniowieczu, a kamień węgielny bazyliki został położony w 1672 roku.http://obiezyswiat.org/gif/gallery_up.gif Bazylika pokryta jest całkowicie marmurem , a baldachim nad ołtarzem głównym pozłacany jest brązem i złotem. Kopuła w nawie bocznej. Jednak najbardziej fascynującym dziełem sztuki jest rzeźba św. Jerzego, wyrzeźbiona w drewnie przez Pawlu Azzopardi w 1838 roku. Wszystkie obrazy i freski w kopule i suficie, są dziełem Giovanniego Battisty Conti z Rzymu.
Baldachim nad ołtarzem głównym Kaplica najświętszego sakramentu Baldachim nad ołtarzem głównym Kopuła w nawie bocznej. Wnętrza bazyliki. Przepiękne i bogate zdobienia bazyliki, freski dziełem Giovanniego Battisty Conti z Rzymu.
JHS Kopuła w nawie głównej. Freski Giovanniego Battisty Conti.
Fronton bazyliki św. Jerzego i Plac Niepodległości. Centrum miasta Kolejny obszerny plac Victorii, wypełniony turystami . Wspaniała atmosfera, przenosi człowieka w odległe czasy.
Będąc na Malcie ,koniecznie powinniście tam zawitać na Gozo i Victorii. Teatr miejski - W Citadel Theatre można obejrzeć półgodzinny seans na temat przeszłości nie tylko Malty, ale i przede wszystkim Gozo. Centrum miasta.
Place i uliczki starego miasta Victorii. Park miejski a tuz obok główny dworzec autobusowy z którego są połączenia w wszystkie kierunki wyspy Gozo. Ulica prowadzi do Cytadeli na wzgórzu nad miastem .
Cytadela. Rzut oka z Cytadeli poza siebie na miasto. Zapraszam niebawem do kolejnej galerii poświęconej wyłącznie Cytadeli i widokom roztaczającym się na całą wyspę Gozo. 
DO ZOBACZENIA :)

najbliższe galerie:

 
Malta-Gozo
1pix użytkownik andy odległość 0 km 1pix
Malta - wyspa Gozo
1pix użytkownik wielkopolanka odległość 0 km 1pix
Malta - Gozo, Cytadela
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Malta IV: Gozo
1pix użytkownik warika odległość 2 km 1pix
Malta cz. III Gozo
1pix użytkownik andrew430 odległość 3 km 1pix
Malta, Gozo - Ġgantija
1pix użytkownik mocar odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
mocar użytkownik mocar(wpisów:2785) dodano 07.04.2019 11:47

Dzięki za wizytę, komentarz i oceny. Pozdrawiam :)

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:230) dodano 07.04.2019 08:26

Miło było powspominać oglądając Twoją interesującą galerię.
Pozdrawiam.

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1371) dodano 07.04.2019 03:21

Bardzo fjanie mie się Twoimi galeriami konfrontuje wspomnienia.Pozdrawiam ciepło

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!