m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Mierzęcin leży nad strugą, Mierzęcką Strugą. Okoliczności przyrody, sprawiają, że chce się tu mieszkać. Bo przecież mieszkać, gdzieś trzeba. Dlaczego akurat nie w tak pięknym miejscu? Okolica jest bardzo malownicza. Obecni właściciele, a objęli oni w posiadanie to miejsce w 1998 roku, mają tego świadomość. Od strony pól nie ma ogrodzenia. Świat stoi otworem. 
Zwierzęta wandale mają wstęp wzbroniony. Elektryczny pastuch im to przypomina. Za to jest praktycznie niewidoczny. O przedwojennej historii majątku, można dowiedzieć się tutaj z wspomnień dawnego pracownika. https://u.profitroom.com/2016.palacmierzecin.pl/uploads/pdf/Mierzecinskie_historie_wspomnienia.pdf
Stajnie przy pałacu zapewniają nawet koniom estetyczny komfort. A ci, co chcą wsiąść na konia i koniecznie chcą przekonać się jak smakuje upadek z niego, mają tu wiele okazji do tego. Choć same konie, mają do tego, stosunek luźny. Jest majątek, jest kościół. Ale to oczywiste. To nowa przygoda. Produkowanie wina. Niech żyje ocieplenie klimatu. Winnica radzi sobie coraz lepiej. Niestety, poprzedni właściciele nie dożyli takiego rozkwitu swojego gospodarstwa.
Pewnie mieli jakiś plan rozwoju. Tylko ich, jakby to powiedzieć, promotorzy? Nie uwzględnili obecności pana Stalina.
Historia nie obeszła się lekko z rodziną gospodarującą tutaj. Synowie właścicieli zginęli na froncie wschodnim. A potem przyszła dobra zmiana i ich świat okazał się całkiem nie ich. Po wojnie był tutaj dom dziecka, potem różne były dzieje, ale raczej niezbyt wesołe. W 1998 roku nabyli tę posiadłość przedsiębiorcy z Poznania. I chyba właśnie teraz nastał złoty wiek Mierzęcina. To wzruszające jak potraktowali nowi właściciele ten kawałek świata. Park, po prostu zapiera dech. Zostawiono wszystko co warte było zostawienia. Nowych nasadzeń jest ogrom, ale są one tak przemyślane, że wyglądają jakby rosły tu od zawsze.
W ten majątek wpakowano w ostatnich latach prawdziwy majątek. Nic dziwnego, że jeden z potomków dawnych właścicieli, pan Alexander von Waldow, zgłosił się po odbiór własności.
Na szczęście z całej rodziny von Waldow, jest raczej wyjątkiem. Na początku znajomości z nowymi właścicielami było całkiem sielankowo, a nawet przyjacielsko. W miarę inwestowanych pieniędzy przez nowych właścicieli, klimat się oziębiał. Pan Alexander zaproponował bezpłatną dzierżawę nawet na dwadzieścia lat, ale potem posiadłość miała wrócić do niego. Poddawał przy tym w wątpliwość, ze to tylko Niemcy wywołali wojnę. Bo przecież, gdyby Polska zgodziła się na korytarz i na inne propozycje, to wcale nie musiałoby dojść do tych ekscesów.  Ogród japoński, to jedna z perełek Mierzęcina. Nic tylko usiąść i podziwiać.
Dwóch panów w łódce (bez psa) jest akurat w pracy. Sypią wapno. Wiem, mało romantycznie. A tu wiosna. Mierzęcin rośnie. Każdego roku widać postępy. To jeden z wyjątkowych przykładów, jak można sensownie czynić sobie Ziemię poddaną.
Jest stadnina, winnica i winiarnia, spa z basenem, autorska kuchnia, piękne okoliczności przyrody. Czego chcieć więcej? No i jest ta szczypta dobrego smaku. Polecam.
A z kuchni wyjeżdżają takie smakołyki. To już deser, ale wcześniejsze dania były równie widowiskowe. Koniecznie musicie spróbować porowego oleju. Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Mierzęcin - bardzo deszczowy
1pix użytkownik robson odległość 0 km 1pix
Polskie miasteczka - Dobiegniew
1pix użytkownik u-optymisty odległość 5 km 1pix
Drezdenko
1pix użytkownik robson odległość 13 km 1pix
Polskie miasteczka - Drezdenko
1pix użytkownik u-optymisty odległość 13 km 1pix
Polskie miasteczka - Krzyż Wielkopolski
1pix użytkownik u-optymisty odległość 15 km 1pix
Drawieński Park Narodowy i okolica
1pix użytkownik panda-team odległość 15 km 1pix

komentarze do galerii (9):

 
surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7375) dodano 23.04.2019 21:41

Nie wszyscy tu byli, bo na ten przykład ja nie byłam. i żałuję. bo pięknie faktycznie. jakoś tak lekko i zwiewnie.
Każdy kadr tu smakuje wyśmienicie , nie tylko ten z deserem.
pozdrówki :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2855) dodano 18.04.2019 13:52

Pięknie, no ale kto miałby pokazać przyrodę lepiej niż Ty :) Miejsce zachęca do odwiedzin, gdyż bardzo zadbane, a ogród japoński szczególnej urody.
Pozdrawiam :)

wmp57 użytkownik wmp57(wpisów:2364) dodano 18.04.2019 09:48

Super.
Można? Można.
Dewastować też można.
Z jednym i z drugim przyszło nam żyć.
A mogło być pięknie.
Pozdrawiam.

maripo użytkownik maripo(wpisów:105) dodano 18.04.2019 07:58

Cudownie pokazane kwiaty, szczególnie paprocie. Intryguje mnie zielona kulka w deserze, co to takiego?
Pozdrawiam

gabi użytkownik gabi(wpisów:2693) dodano 18.04.2019 07:58

Piękna prezentacja,
pozdrawiam

robson użytkownik robson(wpisów:451) dodano 17.04.2019 21:13

Fajna galeria, świetne zdjęcia. Widać, że kochasz przyrodę i potrafisz ją przedstawić. Zawsze podobały mi się ogrody japońskie, a ten w Mierzęcinie jest jednym z ładniejszych, jakie widziałem. Cieszę się, że jestem odkrywcą. Można powiedzieć, że rozdziewiczyłem Mierzęcin. ;-) Pozdrawiam.

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:349) dodano 17.04.2019 12:55

Z wielką przyjemnością obejrzałam - przepiękna galeria i śliczne miejsce. Nigdy tam nie byłam - dla mnie to niemal drugi koniec Polski (ponad 650 km). Ale wpisuję na polską listę miejsc do odwiedzenia. Jak będę gdzieś w tamtych stronach, z pewnością zajrzę. Pozdrawiam.

u-optymisty użytkownik u-optymisty(wpisów:915) dodano 16.04.2019 21:07

Piękne miejsce,którego nie znam. Znam inny Mierzęcin w woj. zachodniopomorskim - też ciekawy http://www.turystykapolska.entro.pl/mierzecin-747-p.html

podrozninka_ użytkownik podrozninka_(wpisów:167) dodano 16.04.2019 20:47

Hmm.. Dla Ciebie to zapewne i paproć jest w stanie zakwitnąć ... :)

Super się z Robsonem uzupełniliście!
Bardzo mi się podoba i to miejsce i ta galeria.
Pozdrowienia z arktycznego, wietrznego centrum.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!