m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Porta Trapani - kamienna brama, przez która wchodzimy do miasta. Samochody muszą zostać na parkingu przed murami. Tuż za bramą otoczyły nas gęste mgły... Można by powiedzieć... klimatycznie. Na początek odwiedzamy wyłaniającą się z mgły Katedrę Królewską z XIV w. Przepiękne wnętrze... zachwycające, jakby koronkowe sklepienie...
ciekawy, marmurowy ołtarz... interesujący obraz Matki Bożej z Erice. Kiedy opuszczamy katedrę, wydaje nam się, że jakby się przejaśniło... ale chyba tylko na chwilę. Szliśmy pustymi uliczkami, chłonąc atmosferę miasteczka.
Kiedy doszliśmy na punkt widokowy na murach okazało się, że było widać... nic.
Może zapalić lampę? Mogliśmy najwyżej zamknąć oczy i w wyobraźni zobaczyć obiecywane w przewodnikach, zapierające dech widoki na błękitne morze, Wyspy Egadzkie, saliny, miasto Trapani... Tylko momentami, gdy powiał silniejszy wiatr, udawało się zobaczyć wieżę zameczku Torretta Pepoli. ... Spacerując ścieżką wzdłuż murów z nadzieją wyczekiwaliśmy, że jednak matka Natura przepędzi choć na chwilę gęste chmury i raczy odsłonić przed nami oczekiwane widoki.
Póki co, podziwialiśmy zarys imponującego normańskiego Zamku Wenus. Postanowiliśmy wrócić do miasteczka i pospacerować jeszcze klimatycznymi uliczkami z nadzieją, że coś się jednak zmieni. Gdzieniegdzie  snuli się zakapturzeni turyści - w ciszy, bez pośpiechu, spoglądając raz po raz w szare niebo.... Miejscowy kot spokojnie pilnował towaru w sklepie z pamiątkami. Pogoda nie robiła na nim wrażenia. Znudzone psy snuły się w zamglonych uliczkach.
Mijamy kościół św. Juliana. W głównej ulicy częściej spotyka się zwiedzających, ale w bocznych zakamarkach cisza i spokój.
Na głównym placu miasta też tłumów nie ma, ale... jakby pojaśniało...? Mamy jeszcze czas, więc spacerkiem wracamy na mury. Po drodze przyciągają uwagę kolorowe sklepy z pamiątkami, ale na to raczej nie poświęcamy czasu. Czasem tylko zatrzymamy się przy wystawach z interesującą ceramiką i idziemy dalej. Okazało się jednak, że tego dnia matka Natura nie okazała litości.
Niektórzy jeszcze wytrwale czekali... inni fotografowali chociaż to, co było, czyli widoki na mgłę... Jeszcze inni spokojnie spacerowali ciesząc się tym, co mogą zobaczyć.
Powoli i nasz czas się skończył. Zatem ostatni rzut oka na zachmurzoną dolinę. Wracając mogliśmy jeszcze spróbować miejscowych słodyczy. Może kiedyś tu wrócimy i uda nam się zobaczyć słoneczną twarz tego niesamowitego miasta. 
Do zobaczenia.

najbliższe galerie:

 
SYCYLIA- SEGESTA-TRAPANI-ERICE
1pix użytkownik olaf43 odległość 0 km 1pix
SYCYLIA  8 - Erice I
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Bella Sicilia III
1pix użytkownik michal1988 odległość 1 km 1pix
Sycylia - spacer po Erice
1pix użytkownik nola76 odległość 1 km 1pix
Erice -Sycylia ,  kwiecień 2016
1pix użytkownik lmka odległość 1 km 1pix
Erice
1pix użytkownik ryzykant odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
katii użytkownik katii(wpisów:192) dodano 26.10.2019 15:45

Świetny spacer w chmurach :-)

maripo użytkownik maripo(wpisów:105) dodano 18.04.2019 08:02

Kamienne ulice we mgle, piękne:)
Pozdrawiam

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:239) dodano 17.04.2019 20:35

Achernar - masz rację, mgła ma urok. Nigdy wcześniej nie miałam okazji focić w takiej niesamowitej scenerii. A że nie miałam okazji podziwiać pięknych widoków?
Zatem jest po co tam wrócić :)
Ak - dziękuję bardzo :)
Mocar - też nie myślałam, że może to tak wyglądać ;))
Przemysław - oceny nie mają dla mnie znaczenia - to tylko zabawa przecież. Najważniejsze, że mnie jest miło powspominać, a komuś się spodobało :)
Serdecznie wszystkich pozdrawiam :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6326) dodano 17.04.2019 19:11

Upppsss!
Niestety zdarza mi się to kolejny raz: brak koncentracji, niedospanie, przemęczenie po egzaminach. Oczywiście miało 10. Odruchowo spojrzałem, są trzy oceny, pomyślałem że moja będzie czwarta. I tak to wyszło...
Bardzo przepraszam.
A Erice? Orle gniazdo, kamienne miasto. Bardzo miłe wspomnienia, piękna galeria.
Jeszcze raz przepraszam i serdecznie pozdrawiam!

mocar użytkownik mocar(wpisów:2793) dodano 16.04.2019 22:02

W tym pięknym średniowiecznym miasteczku byłem 2015r w sierpniu, zupełnie inaczej to wyglądało, nawet nie zdawałem sobie sprawy że to i tak może wyglądać.
Pozdrawiam.

ak użytkownik ak(wpisów:6355) dodano 16.04.2019 16:10

jest pięknie :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5604) dodano 16.04.2019 15:42

Mgła ma też pewien urok, nadając miejscu aurę tajemniczości... Ale, mimo wszystko, szkoda, że pogoda nie pozwoliła podziwiać pięknych widoków, roztaczających się ze wzgórza, na którym położone jest miasto. Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!