m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Domek na obrzeżach Längenfeld, który był naszą kwaterą podczas wielkanocnego, tygodniowego pobytu w Austrii. Niewielka kapliczka w pobliżu naszej kwatery. Niewielka kapliczka w pobliżu naszej kwatery. Z balkonu naszego domku mogliśmy podziwiać okoliczne góry. ... ...
... ... ... ... ... ...
... ... ... Archeologiczny park na wolnym powietrzu Ötzi-Dorf w Umhausen oferuje żywy wgląd w historię neolitu. Wioska Ötzi nie jest muzeum w tradycyjnym sensie, ale parkiem na wolnym powietrzu, który oprócz funkcji edukacyjnych oferuje również aktywną rozrywkę dla najmłodszych. Można obejrzeć tu autenty repliki neolitycznych chat, zwierzęta, narzędzia, broń, sprzęt domowy, biżuterię itd. Inspiracją do utworzenia parku było znalezienie w Tisenjoch (Similaun) w górnej części doliny Ötztal w 1991 roku doskonale zakonserwowanego ciała człowieka z epoki neolitu, którego nazwano Ötzi. Obok parku archeologicznego znajduje się park prezentujący ptaki drapieżne (Greifvogelpark), gdzie na obszarze około 5000 m² zgromadzono wiele ich gatunków. Rzadkie gatunki ptaków żyją tu w sposób odpowiedni dla gatunku i są pod opieką profesjonalnie przeszkolonych sokolników. Niestety, gdy odwiedziliśmy to miejsce, było ono zamknięte i do maja trwały prace przygotowujące je do sezonu turystycznego.
... ... Widoczny na zdjęciu wodospad Stuibenfall jest najwyższym wodospadem w Tyrolu. Znajduje się on w pobliżu Umhausen w dolinie Ötztal. Wodospad Stuibenfall ma dwie kaskady o łącznej wysokości 159 m. Wodospad Stuibenfall. Niestety, w czasie wycieczki do wodospadu pogoda nie dopisała... Widok Längenfeld z punktu widokowego w pobliżu wodospadu Stuibenfall.
Na punkcie widokowym w pobliżu wodospadu Stuibenfall. Na punkcie widokowym w pobliżu wodospadu Stuibenfall. Kościół parafialny p.w. św. Katarzyny w Längenfeld należy do dekanatu Silz w diecezji Innsbruck. Kościół i położony obok niego cmentarz są obiektami zabytkowymi. Pierwsza wzmianka o istniejącym w Längenfeld kościele pochodzi z 1303 roku, świątynia została konsekrowana w 1352 roku. Ów późnogotycki kościół został przebudowany w 1518 roku, prawdopodobnie przez Jakoba von Tarrenza. W roku 1690 świątynię powiększono i nadano jej wygląd barokowy. Późnogotycka nawa kościoła p.w. św. Katarzyny w Längenfeld została przedłużona w 1690 roku. W tym samym czasie nadano jej barokowy wystrój. Polichromie w nawie i prezbiterium pochodzą z 1852 roku i zostały wykonane przez Josefa Arnolda Starszego (1788-1879). Ołtarz główny, ukazujący chwałę św. Katarzyny pochodzi z 1800 roku i jest autorstwa Antona Franza Altmuttera (1745-1817). Wnętrze kościoła p.w. św. Katarzyny w Längenfeld. Wnętrze kościoła p.w. św. Katarzyny w Längenfeld.
Ołtarz w kościele p.w. św. Katarzyny w Längenfeld. Barokowa chrzcielnica w kościele p.w. św. Katarzyny w Längenfeld. Autorstwo ambony w kościele p.w. św. Katarzyny w Längenfeld, pochodzącej z końca XVII wieku, wyróżniającej się bogatą dekoracją rzeźbiarską i figurami czterech ewangelistów, przypisywane jest rzeźbiarzowi Jakobowi Auerowi (1645-1796). Figura św. Jana Nepomucena w kościele p.w. św. Katarzyny w Längenfeld. Witraż w kościele p.w. św. Katarzyny w Längenfeld, przedstawiający św. Piotra. Późnogotycki ostrołukowy portal zachodniej fasady kościoła p.w. św. Katarzyny w Längenfeld pochodzi z 1518 roku. W 1690 roku został obramowany dekoracjami stiukowymi. Na zachodniej fasadzie znajduje się także fresk z końca XVIII wieku, przedstawiający św. św. Urszulę, Katarzynę i Barbarę, którego autorem jest Josef Anton Puellacher (1737-1799).
Tablica na ścianie kościoła p.w. św. Katarzyny w Längenfeld, upamiętniająca żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Tablica na ścianie kościoła p.w. św. Katarzyny w Längenfeld, upamiętniająca żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej. ... Kościół p.w. św. Katarzyny w Längenfeld. W 1820 roku wieża kościelna została pomalowana w sposób dzielący ją na trzy piętra. Godne uwagi są dwa późnogotyckie okna maswerkowe w górnej części wieży, nad którymi umieszczono blendy z herbami. Wieża zwieńczona jest spiczastym hełmem i ma 74 m wysokości. Po obu stronach wieży znajdują się budynki zakrystii. Kościół p.w. św. Katarzyny w Längenfeld. Kościół p.w. św. Katarzyny w Längenfeld.
Pomnik pochodzącego z Längenfeld księdza Franza Xaveriusa Senna (1831-1884), alpinisty i współzałożyciela „Deutscher Alpenverein” (Niemieckiego Stowarzyszenia Alpejskiego). Längenfeld - jeden z domów w pobliżu kościoła p.w. św Katarzyny. Längenfeld - pomnik znanego tyrolskiego malarza Albina Eggera-Lienza (1868-1926). Längenfeld - Hotel Zum Hirschen (Pod Jeleniem). Längenfeld - Hotel Zum Hirschen (Pod Jeleniem). Längenfeld - Hotel Zum Hirschen (Pod Jeleniem).
... Współczesna figurka św. Jana Nepomucena.

najbliższe galerie:

 
Ötztaler Sagenweg
1pix użytkownik achernar-51 odległość 4 km 1pix
Alpy zimą
1pix użytkownik andred odległość 12 km 1pix
Okolice Sölden w dolinie Ötztal
1pix użytkownik achernar-51 odległość 12 km 1pix
Sölden
1pix użytkownik szustakowskimieczyk odległość 12 km 1pix
Pitztal
1pix użytkownik szustakowskimieczyk odległość 12 km 1pix
Sölden
1pix użytkownik muztaghata odległość 13 km 1pix

komentarze do galerii (8):

 
charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 14.05.2019 10:21

Schody do wodospadu - super. Szkoda zaiste, że pogoda nie dopisała, ale na to już nie mamy wpływu :-)
Okolica super. Tam nie dotarłam w swoich austriackich wojażach, ale kto wie... Może kiedyś :-)
A huśtawki jak na 19, to pamiętam. Całkiem fajnie się na nich buja ;-)
Pozdr.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5813) dodano 13.05.2019 01:01

Harmony - jeśli byłaś w Sölden, to z pewnością musiałaś przejeżdżać też i przez Längenfeld, które leży ok. 8 kilometrów przed Sölden (jadąc w głąb doliny). Szlaki w okolicach obu tych miejscowości, a także i w niższych partiach doliny Ötztal są przepiękne, to prawda. Pozdrawiam. :)

Surykatka - oj, jest gdzie pohasać w tych okolicach. Pozdrawiam. :)

AK - dzięki, że wpadłeś. A wycieczka rzeczywiście była udana (może z wyjątkiem tego deszczu przy wodospadzie Stuibenfall). Pozdrawiam. :)

harmony użytkownik harmony(wpisów:2863) dodano 12.05.2019 20:17

Byłam we wspomnianym przez Ciebie Solden i bardzo mi się podobały szlaki w jego okolicach, ale chętnie wybrałabym się do zaprezentowanej przez Ciebie miejscowości. Też jest pięknie i cudne widoki na szczyty.
Pozdrawiam 😀

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7383) dodano 12.05.2019 16:49

Piękne góry w otoczeniu miasteczka. Pohasałoby się po szlakach .
Pozdrawiam :)

ak użytkownik ak(wpisów:6376) dodano 12.05.2019 12:14

Piękna wycieczka i pamiątka z Tyrolu :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5813) dodano 12.05.2019 00:08

Paweller75 - schody koło wodospadu Stuibenfall z pewnością warte są spaceru. My nie zdecydowaliśmy się na podejście z dwóch powodów. Na wycieczce byliśmy z wnuczkami (vide fotka 19) i uznaliśmy, że taki marsz od parkingu może być dla nich zbyt dużym wyzwaniem, a poza tym - jak pisałem - zaczął padać deszcz, co nie zachęcało do długiego spaceru. Pozdrawiam. :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 11.05.2019 16:45

Schody koło wodospadu warto by zaliczyć ..., ogólnie podoba mi się tamtejsza zabudowa, coś podobnego widziałem w Schwangau ..., pozdrawiam:)

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:398) dodano 11.05.2019 09:06

Obejrzałam z przyjemnością. Marzą mi się Alpy w lecie i mam to gdzieś na swojej liście dosyć wysoko. Może niedługo przyjdzie na to kolej...
Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!