m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (39):

 
Zakłady Swarovski w Wattens. Ich założycielem był Daniel Swarovski (1862-1956), pochodzący z Czech szlifierz kryształów i jubiler. W roku 1895 osiedlił się on w Austrii i wraz z Armandem Kosmanem i Franzem Weisem założył w Wattens spółkę A. Kosmann, D. Swarovski & Co., a w 1919 roku - firmę Tyrolit. W 1949 roku jego syn Wilhelm założył w Absam w Tyrolu firmę Swarovski Optik KG. W Parku Olbrzyma na terenie kompleksu Swarovski Kristallwelten. Główną atrakcję Błękitnej Sali stanowi Centenar - największy na świecie szlifowany kryształ ze szkła ołowiowego o wadze 310.000 karatów. Kryształ Centenar znalazł swe miejsce w Księdze Rekordów Guinessa. ... Wydaje mi się, że autora tej kompozycji zainspirował Salvador Dali.
Fragment  ekspozycji Mechaniczny Teatr, autorem której jest brytyjski artysta Jim Whiting. Kryształowa Katedra to instalacja obejmująca 595 luster, sprawiająca wrażenie, że znajdujemy się wewnątrz kryształu. Kompozycja zbudowana w oparciu o model tzw. kopuły geodezyjnej Richarda Buckminstera Fullera (1895-1983), amerykańskiego konstruktywisty i pioniera architektury hi-tech. W Kryształowej Katedrze zwiedzającym towarzyszy muzyka Briana Eno. Sala bywa wykorzystywana też jako miejsce ślubów. W Kryształowej Katedrze. Sala Silent Light (Milczące Światło) zarówno nazwą, jak i piękną kryształową choinką nawiązuje do piękna zimy i klimatów bożonarodzeniowych. Kompozycja, złożona ze 150.000 kryształów jest dziełem holenderskiego artysty Torda Boontje i brytyjskiego projektanta mody Alexandra McQueena (1969-2010).  Kompozycja „Żyrandol” przedstawia odwrócony pejzaż miejski, składający się z przeplatanych kryształów zwisających z sufitu. Autorką jest koreańska artystka Lee Bul.
Kompozycja jest udekorowana za pomocą 350-400 pojedynczych pasm kryształu, z których każde łączy wiele różnych kryształowych elementów. Ta sylwetka miasta została zainspirowana pracami XX-wiecznych ekspresjonistów niemieckich. ... Pałac Miłości to instalacja hinduskiego artysty Manisha Arory. Fragment instalacji Pałac Miłości Manisha Arory z Indii. Jest on jednym z projektantów pracujących dla Paco Rabanne. Lodowy Zaułek to instalacja stworzona przez tyrolskiego artystę Olivera Irschitza. Można podziwiać tu grę ciekawych efektów świetlnych. Ten pusty korytarz ożywa dopiero wówczas, gdy wejdzie się do środka. Pojawiają się wówczas szeregi krystalicznych ścieżek, dzięki którym zwiedzający może wpatrywać się w otaczający go świat lśniącego lodu. Im dalej gość odważy się wejść, tym jaśniejsze i bardziej błyszczące staje się otoczenie. Kompozycja pracownika firmy Swarovski - austriackiego artysty Huberta Steinlechnera z 1995 roku.
Instalacja Przezroczysta nieprzezroczystość (Transparent opacity) izraelskiego artysty i designera Arika Levy'ego. Instalacja to swoista gra z najbardziej zróżnicowaną gamą materiałów obejmującą szkło, marmur, stal, tworzywa sztuczne, a także druk 3D. Fragment instalacji Przezroczysta nieprzezroczystość Arika Levye'go. Autor obecnie pracuje w różnych krajach Europy i ma też własne studio w Paryżu. Fragment instalacji Przezroczysta nieprzezroczystość Arika Levye'go. Fragment instalacji Przezroczysta nieprzezroczystość Arika Levye'go. Komnata Cudów (Studio Job Wunderkammer). To, co na pierwszy rzut oka wygląda jak  pełne barw wesołe miasteczko, jest w rzeczywistości tysiącami opowieści w postaci ruchu, muzyki, odblasków. Tysiące drobnych elementów wywierają niezapomniane wrażenie. Kompozycja jest dziełem belgijskich artystów Joba Smeetsa i współpracującej z nim Nynke Tynagel. Fragment kompozycji Komnata Cudów (Studio Job Wunderkammer).
Fragment kompozycji Komnata Cudów (Studio Job Wunderkammer). W sali Primadonna assoluta możemy podziwiać wielki naturalny kryształ z Madagaskaru przy dźwiękach muzyki operowej, w interpretacji światowej sławy amerykańskiej sopranistki Jessye Norman. Instalacja Eden wprowadza nas do tajemniczego lasu, pełnego kryształowych stworzeń, wyczarowanych przez szwedzkiego artystę Patrika Fredriksona i jego brytyjskiego kolegę Iana Stallarda. Fragment wystawy Famos rosyjskiego duetu artystycznego Niebieskie nosy (Wiaczesława Mizina i Aleksandra Szaburowa), pokazującej w nieco prześmiewczy sposób cztery słynne budowle - Taj Mahal, piramidę Cheopsa, Empire State Building i Mauzoleum Lenina. Widoczny na zdjęciu Empire State Building został wykonany z 386 pojedynczych kryształów. Fragment kompozycji 55 milionów kryształów, której towarzyszy muzyka Briana Eno. Instalacja El Sol (Słońce) meksykańskiego artysty Fernando Romero, składająca się z 2.880 sztuk specjalnie wykonanych  kryształów Swarovskiego.
Częścią Swarovski Kristallwelten jest również wystawa kryształowej biżuterii oraz filmowych i teatralnych rekwizytów, wykorzystywanych przez wielu słynnych artystów. ... Korona Eltona Johna, wykonana w 1996 roku w Atelier Marangoni na zamówienie Gianni Versace. Elementy scenicznego kostiumu Josephine Baker (1906-1975) z przedstawienia Revue nègre z grudnia 1925 roku. Elementy scenicznego kostiumu Amandy Lear. ...
... ... Sklep, w którym można nabyć upominki i gadżety.

najbliższe galerie:

 
Austria - Wattens - Swarovski
1pix użytkownik maria37 odległość 1 km 1pix
Via ferraty w Austrii
1pix użytkownik plan_podrozy odległość 13 km 1pix
Insbruck, Tyrol
1pix użytkownik szarykot odległość 15 km 1pix
Innsbruck
1pix użytkownik wielkopolanka odległość 15 km 1pix
Innsbruck
1pix użytkownik przemo odległość 15 km 1pix
insbruck
1pix użytkownik akwilop odległość 17 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 18.05.2019 11:38

Charlie- Masz rację. Przyznam się, że do wizyty w Kristallwelten namówiła mnie właściwie żona, bo przejeżdżaliśmy przez Wattens w drodze do wodospadów Krimml. Ale nie żałuję... Miejsce jest jedyne w swoim rodzaju. Pozdrawiam. :)

charlie użytkownik charlie(wpisów:2379) dodano 15.05.2019 23:01

O tak, doskonale pamiętam :-) Kristallwelten jest tak nietuzinkowym miejscem, że trudno o nim zapomnieć.
Nie umiem go przyrównać do niczego innego. Jedyne w swoim rodzaju.
Widzę, że na przestrzeni lat, wystawy nic się nie zmieniają.
Ale muszę przyznać jedno - po pobycie tam, pokochałam kryształy :-)
Pozdr.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!