m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Wypływamy z portu Lefkimi na południu wyspy Korfu. Wkrótce wybrzeże Korfu pozostaje za nami. Po około 40-to minutowym rejsie zbliżamy się do wybrzeża Paxos. Płynąc wzdłuż zachodniego wybrzeża podziwiamy najróżniejsze formy skalne. Miejscami klify są naprawdę imponujące. Formy wyrzeźbione przez naturę - z prawej strony wyraźnie widoczna jest nawet jakaś twarz.
Wpływamy do jednej z jaskiń. Statek jednak zajmuje niemal całą jaskinię, więc praktycznie oglądamy tylko skalne ściany. Z pewnością ci, którzy wpłyną do jaskini tą niewielką jednostką, będą mieli dużo lepsze efekty. A my płyniemy dalej... Podziwiamy malownicze wybrzeże... ... i wpływamy do kolejnej jaskini. Płynąc dalej, podziwiamy malownicze skały i skałki.
Kiedy woda robi się coraz bardziej niebieska to znaczy, że zbliżamy się do brzegów Antipaxos. Już z daleka widać, że to mały, grecki raj :) Przed nami sympatyczna, bielutka plaża. My jednak, naszym statkiem, nie możemy tam podpłynąć. Cumujemy przy pobliskich skałach... Kto nie boi się głębokiej wody, może yu świetnie się bawić... inni mogą nacieszyć oczy widokami...
i napstrykać fotek do woli :) ... Czas na zabawę w tym raju jest jednak ograniczony. Zatem odpływamy. Znowu błękit nad nami, błękit pod nami... Zbliżamy się do portu Gaios na wschodnim bybrzeżu Paxos. Widać z daleka, że miasteczko jest urocze.
Niektórzy nazywają to miejsce małą Kerkyrą. Rzeczywiście wpływy włoskie w architekturze i klimacie  miasteczka są widoczne - podobnie jak w stolicy Korfu. Port malutki, ale ruch w nim panuje duży. Jest też pełny luz, a także mnóstwo tawern, restauracji, sklepików z pamiątkami.
Ale jest też najdrożej. Nawet dzieci prowadzą tu swój biznes ;) Główny plac miasteczka też tętni życiem.
Przyjemnie jest zagłębić się w boczne uliczki. Koniecznie trzeba przysiąść gdzieś choćby na kawę... a później udać się na spacer po cichych zakątkach. ... Bez wątpienia jest klimacik... ...
Każdy zakątek zaprasza, żeby przysiąść. Fajnie jest pozaglądać w ciche podwórka... ... podziwiać miejscowe, oryginalne dekoracje...
Z całą pewnością nie da się tu zabłądzić - zawsze trafimy do portu. I znowu możemy podziwiać jachty, jachciki, łódki... i całkiem małe łódeczki. Bez trudu odnajdujemy nasz statek. Czas odpłynąć... Port pozostaje za nami.
Do zobaczenia... :)

najbliższe galerie:

 
Grecja - Gaios na Paxos
1pix użytkownik nola76 odległość 0 km 1pix
Paxos i Antipaxos
1pix użytkownik barbara_31 odległość 0 km 1pix
Paxos
1pix użytkownik dispar odległość 0 km 1pix
Parga
1pix użytkownik dispar odległość 21 km 1pix
Korfu - południe.
1pix użytkownik dispar odległość 27 km 1pix
Grecja - Korfu
1pix użytkownik filmdil odległość 29 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
olazim użytkownik olazim(wpisów:2270) dodano 10.05.2019 20:12

Podoba mi się -super kolor wody- pozdrawiam

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:397) dodano 09.05.2019 12:42

Paweller - masz rację, Grecy mają raj. Uwielbiam greckie wyspy. Kilka odwiedziłam, ale jak pomyślę, ile jeszcze przede mną... życia mało ;))
Nola - ja też nie cierpię tłumów, ale czasami żeby coś zobaczyć, trzeba zacisnąć zęby. Greckie wyspy mają tę zaletę, że na każdej z nich (w tym też na Korfu) można znaleźć cudowne miejsca puste, gdzie mało kiedy spotka się człowieka. Jest więć gdzie odpocząć od tych tłumów, które gdzieniegdzie musimy tolerować :)
Wszystkich odwiedzających i komentujących serdecznie pozdrawiam :)

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6866) dodano 09.05.2019 08:47

Jakby to wczoraj było, a już kilka lat minęło, kiedy też byłam na takim rejsie;) Najbardziej zapamiętałam cudowny kolor wody, i upał, mimo że to był wrzesień. Z jednej strony nie przepadam za takimi wycieczkami, bo wiem ze wszedzie bedzie dziki tłum który opuszcza wszelkiej maści statki, jachty, łódeczki, i nie jest to coś o czym marzę, z drugiej, jak już jestem na tym Korfu to chcę coś zobaczyć, więc płynę:) I pyszne lody pamiętam z Gaios:) Fajnie powspominać, zwłaszcza dziś, jak tak buro za oknem;) pozdrawiam:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2696) dodano 08.05.2019 19:40

Ten rejs na Korfu realizowany jest w dwóch wariantach, taki jak u Ciebie albo Paxos w połączeniu z wyspą Parga. Ja się zdecydowałam na drugą opcje, nie ma na niej kąpieli, klifów ani grot jak u Ciebie. Też zawsze sobie zadaję pytanie jak te wyspy muszą byc cudowne wieczorem i po opuszczeniu turystów, a nie o godz.12,00 kiedy najczęściej przypływają statki w pełnym słońcu i upale. Z przyjemnością pospacerowałam znowu po znajomym miejscu,
pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 08.05.2019 18:43

Grecy z tymi wysepkami i morzami to mają raj, z każdej strony pięknie i chciałoby się tam być ..., pozdrawiam:)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3158) dodano 07.05.2019 22:35

Dokładnie podzielam zdanie harmony.A zdjęcie 2 przypomina mi pewien angielski klif tylko kolor wody inny 😉.Urocze miejscówka i gorące wakacje.Pozdrawiam.

harmony użytkownik harmony(wpisów:2863) dodano 07.05.2019 21:45

Nie dziwię się że chciałaś zostać na wyspie dłużej, choć mnie najbardziej podoba się kolor wody i klify.
Pozdrawiam 😀

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!