m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Naszą wędrówkę zaczynamy od wsi Szostaki położonej nad pradoliną Biebrzy Z wioski wychodzimy drogą gruntową w kierunku bagien biebrzańskich Pierwsze widoki to pozostałości po starorzeczu Piaszczysta droga wciąż wiedzie nas prosto do rzeki, a za plecami pozostawiamy naszą wioskę Po obu stronach rozciągają się po horyzont rozległe łąki bagna i lasy Tu i ówdzie zakola starorzecza gdzie doskonałe miejsce do życia ma ptactwo
Koryto rzeki Biebrzy
 Wzdłuż której malowniczo wijąca się nadrzeczna piaszczysta droga Zakola Biebrzy
Widok z nad rzeki w oddali Mamucia Dolina Biebrza dla cierpliwych miłośników doskonałe miejsce do połowu ryb. A dla innych podziwianie piękna  natury i krajobrazu z aparatem w reku. Dochodzimy do małej prywatnej przystani łódek pychówek.
Jedno z piękniejszych moich miejsc nad Biebrza do fotografii. Ślady życia
W tym roku zauważa się na wodzie mnóstwo łabędzi i czapli W tym roku łąki jak by mniej pokryły się kaczeńcem z powodu braku wody jak w ubiegłych latach.
Na temat fałny i flory nad Biebrzą można by było tworzyć kolejne galerie Zbliża się czas godów Kaczeniec Bezkres łąk i lasów jako Biebrzański Park Narodowy.
To na dziś tyle. Zapraszam do kolejnych moich galerii z nad Biebrzy. DZIĘKUJE !

najbliższe galerie:

 
BIEBRZA - NIEUJARZMIONA RZEKA
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
BIEBRZA - styczeń 2018 r
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Biebrza w barwach jesieni
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Biebrza - jesienne krajobrazy 2018r
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
BIEBRZA  I  JEJ  KLIMATY
1pix użytkownik mocar odległość 1 km 1pix
BIEBRZA - BURZYN
1pix użytkownik mocar odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
harmony użytkownik harmony(wpisów:2786) dodano 08.05.2019 12:01

Przyjemny słoneczny i wiosenny klimat galerii, idealny do zrelaksowania się.
Nie dziwię się, że wciąż tam wracasz.
Pozdrawiam :)

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:188) dodano 08.05.2019 11:15

Mocar - dzięki. Z przyjemnością obejrzałam twoje biebrzańskie galerie, do których linki podałeś. Jestem na tym portalu od niedawna, więc do starszych wpisów jeszcze nie zdążyłam dotrzeć. Pozdrawiam :)

mocar użytkownik mocar(wpisów:2771) dodano 08.05.2019 10:32

paniwu - Dokładnie miejsce które prezentuje ma własny i nie powtarzalny urok zwłaszcza wiosną, którego w galerii foto. nie sposób w pełni ukazać, to trzeba osobiście zanurzyć się w tym krajobrazie i przyrodzie aby poczuć uroki i piękno ,,Polskiej Florydy" ale bez aligatorów:)
Pozdrawiam i dziękuje.

mocar użytkownik mocar(wpisów:2771) dodano 08.05.2019 10:22

ru_da - Dziękuje za wizytę i pozostawiony ślad, co do Białego Grądu to znam to miejsce doskonale bywam tam w miarę często przynajmniej dwa razy w roku wiosną i latem , dowody tego możesz odnaleźć na tym portalu w moich galeriach:

http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=23183
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=9254
http://obiezyswiat.org/index.php?gallery=19014

Pozdrawiam :)

paniwu użytkownik paniwu(wpisów:606) dodano 08.05.2019 09:49

Oglądając Twoja galerię posmakowałam WIOSNĘ naprawdę. Już gonię do ogródka podglądać i sadzić kwiatki. Super relaksująca galeria. Podobało się bardzo. Pozdrawiam.

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:188) dodano 08.05.2019 08:06

Bardzo znane mi i bliskie miejsca. Bywam tam kilka razy w roku, żeby po prostu pospacerować, wyrwać się z miasta na parę godzin, odetchnąć. Dlatego z przyjemnością spojrzałam na te okolice Twoimi oczami. Mocar, nie wiem czy byłeś kiedyś - ok. 20 km. dalej wzdłuż Biebrzy - we wsi Mścichy. Tam zaczyna się szlak o nazwie "Biały Grąd", prowadzący przez łąki, aż nad rzekę, gdzie jest wieża widokowa i niewielkie pole namiotowe. Jest to chyba najpiękniejszy na wiosnę teren w tej okolicy. W okresie kaczeńcowym łąki są żółte jak okiem sięgnąć. Jest mnóstwo ptaków - czapli, bocianów, batalionów i różnego rodzaju innych ptaków wodno-błotnych. Jest prześlicznie, bardzo polecam. Tylko w okresie rozlewisk wiosennych trzeba się zaopatrzeć w wysokie kalosze, bo droga jest częściowo zalana.
Pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!