m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (24):

 
... niestety będzie to krótka galeria z pięknego zamku ... ... zamku, który chciałem zobaczyć, a okazja nadarzyła się dokładnie 3 października ubiegłego roku ... ... w oczekiwaniu na mecz Ligi Mistrzów w Dortmundzie okazało się, że właśnie w tym dniu jest narodowe święto Niemiec ... ... dokładnie święto zjednoczenia Niemiec ..., a więc prawie wszystko w Niemczech pozamykane. Coś trzeba było robić, więc szybko podjęta decyzja i jedziemy 200 km. do zamku ... ... zamki na pewno będą otwarte:)
Docieramy na parking, zostawiamy samochód i szeroką asfaltową drogą kierujemy się w stronę zamku. Można też podjechać za drobną opłatą busem, ale nie polecam, droga w stronę zamku (ok. 1 km.) prowadzi w dół, a w połowie mija się fajny punkt widokowy:) Docieramy do średniowiecznych murów zamku, wygląda to bardzo okazale. Kupujemy bilety i oczekujemy w długiej kolejce na zwiedzanie wnętrz. Kolejka powoli przesuwa się na dziedziniec:) Dziedziniec wygląda to również imponująco ...
Parę fotek dookoła i wchodzimy do środka ... ... jesteśmy w grupie angielsko języcznej ..., ..., krótkie powitanie przez miłą panią przewodnik i od razu ważna informacja: ZAKAZ ROBIENIA ZDJĘĆ WE WNĘTRZACH ZAMKU! No i super ..., Osobiście nie jestem fanem zwiedzania wnętrz, ale jak już tam byłem i zapłaciłem za ten bilet, to parę fotek mógłbym przecież zrobić ...
..., no ale skoro nie, to nie ..., potulnie schowałem aparat i finito. Całe zwiedzanie trwa ok. 40 minut, wchodzi się z jednej do drugiej komnaty podziwiając łoża, sprzęty codziennego użytku, meble, kuchnie, wychodki itd. W sumie jak to w takim zamku, wszystko fajnie zachowane ... ... ale niestety, tego Wam nie pokażę:( Chociaż byli ludzie, co nie zrozumieli albo mieli gdzieś ich zakazy ... i fotki pstrykali:) ... a co Wy robicie w takiej sytuacji?

najbliższe galerie:

 
Burg Eltz
1pix użytkownik admian odległość 0 km 1pix
Luksemburg, Francja, Niemcy cz. IV
1pix użytkownik patryk odległość 12 km 1pix
Luksemburg, Francja, Niemcy cz. V
1pix użytkownik patryk odległość 12 km 1pix
Cochem miasto otoczone winnicami
1pix użytkownik travis odległość 14 km 1pix
       DOLINA MOZELI
1pix użytkownik gabi odległość 14 km 1pix
Monreal
1pix użytkownik kredka odległość 16 km 1pix

komentarze do galerii (25):

 
charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 31.07.2019 23:33

Drezno ? Ale oczwiście :-)
To jedno z moich niemieckich ulubieńców :-)
Pozdr.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 31.07.2019 23:21

Charlie ..., jak byłem w Neuschwanstein, to usłyszałem, że najładniej jest tam zimą ..., nie lubię tej pory roku, ale faktycznie, może być pięknie:) Hm, z okolic już nie mam ..., a może być Drezno?
Pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 31.07.2019 23:12

Małgosia ..., hm, jakby tak zrobić 50 selfie na różnym tle, to galeria z takiego muzeum też by ciekawa powstała:))) Muszę to wypróbować kiedyś:)))
Pozdrawiam:)

charlie użytkownik charlie(wpisów:2380) dodano 25.07.2019 09:21

Piękne wygląda Eltz na zdjęciach. Na żywo to już w ogóle musi być wow, zwłaszcza w jesiennej aurze, lub przysypany śniegiem :-)
-------------------------
Co do fotografowania - też nie lubię zakazów, ale je respektuję.
Gdy zwiedza się indywidualnie, zazwyczaj nie ma z tym problemów.
Zakazy pojawiają się gdy chodzimy ze zoragnizowaną wycieczką, gdzie przejście przez każde pomieszczenie jest ściśle określone ramą czasową.
Gdyby mmożna było fotografować: 1. nikt by nie słuchał tego o czym mówi przewodnik; 2. wycieczka potrwała by znacznie dłużej niż zwyczajowa godzina.
Niestety, ale tak jest.
Ja w tym roku byłam w dwóch innych bajkowych zamkach. Pierwszy to zamek Hohenzollernów w Bisingen, drugi pałac rodziny Turn und Taxis w Rayzbonie - St . Emmeram.
Też nie można było robić zdjęć i bardzo, ale to bardzo żałowałam, zwłaszcza w tym drugim obiekcie i zwłaszcza wtedy, gdy szliśmy romańskimi krużgankami pochodzacymi z IX czy X wieku.
Z drugiej jednak strony - dzięki temu, podczas oprowadzania mogłam się skupić na oglądaniu detali i słuchaniu przewodnika.
A zdjęcia z wnętrz, zawsze można znaleźć w necie :-)

Jak masz jeszcze jakieś zdjęcia z tamtych okolic, to wrzucaj.
Niemców można lubić bądź nie. Ale Niemcy - są bezwzględnie absolutnie cudowne i piękne. Do zakochania :-)
Pozdr.

mgfoto użytkownik mgfoto(wpisów:6141) dodano 21.07.2019 13:27

Sądząc po zdjęciach w Google to chyba wszyscy stosują się do zakazu bo fotek z wnętrza tam nie ma... ;)

Przypomniała mi się zabawna scenka z jednego z polskich muzeów... Dość dawno to było. Kupując bilet zapytałam o możliwość fotografowania. Byłam sama. Pani zmierzyła mnie od góry do dołu i zapytała kto mi zrobi zdjęcie... :)))

Okazało się, że zgoda na fotografowanie obejmowała tylko zdjęcia osobowe we wnętrzu... Bezsens totalny!
Szczególnie nie lubię zakazów, które robią z ludzi idiotów.

Pozdrawiam serdecznie :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 09.07.2019 23:02

Ela ..., masz rację, wrażenia są bardzo ważne, czasami sam widzę, że bardziej skupiam się na fotkach niż na podziwianiu otoczenia, a powinno być chyba odwrotnie:) ..., ale tak to już jest, pamięć jest ulotna a zdjęcia przecież pozostaną, więc nie dziwię się ludziom łamiącym zakazy, mimo że sam je przestrzegam:)
Pozdrówki:)

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7383) dodano 08.07.2019 20:54

Zamek faktycznie baśniowy. Szkoda,że nie można fotek robić w środku, ale to częsta sytuacja. Mnie już nie dziwi. Ja się zwykle stosuje do zasad, ale czasem zdarza mi się zakazy łamać.Brak flasha jest zrozumiały i statywu też. Reszta to kwestia sporna.
Dla mnie jest niezrozumiałe,że niektórzy nie wchodzą tam gdzie zdjęć nie wolno robić. Dla mnie liczą się przede wszystkim wrażenia, te pod powiekami.
pozdrówki :)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 07.07.2019 22:20

Ula ..., teraz to już sam nie wiem jak się na to zapatrywać ..., w sumie taka opłata o której mówisz też jest bezsensu, bo jaka jest różnica między telefonem a aparatem? Jedno i drugie robi zdjęcia, więc za co tu płacić? Ciekawe, czy za kamerowanie też pobierają opłaty:)))
Pozdrawiam:)

kordula157 użytkownik kordula157(wpisów:6142) dodano 07.07.2019 18:02

Dla mnie to kompletna głupota.
W dobie telefonów to jeszcze większa głupota.
Pare dni temu byłam na zamku w Rawskim Podzamoku na Słowacji. Wszyscy robili foty telefonem. Jesli chciałes aparatem to musiałes zapłacic dodatkowe Euro i po problemie. Flesh jeszcze mozna zroumec, ale , zeby wogóle. Ja kiedys byłam w jaskini, a chyba gdzies w Grecji i nawet w jaskinie nie pozwolili, ale i tak wszyscy robili, przewodnik sie odwracał, udawał, ze nie widzi. Pozdro.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 07.07.2019 15:20

Agra60 ..., nasi zachodni sąsiedzi mają dużo do zaoferowania, trzeba tylko się tam wybrać:) U mnie podobnie jest z Austrią, co roku przejeżdżam przez nią na wakacje na południe Europy i właściwie nic tam jeszcze nie zwiedziłem ..., ale obiecuję sobie, że kiedyś to nadrobię:)
Pozdrawiam:)

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1400) dodano 07.07.2019 09:44

Łapię się na tym że oprócz Berlina i Poczdamu specjalnie w Niemczech nie zwiedzałem nic .Niemcy służą mi jako kraj przejazdowy do innych krajów .A niejedna galeria tutaj pokazuje że naprawdę warto poświęcić im wiecej czasu.Twoja galeria również .Pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 07.07.2019 00:12

Przemysław ..., no faktycznie, zamek jak nic ..., za bardzo już nie pamiętam tych starych banknotów, chociaż jak teraz przeglądam na necie DM, to te nominały do 100 marek coś mi się kojarzą, być może 500-tki nigdy nie miałem w ręku:)
Pozdrawiam:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6463) dodano 06.07.2019 21:48

Byłem z zewnątrz i wewnątrz, pamiętam, że byłem pod wrażeniem. Ale było to podczas naszej pierwszej zagranicznej w pełni samodzielnej wyprawy. Wyprawa wprawdzie była szlakiem wina mozelskiego, (ach, ten stary subiekt, Pan Rzecki!), ale i pod znakiem... starego banknotu 500DM na którym zobaczyłem zamek po raz pierwszy. Od razu wiedziałem, że muszę zobaczyć go w realu...;)
Pozdrawiam!...;)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 06.07.2019 21:07

Aerodynamix ..., dużo racji w tym co mówisz, takie informacje o wszelkich zakazach powinny pojawić się przed zakupem biletu, wówczas nie byłoby żadnych niedomówień czy niespodzianek ..., natomiast może się zdarzyć, że wejście jest darmowe, wchodzisz do środka i widzisz kartki, no photos ..., jak to interpretować?
Witaj na moim profilu ..., pozdrawiam:)

aerodynamix użytkownik aerodynamix(wpisów:4) dodano 06.07.2019 07:30

Moim zdaniem i nie tylko moim, ale też w rozumieniu prawnym jak się zdaje większości rozwiniętych krajów wszelkie zakazy, ograniczenia i obwarunkowania muszą być dobrze widoczne zanim wejdziesz w kontrakt poprzez kupienie biletu wstępu w tym wypadku. Jeśli tak nie jest to są niczym więcej, niż tylko prośbą, lecz nie mają mocy prawnej. Ja staram się nie przejmować zakazami, poza sytuacją, kiedy mają one faktyczny sens - na przykład w warunkach tłoku hamują przepływ zwiedzających, albo gdy dotyczy fleszu w przypadku robienia zdjęć obiektów zawierających naturalny pigment. Denerwuje mnie najczęściej zupełnie bezsensowne, lub też wynikające ze zwykłej chciwości ograniczenie moich praw.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 04.07.2019 20:45

Gabi ..., no tak, nie wspomniałem o tym, ale tą ścieżką o której mówisz wracałem właśnie na parking ..., i to była dobra opcja, bo nie trzeba było od razu drałować pod górę:) Szkoda, że nie udało Ci się wejść, ale przynajmniej o tej porze masz fajnie oświetlony zamek, mi tutaj słońce trochę jednak przeszkadzało:)
Pozdrawiam:)

gabi użytkownik gabi(wpisów:2696) dodano 04.07.2019 16:06

Paweł, zamek jest przepiękny, niestety, wnętrz nie widziałam. Brama była już zamknięta. Dojścia do zamku są dwa. Można asfaltową drogą, ale można też skręcić na parkingu w prawo i wtedy idzie się lasem ( dłużej, ale łagodniej) i jak się skończy las, wyłania się bok zamku.
Natomiast ja nie fotografuję w miejscach niedozwolonych. Ale wiem, że różnie z tym bywa.
pozdrawiam

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 03.07.2019 21:18

No w sumie racja, nie poznali jeszcze naszego Obieżyświata ..., może gdyby wiedzieli, że to na tak zacny portal wszystko idzie, to sami by zaproponowali, żeby fotki pstrykać:)))

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:395) dodano 03.07.2019 20:56

Paweller - no niestety, oni nie wiedzą, że Ty chcesz fotki na OŚ, a nie tylko sobie na pamiątkę ;))

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 03.07.2019 20:37

Ogi ..., też to właśnie zauważyłem, nie wszyscy przejmują się zakazami, pytanie, czy nie mają racji ? ... płacisz za bilet, czekasz w długiej kolejce, wchodzisz do środka i tu nagle niespodzianka, no photos. Gdyby taka informacja pojawiła się w kasie przy zakupie biletu, to ja bym się poważnie zastanowił nad tym wejściem:) W tej sytuacji oczywiście zastosowałem się do zakazu, ale czuję się trochę wykiwany:)
Pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 03.07.2019 20:18

Ru_da ..., no tak, coś w tym musi być, sprzedaż pamiątek, pocztówek i albumów też się musi jakoś kręcić. Tylko co mi z tego, że kupię album ..., przecież nie będę robił z niego zdjęć, żeby na OŚ wrzucić parę fotek wnętrz:)))
Pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7617) dodano 03.07.2019 19:36

Achernar-51 ..., no właśnie, zakaz używania flesza też bym zrozumiał ..., ten zakaz na pewno był w tych 90%, o których piszesz:)))
Pozdrawiam:)

ogi użytkownik ogi(wpisów:134) dodano 03.07.2019 15:06

Jak jest zakaz to jest zakaz. Jak jest możliwość focić za opłatą to opłacam (jeśli opłata nie jest zbyt wysoka). Generalnie raczej stosuję się do regulaminów, ale z moich obserwacji wynika, że wiele osób ma to w nosie.

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:395) dodano 03.07.2019 07:49

Impnujący zamek. A co do fotek... cóż, w takiej sytuacji ja też potulnie chowam aparat, chociaż przyznam, że się we mnie gotuje. Czasem podejrzewam, że chodzi o to, aby zwiedzający zamiast robić swoje zdjęcia, kupowali pocztówki i albumy w znajdującym się przy tych obiektach sklepikach z pamiątkami. Innego uzasadnienia nie widzę.
Pozdrawiam.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5806) dodano 02.07.2019 22:14

Z reguły też nie robię zdjęć, jeśli jest zakaz, chociaż zakazy są w 90% przypadków idiotyczne. Jeszcze rozumiem zakaz używania flesza, ale, żeby w ogóle... Ale zamek świetny. Pozdrawiam. :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!