m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Tu musieliśmy zostawić auto. Dalej trzeba pieszo... Idziemy piękną, leśną drogą. Jest pełnia lata, więc pochylamy się, ogladając leśne kwiaty... ... Uganiamy się za motylami - szybkie są, więc nie są łatwymi obiektami do fotografowania. Przez te skrzydlate piękności skręciłam nogę ;))
Trochę łatwiej jest przyjrzeć się tym maleństwom... ... W końcu przed nami zbiornik Wyżary. Jest to sztuczny zbiornik na tej urokliwej rzeczce o nazwie Radulinka. Brzegi zbiornika porośnięte są bujną roślinnością. Co za miła niespodzianka - na pomoście wita nas czapla biała :)
Pozwoliła nam podejść dosyć blisko, ale kiedy skróciliśmy dystans za bardzo - odleciała. Zajęła pozycję w bezpiecznej odległości i przyglądała nam się z uwagą :) Obeszliśmy jeziorko i udaliśmy się Szlakiem Powstania Styczniowego. Droga wiodła przez urokliwy las. Wkrótce doszliśmy do pierwszej kładki prez bagna... później kawałeczek przez chaszcze po ułożonych luzem deskach.
Dochodzimy do drugiej kładki przez bagna. Jest tu naprawdę przepięknie. jesteśmy zupełnie sami w środku puszczy... ... Kładka kończy się na wyjątkowej polanie, na której znajduje się leśna galeria p.n.Życie drzew. Wszystkie rzeźby zostały wykonane w 2017 r. w ramach terapii, przez grupę osób chorych na stwardnienie rozsiane. Rzeźby pewnie już długo nie postoją - natura zrobi swoje, ale póki co, można je jeszcze zobaczyć :) ...
... ... ... Idziemy dalej podziwiając prawdziwie puszczańskie widoki. Szlak kończy się na rozległej, lesnej polanie pełnej kwitnących polnych kwiatów. Odpoczywa tu jakiś strudzony wędrowiec. Jest to miejsce, gdzie w 1863 r. stoczona została bitwa powstańców z rosyjskim wojskiem, znana jako bitwa pod Waliłami.
Znajduje się tu także mogiła poległych powstańców. Wracamy nad zbiornik. Tu dalej cudowna cisza i spokój. Zupełnie inaczej jest, gdy wracamy tu w niedzielę. Obok wiaty odbywa się dosyć głośna impreza. Towarzystwo, oczywiście przyjechało samochodem. Co tam zakazy, nie będa przecież szli piezo, jak kto głupi :( Na pomoście już nie czapla, ale dwie miłe dziewczyny wystawiają twarze do słoneczka. Te przynajmniej przyjechały rowerami :) Ale kawałek dalej piknik miłośników aut... Za dużo się tu dziś dzieje, więc ruszamy w las w poszukiwaniu rozlewiska Sianożątki.
W puszczy jest prześlicznie. Najpierw dochodzimy do rzeczki o nazwie Średnia. ... a wkrótce docieramy na rozlewisko rzeczki Sianożądki.
O tej porze roku wszystko porośnięte jest rzęsą, więc wokoło jest tylko zielono.
Pomost wchodzi daleko w rozlewisko. Okazuje się, że jest to królestwo żab. Są ich tu wielkie ilości :) ...
... Jest przepięknie. ... Długo nie cieszymy się samotnością, bo przyjeżdża para młodych ludzi. Autem, oczywiście. A co tam! Zatem ostatni rzut oka na to urocze, zagubione w puszczy miejsce... Musimy tu wrócić jesienią, lub wiosną, kiedy woda nie będzie porośnięta rzęsą. Będzie napewno zupełnie inaczej.
W drodze powrotnej mieliśmy jeszcze takie spotkania :) Nad zbiornikiem nie było już pikników, ale za to była sesja ślubna :)
Do zobaczenia.

najbliższe galerie:

 
Wierszalin
1pix użytkownik sunduk odległość 8 km 1pix
Podlaskie wędrówki - Kruszyniany i okolice
1pix użytkownik achernar-51 odległość 14 km 1pix
Kruszyniany - polskie Allah akbar
1pix użytkownik mironel odległość 14 km 1pix
Kruszyniany
1pix użytkownik wmp57 odległość 14 km 1pix
Tatarzy polscy - Kruszyniany i Bohoniki
1pix użytkownik kazelot odległość 15 km 1pix
Podlasie
1pix użytkownik zibid odległość 15 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7506) dodano 18.08.2019 19:46

Kiedyś, bardzo dawno temu, kiedy na Obieżyświecie wszystko hulało jak należy, była taka akcja, że wybieraliśmy (głosowaliśmy) zdjęcia do kalendarza i potem taki kalendarz z najlepszych zdjęć ukazywał się..., fajnie było go mieć na biurku, no ale to były stare dobre czasy:)))

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:239) dodano 18.08.2019 19:18

Paweller - wielkie dzięki w imieniu żaby ;)))

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7506) dodano 18.08.2019 15:57

Żaba do kalendarza się nadaje ..., pozdrawiam:)

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:239) dodano 18.08.2019 08:19

Paniwu, ak - dzięki za miłe komentarze. Pozdrawiam serdecznie :)

ak użytkownik ak(wpisów:6356) dodano 16.08.2019 17:51

pięknie się wałęsasz , zazdraszczam :)

paniwu użytkownik paniwu(wpisów:657) dodano 15.08.2019 08:00

Miły spacer odbyłam dzisiejszego poranka po jakże zielonym, pełnym uroku miejscu. Pośród tych kwiatów, motyli i pięknego krajobrazu aż się chce oddychać pełną piersią - nawet przed monitorem. czuję się rześka po tym spacerze z Wami. A portret króla żab (41) super. Pozdrawiam serdecznie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!