m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
MAJORKA i CAP de FORMENTOR. Oj, było ciepło...;) LA GRACIOSA w archipelagu ISLAS CHINIJOS widziana z północnego krańca LANZAROTE. Nie tylko było ciepło ale i przepięknie...;) LANZAROTE powiedziałem? Tak: najpiękniejsze plaże na południu wyspy. Co zatoczka, to piękniejsza i moja ulubiona PLAYA MUJERES. Oczywiście, ciepło..;) LANZAROTE jeszcze raz i najpiekniejsza czarna plaża, PLAYA JANUBIO. Wciąż przyjemnie ciepło, a czarny piasek wcale nie brudzi...;) TURCJA, gdzieś na wybrzeżu egejskim. Stoję sobie wprawdzie na tureckim brzegu, ale wyspy już greckie. Gorąco!...;) SÃO MIGUEL w archipelagu Azorów. Okolice PONTA do ARNEL i kwitnąca na klifie watsonia. Dobrze tu być...;)
COSTA VERDE w północnej Hiszpanii. No tak, dopiero co tam byłem. Aż zal. Ciepło...;) SZKOCJA, okolice PORTPATRICK. Co, że nagła zmiana klimatu? Nieprawda: też było ciepło. Prąd Zatokowy zwany po polsku nie wiedzieć czemu Golfsztromem tu się uzewnętrznia...;) CHORWACJA. No to znowu na południe. Gorąco. Ale przecież to SPLIT...;) Było za gorąco? No to znowu na północ: to oczywiście stara, dobra ANGLIA. I kredowo białe skały DOVER. Przyjemnie ciepło...;) COSTA VERDE w północnej Hiszpanii jeszcze raz. Korzystajmy z plaży, bo jest właśnie odpływ. Za około 6 godzin plażę znowu zaleje ocean i nikt nawet nie domyśli sie, ze tu jest takowa. Ach, jakie przyjemne ciepełko!...;) COSTA VERDE nadal. Ta plaża podczas odpływu będzie jeszcze szersza: tak na jakieś 300 metrów piachu. Czy ciepło? A co? Te trawy pampasowe, to rosną tu przez pomyłkę?...;)
BUŁGARIA. I nasza ulubiona, zawsze ciepła plaża IRAKLII. Kiedyś była tu osada grecka. Niejedna na całym bułgarskim wybrzeżu czarnomorskim. A potem przyszła wojna, a po wojnie wymiana ludności. Jacy ludzie są durni, to szok po prostu... FUERTEVENTURA i najdziksza, najpiękniejsza na wyspie PLAYA de COFETE. Bajka... MONTENEGRO i maleńka adriatycka wysepka SVETA NEDJELJA ze starą cerkiewką z XVI wieku. Gorąco!!... BUŁGARIA. Oczywiście, na naszej ulubionej plaży IRAKLII. Temperatura wody - 28 Celsjuszów. Po wyjściu z kąpieli może być nieco chłodno...;) MONTENEGRO i zamieszkane głównie przez Albańczyków miasteczko ULCINJ. Taki tam widoczek z tarasu na marinę i miejską plażę. Gorąco. Nawet w nocy...;) No co!? Wypoczywamy sobie. W końcu jesteśmy u siebie, w SZKOCJI i tu Golfsztrom jest nasz...;)
ALGARVE, południowa PORTUGALIA. Czy jest ciepło?...;) ALGARVE. Jeśli pytanie wyżej było na serio, to tak: jest ciepło. Nawet o wschodzie słońca...;) ALENTEJO, południowo zachodnia PORTUGALIA. Ech! Rozmarzyłem się... ALENTEJO. Czy tam jest ciepło? Naprawdę mam odpowiedzieć?...;) ALENTEJO. Tak, w tej zatoczce było ciepło. Siedziałem w wodzie cały dzień...;) ALENTEJO. No dobra: ciepło...;)
PORTUGALIA, okolice PRAIA da VIEIRA. Najdłuższe i niemal bezludne, wielokilometrowe plaże. Tu nawet mgła od oceanu jest ciepła... CABO da ROCA, najdalej na zachód wysunięty skrawek kontynentu. Czy ciepło? Ależ oczywiście: przecież tu słońce w całej Europie zachodzi najpóźniej...;) Gdzieś na Morzu Śródziemnym... FAVIGNANA na wyspie o tej samej nazwie, w archipelagu ÍSOLE ÉGADI na zachód od SYCYLII. Czy to jest w porządku, żeby niektórzy mieszkali na plaży?...;) CASTELLAMARE del GOLFO, północno zachodnia SYCYLIA. Czy ciepło? Serio?...;) CEFALÚ, północna SYCYLIA. Tu podobo słońce zachodzi najpiękniej na całej wyspie.
Karaiby? Nie. Południowa SYCYLIA. I proszę nie pytać, czy jest ciepło, bo to jest już stresujące... No dobra, żeby nie było: HOLANDIA, okolice ZANDVORT nad Morzem Północnym. I jest diablo zimno. Chociaż w marcu, to chyba zjawisko normalne raczej jest?...;) MORZE PÓŁNOCNE. Podczas odpływu rozgwiazdy na brzeg wywaliło. Nie wiem, czy jest im gorąco, czy odwrotnie...;) HOLANDIA. Okolice NIEUW HAAMSTEDE. Woda zimna jak nieszczęście, ale plaże piękne i latem nawet ciepło. Nie darmo mają tu najwyższe ceny nieruchomości w całej Holandii... Jednak choć plaż tam brak, zdecydowanie wolę zawsze ciepłą i kwitnącą MADERĘ...;) PONTA de SÃO LOURENÇO. Ten widok trudno będzie przebić. I zdradliwie ciepło. Zdradliwie, bo wiatr chłodzi ciało podczas upału, a cienia tu brak. Efekty bywają wieczorem...;)
MADERA, północne wybrzeże. Pięknie ludzie mieszkają...;) MADERA, północne wybrzeże. Ciepło w sam raz...;) I jeszcze raz MADERA. Co, za dużo? Ale to najpiękniejsza część wyspy...;) No dobra, nie będę taki: LA PALMA w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Ale też północna część wyspy, bo na południu jest za gorąco...;) Tak w ogóle, to zauważyłem, że jak się jest na południu, to bardzo chce się być na północy: północna PORTUGALIA, atlantyckie wydmy w okolicach NAZARÉ. Bardzo ciepło...;) MAJORKA, oblegany w sezonie CAP de FORMENTOR. Czy ciepło? Uff, gorąco...;)
SÃO MIGUEL, latarnia morska FARO do ARNEL. Taka trochę dziwna, bo żeby do niej dojść, to idzie się w dół. A potem wracając idzie się stromo pod górę i wtedy jest bardzo gorąco...;) SÃO MIGUEL. Potopione w oceanie ostańce bomb wulkanicznych, zwane tu MOSTEIROS. Przyjemnie ciepło. W wodzie też...;) DURDLE DOOR. Czy może wybierają się Państwo w tym sezonie do DORSET?...;) JURAISSIC COAST, hrabstwo DORSET, południowa ANGLIA. I po co Angolom latać na jakieś zatłoczone lazurowe wybrzeża?? A ja, choć do wody nie wchodziłem, bo był marzec, to zapewniam, że poza wodą było ciepło...;) A tu takie małe Durdle Door albo Azure Window, jeśli ktoś tak woli. Tyle tylko, ze na COSTA VERDE w północnej Hiszpanii. Pokazuje się co mniej więcej sześć godzin tylko podczas odpływu. Plaża też. Jak ktoś nie wie, to nie znajdzie i nie zobaczy...;) COSTA VERDE. Tu fale atakują plażę z dwóch stron. Podczas odpływu zrobi się szeroko. A jak ktoś się zagapi i złapie go przypływ, to posiedzi sobie na tych skałkach do kolejnego odpływu. Mam nadzieję, że będzie mu ciepło...;)
COSTA VERDE. Tu naprawdę jest zielono i to przez cały rok. Właśnie tu, na COSTA VERDE, sypnął mi się stereotyp o spalonej słońcem Hiszpanii...;) SESZELE? PRASLIN? LA DIGUE? Nie, może następnym razem. Nadal COSTA VERDE, zaczyna się odpływ. Za kilka godzin będzie tu ze 200 metrów piachu, jakieś 3x więcej niż w Sobieszenie, Mrzeżynie, czy w Jastarni. A także z tą różnicą, że NA PEWNO BĘDZIE CIEPŁO. I powiedzcie sami: czy to jest sprawiedliwe? Zostawiam Was z tym pytaniem i idę dołożyć do kominka...;)

najbliższe galerie:

 
Conímbriga
1pix użytkownik claude odległość 34 km 1pix
Portugalia-Coimbra
1pix użytkownik tereza odległość 35 km 1pix
Atlantycka ślicznotka -Portugalia
1pix użytkownik robertno1 odległość 36 km 1pix
Coimbra
1pix użytkownik muczacza odległość 37 km 1pix
O esplendor de Portugal - Coimbra
1pix użytkownik achernar-51 odległość 38 km 1pix
ATLANTICO - praias e dunas
1pix użytkownik przemyslaw odległość 38 km 1pix

komentarze do galerii (26):

 
przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 30.09.2019 20:13

Dziękuję, wzajemnie!...;)

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3086) dodano 30.09.2019 16:00

Tu tak pięknie, że z przyjemnością kilka razy zajrzałam😊.Też wolałam chodzić po górskich szlakach lecz ostatnio częściej nad morzem.Siła wyższa.Pozdrawiam serdecznie😀.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 30.09.2019 15:22

Wasaga,
wiem: zdecydowanie "góralka". Kiedyś, kiedyś, nie wyobrażałem sobie wakacji bez gór. Teraz mi się nieco odmieniło. Nieco, bo jakoś znajduję jakieś górki i nad morzami, tak było i ledwie 2 tygodnie temu. Północna Hiszpania, Kantabria, Asturia, to regiony zadziwiająco mało popularne wśród obcokrajowców. Na wakacje jeżdżą tam właściwie niemal wyłącznie Hiszpanie, może trochę Francuzi. Tych od Goethe;go praktycznie zero. Pas wybrzeża jest niezwykle zielony, sypie się stereotyp o spalonej słońcem Hiszpanii, a tuż za plecami Góry Kantabryjskie z najwyższym pasmem ponad 2600 m npm, Picos de Europa z Parkiem Narodowym o tej samej nazwie. A więc coś dla Ciebie. Góry przepiękne! Jak się ogarnę - będą, choć tam pogoda płatała nam figle...
Dziękuję za odwiedziny i serdecznie pozdrawiam!...;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 30.09.2019 15:13

Surykatko,
pamiętam, że lubisz raczej "wybrzuszenia" jak mówisz, ale wbrew pozorom, ja fanem plażowania też nie jestem. Jednak morze, ocean, strome klify, puste plaże, przypływy i odpływy nieodczuwalne w ogóle nad Bałtykiem, bardzo lubię. A mój nieodłączny towarzysz PESEL jeszcze bardziej...;)
Dziękuję za odwiedziny, pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 30.09.2019 15:09

Śnieżko,
nie taka znowu zmyłka: wprawdzie mix, ciepły mix, ale z przewagą Portugalii - dlatego znacznik na Portugalię. Nad Costa Verde już pracuję...;)
Serdecznie pozdrawiam!...;)

wasaga użytkownik wasaga(wpisów:723) dodano 29.09.2019 23:26

To ja mam tak jak Surykatka. A galerię obejrzałam z przyjemnością. Zatęskniłam za takim ciepełkiem. Pozdrawiam

surykatka użytkownik surykatka(wpisów:7307) dodano 28.09.2019 17:33

Choć nie jestem fanką plażowania, to takie obrazki bardzo miło się ogląda. Piękna galeria :)
pozdrawiam :)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3379) dodano 28.09.2019 14:20

Haha, fajna zmyłka:D Myślałam, że to będzie Portugalia, a tu taki mix. Fajny mix!
Czekam na Costa Verde!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 24.09.2019 18:54

Piernicyna,
odpowiednia garderoba podstawa, fakt. Tylko brać kurtkę zimową do Hiszpanii, by wracając wskoczyć w nią po zejściu z trapu samolotu, to jednak irytujące trochę jest.
No, ale na szczęście, nauczony doświadczeniem po którymś powrocie z "ciepłych krajów" wziąłem i miałem. A i tak zmarzłem...
Serdecznie pozdrawiam!
PS:
choć zdarzało się, że przeżywałem szok temperaturowy także w odwrotną stronę, zwłaszcza latając do Lizbony: kiedyś około -5 w Berlinie i +25 tam.

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 24.09.2019 18:46

Nola,
nasze niewątpliwie są piękne, ale żeby jeszcze tam było ciepło... ech!
Sama wiesz, że nigdy... nie wiesz, na co pogodowo trafisz.
Ja już wolę nie ryzykować...;)
Serdecznie pozdrawiam!

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 24.09.2019 18:41

Paweł,
jestem absolutnie przekonany, że nie tylko w"w połowie" i "kiedyś", a znacznie więcej i na pewno.
Czego szczerze życzę i serdecznie pozdrawiam!...;)

piernicyna użytkownik piernicyna(wpisów:154) dodano 24.09.2019 00:31

:) Cześć zmarzluchu, dobrze, że już jesteś z powrotem - jest na co popatrzeć. Galeria 'oczywiście świetnie doprawiona' - plaże, słońce, woda, humor i pogoda.
PS
W czas chłodu odpowiednia garderoba to podstawa...
Pozdrawiam serdecznie

nola76 użytkownik nola76(wpisów:6786) dodano 22.09.2019 22:43

No piękna plażowa galeria:) Odrazu cieplej się zrobiło, choc ja akurat dziś wróciłam z urlopu, więc jeszcze nie poczułam wrześniowych "mrozów". I uważam że nasze plaże są jednymi z piękniejszych w Europie:) Choc te w Chorwacji były całkiem całkiem;) pozdrawiam:)

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7477) dodano 22.09.2019 22:08

Jak kiedyś uda mi się w połowie odwiedzić to co tu zapodałeś to będę very happy:) Fajne miejscówki ..., pozdrawiam:)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 22.09.2019 14:40

Andrzej,
oczywiście ważny punkt programu. Trafiłem na bardzo smaczne i duże sztuki, 18 chyba. Ale towarzystwo rozebrało mi większość z miseczki: byliśmy w czwórkę, każdy zamówił co innego, żeby popróbować i okazało się, ze mój wybór był najlepszy. Innym razem wziąłem prawie to samo, tylko dużo obierania: langostinos a la plancha i też mi grzebali w talerzu. świetne było cieniutko skrojone i rzucone na masło lomo adobado. Wszystko oczywiście świetnie doprawione bardzo dobrej jakości czosnkiem. Przywiozłem do Polski! Takie lomo zrobię w domu. Super!
Ale dość o kulinariach. Kantabria mnie zaskoczyła: wiedziałem, że Costa Verde jest verde, ale nie sądziłem że aż tak i to we wrześniu. Sypnął mi sie stereotyp o spalonej słońcem Hiszpanii, której zresztą i tak Ci trochę zazdroszczę. Picos de Europa, oczywiście byliśmy - majestat!. Zatoki, plaże, przypływy i odpływy fantastyczne. Nieco zawiodła mnie Asturia.
I praktycznie zero tych od Goethe'go. Szok! Sami Hiszpanie, troszeczkę wycieczek emerytów z Francji. No i to miłe ciepełko, nie jakieś uprdl upały...:)
Serdecznie pozdrawiam!

ak użytkownik ak(wpisów:6325) dodano 22.09.2019 13:58

a jak tam gambas al ajillo ? :DD

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 22.09.2019 13:35

Leszku,
no tak, Seszele to moje nieziszczone dotąd marzenie. I w ogóle cały zachodni basen Oceanu Indyjskiego, niegdyś skolonizowany przez Francuzów, co w językach miejscowych ewidentnie słychać. Ale Seszele przede wszystkim. Stąd też co jakiś czas wracam do Twoich galerii z tego raju.
Serdecznie pozdrawiam!

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5592) dodano 22.09.2019 13:26

Super fotki i miejsca. A tak na poważnie - to Seszele, o których wspominasz w ostatnim kadrze gorąco polecam. Plaże nie są zatłoczone, piasek jedwabisty, woda ok. 28 stopni przez cały rok. Inne tzw. "okoliczności przyrody" też piękne. Trochę daleko, ale to jedyny mankament... Pozdrawiam. :)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 22.09.2019 10:29

Paniwu,
to cieszę się i też mi cieplej. Obiecuję już nie zrzędzić...;)
Serdecznie pozdrawiam!...;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 22.09.2019 10:28

Mocar,
dziękuję, serdecznie pozdrawiam!...;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 22.09.2019 10:28

Ruda,
taki był cel tej prezentacji. Dziś już całkiem dobrze - tzn. nie jestem pewien, czy klimat się ocieplił, czy ja przyzwyczaiłem się do chłodu. W każdym razie kominek wygasiłem...;)
Serdeczności!...;)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6300) dodano 22.09.2019 10:25

Wo,
dziękuje serdecznie, wzajemnie!...;)

paniwu użytkownik paniwu(wpisów:630) dodano 21.09.2019 16:59

I rzeczywiście cieplej się zrobiło od samego patrzenia. Piękne zdjęcia i i Twoje zrzędzenie też urocze. Pozdrawiam serdecznie.

mocar użytkownik mocar(wpisów:2784) dodano 20.09.2019 22:14

Piękne widoczki, pozdrawiam:)

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:225) dodano 20.09.2019 20:34

No, dzięki Przemysławie za te cieplutkie kadry. Już mi obrzydło cały dzień pod kocem siedzieć, a kominka nie mam. Dzięki Tobie wreszcie cieplej :))
Pozdrawiam :)

wo użytkownik wo(wpisów:365) dodano 20.09.2019 19:50

nooo pięknie, pięknie. pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!