m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Dzisiaj zapraszam do odwiedzenia zoo w Tajpej. Zostało ono założone w 1914 roku jako prywatny zwierzyniec pana Oe.  Jednak już rok później japoński rząd który wówczas zarządzał wyspą, wykupił posiadłość i udostępnił do publicznego zwiedzania. Znajdziemy tu zwierzęta z całego świata. W specjalnie klimatyzowanych pomieszczeniach żyje stado pingwinów. Są przedstawiciele Europy. Zobaczymy wilki... ...bobry, które możemy podglądać w ich żeremiach.
Zwierzęta i ich zwyczaje są pięknie opisane, choć główne informacje podane są po chińsku. Na wydzielonym obszarze tworzącym ogromną wolierę... ...możemy zobaczyć ptaki ... ...które mają swoją namiastkę wolności.
Są tu afrykańskie zwierzęta.
Możemy takę zobaczyć naturalnej wielkości zwierzęta z brązu... ...które mogą służyć jako miejsce odpoczynku... ...albo można tu przeżyć swoją przygodę w paszczy hipopotama. Jest dżungla... ...i jej przedstawiciele flory... ...i fauny.
Są tu przedstawiciele płazów... ...i gadów. I specjalne pomieszczenie gdzie żyją owady... ...i motylarium...
...z latającymi wokół nas motylami. Ale największą atrakcją są...
...nieco senne misie koala... ...i symbol zoo pandy. Dwie pandy w 2008 roku Tajwan otrzymał od władz Chin. W 2013 urodziła się tu pierwsza panda na wyspie. Oczywiście w sklepie z pamiątkami dominują pandy w różnych formach i rozmiarach. Po wycieczce do zoo wybraliśmy się na wycieczkę kolejką linową na jeden ze szczytów otaczających miasto. Atrakcją jest to, że niektóre wagoniki mają przeszklone podłogi.
A po drodze możemy oglądać widoki, o ile dopisze pogoda. Końcowa stacja kolejki. Czujemy się trochę jak w górach... ...z leżącym w dole miastem. Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Tajwan 6 - Tajpej 101
1pix użytkownik kabaczek odległość 5 km 1pix
Tajwan 4 - Tajpej Plac Wolności
1pix użytkownik kabaczek odległość 8 km 1pix
Obrazki z Formozy
1pix użytkownik achernar-51 odległość 8 km 1pix
Tajwan 2 - Tajpej Lin An Tai
1pix użytkownik kabaczek odległość 10 km 1pix
Tajwan 3 - Tajpej świątynie
1pix użytkownik kabaczek odległość 11 km 1pix
Tajwan 5 - Tajpej muzeum
1pix użytkownik kabaczek odległość 13 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!