m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Kaohsiung to ogromne, nowoczesne miasto, ale może właśnie dlatego są tu też miejsca odstające od światowych standardów a bardziej typowe dla Azji. Ba, czasem jakby miasto ustępowało bujnej przyrodzie... ...która je dosłownie pożera. A wszystko to w sąsiedztwie jednej z popularniejszej atrakcji tego miasta i całego Tajwanu - Lianchi Tan. Lianchi Tan to sztuczne jezioro położone we wschodniej części dzielnicy Zuoying. Lianchi Tan to Jezioro Lotosu i zapewne pięknie wygląda kiedy rozkwita tymi pięknymi kwiatami.
Jezioro bywa areną na której rozgrywają się zawody sportów wodnych. Ale główną atrakcją są usytuowane nad jego brzegiem liczne świątynie. Jest ich tu ponad dwadzieścia, ale najsłynniejsze są Pagody Smoka i Tygrysa. Wchodzi się do nich przez paszczę jednego z tych stworzeń. Wewnątrz schody prowadzą nas na kolejne poziomy pagody... ... a na ścianach dekoracja przedstawiające demony pastwiące się nad ludźmi.
Robią one dosyć makabryczne wrażenie. Ale po wejściu na górę możemy podziwiać... ... sąsiednią pagodę... ...lub okolicę.
Widok na Jezioro Lotosu... ...oraz zabudowa brzegu jeziora. Naprzeciw pagody kolejna świątynia (do której za chwilę pójdziemy) i zapewne symboliczna - zygzakowata - droga do Pagody Tygrysa i Smoka. Schodzimy drugą klatką schodową, gdzie na ścianach są podobno przyjazne ludziom bóstwa. Cóż, mimo wszystko wyglądają bardzo demonicznie. Idziemy do świątyni na brzegu...
...na brzegu rosną palmy kokosowe... ...ale możemy przed świątynią kupić też owoce na stoiskach na świeżym powietrzu. Świątynia ta podobno poświęcona jest jakiemuś świątobliwemu mędrcowi. Wnętrze bardzo bogate.
Jeśli chcemy znaleźć prostą odpowiedź na nasze życiowe problemy losujemy jeden z patyczków. Na nim mamy napisane którą szufladkę mamy otworzyć. Tam w ogólnych słowach znajdziemy wskazówki jak mamy postąpić. Wewnątrz są całe ściany takich światełek. To w taki sposób są wyróżniani darczyńcy. Idziemy kawałek dalej brzegiem jeziora.
Tu kolejna bogata świątynia. A w wodach jeziora kolejna świątynia. I tu bogactwo rzeźb nieznanej nam mitologii.
Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Tajwan 12 - Kaohsiung Góra Małp
1pix użytkownik kabaczek odległość 5 km 1pix
Tajwan 14 - Donggang targ rybny
1pix użytkownik kabaczek odległość 29 km 1pix
Tajwan 15 - Xiao Yehliu Geopark
1pix użytkownik kabaczek odległość 94 km 1pix
Tajwan 17 - szlak Walami
1pix użytkownik kabaczek odległość 123 km 1pix
Tajwan 1
1pix użytkownik kabaczek odległość 125 km 1pix
Tajwan 16 - most Sanxiantai
1pix użytkownik kabaczek odległość 125 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
pipol użytkownik pipol(wpisów:9075) dodano 15.10.2019 21:02

stawiam na to pierwsze :D

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1185) dodano 14.10.2019 21:25

Pipol albo mieli zakontraktowaną taką ilość materiałów do wykorzystania, albo to się wiąże z jakąś buddyjską tradycją typu: prosta (łatwa) droga do celu nie zawsze jest najlepsza bo " coś tam coś tam". Nie wiem.

pipol użytkownik pipol(wpisów:9075) dodano 14.10.2019 20:49

dlaczego ta kładka z foto 20 taka zygzakowata a nie normalna, prosta ? ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!