m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (48):

 
Obejrzawszy świątynie nad Jeziorem Lotosu i przyjrzawszy się panoramie miasta Kaohsiung ze szczytu Góry Małp jedziemy dalej. Kaohsiung to jak już wspominałem największy port handlowy Tajwanu. Widok na miasto znad brzegu morza. W mieście jest trochę kanałów, w których stoją zacumowane łodzie i jachty. A samo miasto liczy blisko 3 milionów mieszkańców.
Dlatego znajdziemy tu biznesowe centrum... ...z nowoczesną architekturą... ...i okolice gdzie dominuje niższa zabudowa. Tu także popularne są skutery i motory ułatwiające poruszanie się w ewentualnych korkach.
Na koniec wizyty w Kaohsiung poszliśmy na obiad do miejscowej restauracji dla miejscowych :) Niestety tam nie zrobiłem zdjęć... ...ale jedliśmy rzeczy w takim stylu. Opuszczamy Kaohsiung... ...i wjeżdżamy po Moście Jinde do leżącego nad Cieśniną Tajwańską miasta Donggang.
Miasto ma kilka atrakcji których nie widzieliśmy np. świątynie i słynne w tym miejscu ceremonie płonących łodzi ... ...ale jednocześnie jest to jeden z głównych portów rybackich Tajwanu. I choć już była późna godzina dnia... ...to na tutejszym targu rybnym było tłoczno. Można tu kupić wszystko co pochodzi z morza... ...żywe stworzenia...
...suszone... ...i mocno przetworzone. Zapraszam na spacer ... ...a jednocześnie nadmienię, że nie tylko możemy tu coś kupić, ale i coś zjeść. Co kilkanaście metrów były stoiska - restauracyjki - gdzie te wszystkie cuda przerabiano na produkty zdatne do spożycia... ...lub można je było także spróbować w formie surowej.
Taki mały kawałek sushimi poproszę (czyli surowej ryby, bez dodatków).
Przekąski naturalne... ...lub w sezamowej posypce. A dla odważnych oczko :) Opuszczamy targ rybny z jego różnorodnym bogactwem... ...i opuszczamy samo Donggang. I kontynuujemy naszą wycieczkę wzdłuż wybrzeża. Wzgórza schodzą tu...
...do samego wybrzeża... ...na którym znajdziemy takie miejsca gdzie można odpocząć w trakcie podróży. Na koniec dnia dojeżdżamy na wschodnie wybrzeże Tajwanu... ...nad wody Pacyfiku. Spotykamy tu odpoczywającą rodzinę. To tajwańscy aborygeni. Pierwotni mieszkańcy wyspy. Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Tajwan 12 - Kaohsiung Góra Małp
1pix użytkownik kabaczek odległość 27 km 1pix
Tajwan 13 - Kaohsiung Lotus Pond
1pix użytkownik kabaczek odległość 29 km 1pix
Tajwan 15 - Xiao Yehliu Geopark
1pix użytkownik kabaczek odległość 85 km 1pix
Tajwan 16 - most Sanxiantai
1pix użytkownik kabaczek odległość 123 km 1pix
Tajwan 17 - szlak Walami
1pix użytkownik kabaczek odległość 128 km 1pix
Tajwan 1
1pix użytkownik kabaczek odległość 139 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1318) dodano 19.10.2019 19:11

Ru_da dziękuję za odwiedziny. Cieszę się, że się podobało. Takie miejsca jednocześnie egzotyczne i tętniące życiem na pewno warto odwiedzić.
Pozdrawiam.

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:347) dodano 19.10.2019 10:50

Bardzo interesujące - zwłaszcza fotki z rybnego targu. Lubię takie miejsca. Przypomniał mi się targ rybny w Katanii. Też można było podziwiać ryby i wszelkie inne morskie stworzenia, a także popróbować niektórych smakołyków :)
Pozdrawiam :)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1318) dodano 19.10.2019 10:05

Przemysław jedzenie na Tajwanie jest wielkim atutem tej wyspy, każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Agra chciałbym przybliżyć kilka atrakcji Tajwanu. A jeśli ktoś dzięki tym galeriom weźmie pod uwagę Tajwan w swoich planach to będzie mi tylko miło.

Pozdrawiam.

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1400) dodano 18.10.2019 21:31

Zaciekawieniem obejrzałem Twoją galerię gdyż na Tajwan brakło czasu w mojej miesięcznej podróży po Chinach ( wybrałem wtedy Honkong ) Kusisz ,być może przy okazji jakiejs azjatyckiej podróży wrócę tam .Ładna galeria.Pozdrawiam

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6407) dodano 18.10.2019 21:29

Bardzo smakowita galeria...;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!