m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Kontynuujemy naszą wycieczkę po wschodnim pacyficznym wybrzeżu Tajwanu. Łatwo znajdziemy tu miejsca na krótki odpoczynek nad brzegiem morza. Za to trudno zobaczyć tu takie widoki. Hodowla bydła jest tu rzadkością. Tajwan w większości jest wyspą górzystą porośniętą dżunglą. Chyba dlatego szkoda ziemi na wypas krów. Dlatego np. mleko i przetwory mleczne na wyspie są stosunkowo drogie. Jak widać z mijanych reklam można tu uprawiać surfing. Dojeżdżamy do kolejnego miasta. Jedna z wielu świątyń chrześcijańskich.
To Chenggong w hrabstwie Taitung. Na północ od niego znajduje się jedna z największych atrakcji tego rejonu. Wejście do informacji turystycznej. Oprócz innych udogodnień, dla turystów w gorący dzień na pewno ważna jest darmowa zimna woda. Niedaleko wybrzeża znajduje się wyspa. Dawniej była ona połączona z brzegiem wąskim przesmykiem ale fale i erozja zniszczyły go.  Wyspa nosi nazwę Trzech nieśmiertelnych. Znajdziemy na niej trzy duże skały które ludziom skojarzyły się z trzema chińskimi  bóstwami które nawiedziły wyspę. Miejsce jest bardzo popularne.
Znajduje się tu piękna plaża... ...a przy brzegu są liczne rafy koralowe. I główna atrakcja most na wyspę, na który za chwilę wrócimy. Brzeg morski.
W 1987 roku powstał most łączący wyspę i stały ląd. Łukowy most ma nawiązywać do morskich fal... ...albo kojarzyć się z ogonem morskiego smoka. Wokół brzegu i wyspy znajduje się wiele raf koralowych. Podobno jest to jedno z najciekawszych miejsc do uprawiania podwodnych sportów i obserwowania życia rafy koralowej na Tajwanie. Zapraszam na spacer na wyspę.
Na wyspie...
...poruszamy się po specjalnych kładkach. Niestety nie udało się nam dojść do latarni morskiej stojącej na najdalej wysuniętym w morze krańcu wyspy. Prawdopodobnie na skutek trzęsień ziemi droga do niej byłą zamknięta. Istniało niebezpieczeństwo obrywania się kamieni ze skał stojących przy drodze.
Skorupiaki na brzegu wyspy. Powoli wracamy... Figurka dźwigająca na plecach skrzynkę pocztową. I jeszcze jedna ciekawostka. Na Tajwanie wszędzie można zdobyć ozdobne pieczątki. Dzieci podczas swoich podróży zbierają te  pieczątki w specjalnych zeszycikach.
Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Tajwan 17 - szlak Walami
1pix użytkownik kabaczek odległość 28 km 1pix
Tajwan 15 - Xiao Yehliu Geopark
1pix użytkownik kabaczek odległość 42 km 1pix
Tajwan 1
1pix użytkownik kabaczek odległość 68 km 1pix
Tajwan 20 - Taroko góra Hehuan
1pix użytkownik kabaczek odległość 94 km 1pix
Tajwan 19 - Taroko szlak Groty Jaskółek i Bayiang
1pix użytkownik kabaczek odległość 118 km 1pix
Tajwan 18 - Taroko szlak Shakadang
1pix użytkownik kabaczek odległość 118 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1318) dodano 26.10.2019 16:37

Doracz zwalę na aparat. Wg mnie nie potrafię z niego "wycisnąć" satysfakcjonujących kolorów zdjęć. Jeśli mimo to podobały Ci się zdjęcia mostu to się cieszę.
I uprzedzając: to był praktycznie ostatni słoneczny dzień. Potem prawie zawsze albo chmury albo deszcz.
Pozdrawiam.

doracz użytkownik doracz(wpisów:1309) dodano 26.10.2019 13:16

Miejsce samo w sobie ciekawe, a most bardzo oryginalny. Fajnie komponuje kolorystycznie z błękitem nieba i wody przy ujęciach "na wprost". Pozdrawiam :)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1318) dodano 26.10.2019 11:07

Sniezka, Lucy mostek robi rzeczywiście niesamowite wrażenie. A miejsce jest na pewno godne polecenia.
Pozdrawiam.

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:347) dodano 26.10.2019 11:06

Bardzo interesujące miejsce, piękne widoki. A most - to naprawdę ciekawostka :)
Pozdrawiam.

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3139) dodano 25.10.2019 20:11

Most "z górki i pod górkę"😉ale ciekawy.Pozdrawiam.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3479) dodano 25.10.2019 19:29

Piękne, nadmorskie krajobrazy. Jaki fajny most wymyślili!
Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!