m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
O wschodzie słońca na wybrzeżu Zatoki Tajskiej, w Sihanoukville. Uliczne targowiska tuż po krótkiej, rzęsistej ulewie. Do normy wszystko powraca w ułamkach sekund. Czy opustoszały krajobraz przy stacjach benzynowych nie kojarzy się choć trochę z pustynnymi amerykańskimi przestrzeniami? Z tą jednak różnicą, że tutaj nie podjedzie żaden klasyk typu El Camino.  Jedna ze świątyń Angkoru - East Mebon - z zachowanymi potężnymi wieżami i równie potężnymi do pokonania schodami. Na ten idylliczny widoczek wioski zapracowało piękne słońce, jakie wyszło tuż po obfitym deszczu. Wiadomo, dlaczego stawiają domy na palach. Nie do pomyślenia, aby na ogromnym terenie Angkoru nie można było spotkać straganów.
Na tym nieco bajkowym obszarze Pałacu Królewskiego w Phnom Penh można krążyć, krążyć i nie przestawać podziwiać. Klasyka gatunku, czyli teren przed wejściem do najsłynniejszej świątyni imperium - Angkor Wat. Nie tylko pełen turystów, ale też pełen wścibskich małpek, potrafiących które potrafią wysiorbać napój  puszki lub wsunąć kanapkę. Na teren dawnego miasta Angkor Thom („czyli Wspaniałe Miasto) zachwycają piękne pozostałości po świątyni Bayon. Z dala od słynnych świątyń, wbrew kolorom zwyczajne bardzo ponure życie. Wśród pływających wiosek na jeziorze Tonle Sap niedaleko świątyń Angkoru.   Dla tych odważnych kulinarnie takie miejsca, jak ogromne miejskie targowiska, to raj dla podniebienia.
Jeden z dziedzińców w świątyni Angkor Wat, na których widać piękno symetrii architektury Khmerów. Sihanoukville na wybrzeżu Zatoki Tajskiej mona uznać za „kurort”. Wieczorami nad brzegiem w knajpach tętni życie, leje się alkohol, a gdzieniegdzie rozciąga się zapach palonego zioła. Kiedy w Angkor Wat patrzyłam na te organicznie oblepione ściany korzeniami drzew, od razu przypomina mi się malarstwo Beksińskiego. Nie wiadomo, czy te monumentalne twarze w świątyni Bayon to twarze buddy czy króla Dżajwarmana VII - założyciela Angkoru. Wyspa Koh Tres, gdzie można ponurkować lub uprawiać zwykły „plażing” ;-) Scenka rodzajowa w jednej z przydrożnych wiosek położonych pośród równin w kierunku na północ od stolicy.
Widoczek Angkor Wat, jakich pełno. Ale każdy chce mieć przecież swój własny  W porannym delikatnie zamglonym świetle pokrywające elementy filarów i kolumn płaskorzeźby w Angkorze są po prostu przepiękne. Ulica, jakich wiele, nie tylko w Kambodży. Wszystko widać: zmywanie garów, sprzątanie, zabijanie zwierzyny lub pędraków, gotowanie. Monumentalne korzenie i pnie w Angkorze byłyby idealną scenerią horrorów. Świątynię Angkor Wat warto zwiedzić przy wschodzącym słońcu, kiedy w powietrzu unosi się mgła, jest mocno parno, za to światło jeszcze miękkie. A potem zwiedzanie powtórzyć wieczorem - lub na odwrót. Pośród ruin Angkoru przebywają nie tylko turyści.
Jeden z kolejnych przepięknych dziedzińców Angkor Wat. Gdyby dobrze się przyjrzeć, można dostrzec pozostałości po bogatych roślinnych i rodzajowych zdobieniach, co tylko uzmysławia piękno, jakie stworzono w Angkorze.    Wodna droga do pływających wiosek na Jeziorze Tonle Sap jest równie pasjonująca, jak same wioski. Kramy otwarte do późnych godzin nocnych. I to jest ogromnie przygnębiające. Widok o wschodzie słońca na Zatokę Tajską. Klimatyczne knajpy pod palmami, w których można spróbować różnych wersji np. mojego ulubionego dania amok i odurzyć się drinkami mocno bimbrowymi.

najbliższe galerie:

 
Siem Reap i Angkor Wat
1pix użytkownik marcepan odległość 50 km 1pix
Kambodżańskie Świątynie
1pix użytkownik beata-zbychu odległość 59 km 1pix
PZ-KAMBODZA. Kambodzanska Wies.
1pix użytkownik irolek odległość 77 km 1pix
Kambodża w przekroju
1pix użytkownik beata-zbychu odległość 80 km 1pix
KAMBODŻA - Klejnoty Angkoru
1pix użytkownik klavertjevier odległość 84 km 1pix
Tonle Sap
1pix użytkownik docenci odległość 86 km 1pix

komentarze do galerii (11):

 
sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3421) dodano 29.10.2019 20:03

Hej:) Masz swój styl i mnie on bardzo pasuje. Miło się ogląda! Jak się tu niegdyś mawiało: "bardzo podobająca galeria".
Pozdrawiam:)

elabb użytkownik elabb(wpisów:26) dodano 29.10.2019 08:11

Galeria zapadająca w pamięć Cudo!

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7523) dodano 27.10.2019 21:54

Fajnie patrzysz i ciekawie piszesz, galeria mocno podobająca ..., pozdrawiam:)

agra60 użytkownik agra60(wpisów:1400) dodano 27.10.2019 16:07

Piękna galeria z pazurem i z klimatem .Kambodża dojsć długo czeka na swoją kolejkę Dzięki Twojej galerii może przyśpieszę- mimo że bedąc w Sajgonie obiecywałem już że niedługo.Pozdrawiam

katii użytkownik katii(wpisów:192) dodano 27.10.2019 09:04

@doracz, nie powiem, jestem zmieszana, lekko wstrząśnięta Twoim komentarzem :-). Ogromne dzięki za te niesamowicie miłe, pozytywne słowa. To bardzo budujące :-)

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:243) dodano 27.10.2019 08:02

Fascynujące - zarówno krajobrazy, świątynie, jak i obrazki z codziennego życia.
Pozdrawiam :)

paniwu użytkownik paniwu(wpisów:660) dodano 27.10.2019 07:30

Cudowne zdjęcia skąpane przez żółte światło świetnie oddają klimat miejsc, które pokazałaś. Piękna galeria. Pozdrawiam serdecznie

doracz użytkownik doracz(wpisów:1230) dodano 26.10.2019 19:24

Bardzo lubię Twoje galerie. Każde ujęcie jest przemyślane i niesie treść, czasem nawet jakąś niedopowiedzianą i tajemniczą. Jest intrygujące. A zestawienie ich razem daje znakomity efekt całości. Chciałbym umieć taki efekt osiągać. Umiejętność właściwego doboru zdjęć i odrzucenia setek dobrych jest trudną sztuką. Galeria kabodżańska jak pozostałe - znakomita. Pozdrawiam serdecznie:)

katii użytkownik katii(wpisów:192) dodano 26.10.2019 16:46

Dziękuję @Kabaczek. To motywujące :-)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1189) dodano 26.10.2019 16:33

Fajnie, że znowu jesteś. Może wkrótce kolejne prezentacje ?
Pozdrawiam.

o-d-z-j-p użytkownik o-d-z-j-p(wpisów:1) dodano 26.10.2019 15:48

Fajnie sobie przypomnieć ten piękny kraj. pozdro

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!