m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Jadąc przez góry trafiliśmy na leżącą na ich zboczach plantację herbaty. Należy ona do buddyjskiego zakonu. Powstaje tu specjalna herbata, powiedzieć, że ekologiczna to za mało. To buddyjska herbata. Drzwi klasztoru stoją otworem... ...i każdy może tu przybyć...
...skosztować przygotowanych przez mnichów i mniszki potraw. A wszystko za dobrowolne datki. Jedna z mniszek prezentuje nam ceremonię parzenia herbaty... ...która rośnie w okolicy. Przeor klasztoru, zaznajomiony z nowoczesną technologią starał się za pomocą tłumacza w smartfonie mówić po polsku grzecznościowe zwroty.
Ogólnie było bardzo miło. Ale żegnamy wesołego buddyjskiego opata... ...i okoliczne góry. Jadąc dalej widzimy że niebo pełne jest latającego czegoś... To znak, że jesteśmy już blisko Shifen. Jest tu niewielkie stare miasto...
...gdzie można kupić pamiątki nawiązujące do japońskich animacji... ...ale najwięcej jest pamiątek związanych z lampionami. Lampiony można kupić na każdym kroku... A potem udekorować je rysunkami lub napisać na nich swoje życzenia.
Jeszcze tylko podpalamy umocowane na dole źródło ognia... ...obowiązkowe zdjęcie... ...i już lampion z naszymi życzeniami leci do nieba. Ludzi tu sporo...
...ale wszyscy świetnie się bawią. A widać tu tory ? Tak, co jakiś czas słychać gwizdek, ludzie rozbiegają się na boki, i przez ulicę - torowisko wolno przejeżdża pociąg a za chwilę znowu wszyscy wracają do puszczania lampionów. Chyba nikt tu nie słyszał o przepisach BHP ;) I znowu wiszące mosty. Żegnamy Shifen - kolejne miejsce które warto odwiedzić będąc na Tajwanie.
I znowu wracamy na wybrzeże. To Shen'ao. Znajdują się tu kolejne piękne formacje skalne...
... z których najsłynniejsza nosi nazwę Głowy Słonia. To ostatnia moja galeria z Tajwanu. Wyspa nas zauroczyła. Mimo nie najlepszej pogody zadziwiła nas jej różnorodność: piękne góry, wodospady, wybrzeża oceanu, skały, egzotyczna architektura... ...a przede wszystkim to czego nie można pokazać na zdjęciach: ogromna życzliwość i pogoda spotkanych ludzi. Ich chęć pomocy i bijąca z nich troska abyśmy byli zadowoleni.
Jeśli ktoś się zastanawia czy warto obrać ten kierunek to moim zdaniem warto.
Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Tajwan 11 - Jiufen
1pix użytkownik kabaczek odległość 10 km 1pix
Tajwan 10 - Yehliu Geopark
1pix użytkownik kabaczek odległość 20 km 1pix
Tajwan 8 - Tajpej zoo
1pix użytkownik kabaczek odległość 21 km 1pix
Tajwan 6 - Tajpej 101
1pix użytkownik kabaczek odległość 21 km 1pix
Tajwan 5 - Tajpej muzeum
1pix użytkownik kabaczek odległość 24 km 1pix
Tajwan 2 - Tajpej Lin An Tai
1pix użytkownik kabaczek odległość 25 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1310) dodano 22.11.2019 10:14

Paweller cieszę się, że Cię choć trochę zainspirowałem.
Pozdrawiam.

paweller75 użytkownik paweller75(wpisów:7607) dodano 17.11.2019 20:19

Każda podróż kiedyś się kończy, nawet ta najfajniejsza:) Ja nie mam wątpliwości, że warto obrać ten kierunek, w moim przypadku może nie nastąpi to szybko, ale może kiedyś:)
Pozdrawiam:)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1310) dodano 16.11.2019 16:24

Tereza dziękuję za odwiedziny.
Pozdrawiam.

tereza użytkownik tereza(wpisów:3975) dodano 15.11.2019 19:26

Gratuluję wyprawy w tak ciekawe miejsce.Pozdrawiam:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!