m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Wyprawa do Ugandy to ponad 3 tygodnie, Najpierw trekking, później Parki Narodowe  w końcu podróżowanie po bezdrożach . Co jakiś czas spotykaliśmy lokalne targi. Brak muzungu -  białych ludzi. Tu zaspakaja się tylko lokalne potrzeby Biały dom trochę mniejszy od tego w Waszyngtonie Każde miejsce jest dobre do przygotowania jedzenia.
przykładowa droga która towarzyszyła nam przez większość czasu Lake Bunyonyi cud natury - leży na wysokości 1962 m n.p.m. długość 25 km Liczne wyspy zatoki itd . niestety my mieliśmy je tylko przykryte chmurami na brzegach życie które może zafascynować tych poszukujących lokalnych kolorytów Wiejski lekarz
wiejski Bar Biznes Taxi - boda boda. Niebezpieczne !!! Taxi wodne. Coca cola dotarła wszedzie. O świcie w drodze na goryle
Słonie widzimy w Afryce często ale nie takie - Słoń górski mniejszy ale za to złośliwy.Ok 2500 m n.p.m. Wisienka na torcie wymowny gest samca β Propagowanie zdrowego karmienia
dojście do tego stada w trudnym terenie - po krzakach przez dżunglę na stoku o ostrym spadku ok 2 godz, Pobyt ze stadem Goryli trwał ok godziny. 
Samiec α cisza spokój coś z innego świata
Gaj bananowy - jedno z bogactw Ugandy i często podstawa pożywienia Bananami handlują wszędzie i zawsze
Kolejna atrakcja - lokalne bydło praktycznie w każdym przysiółku widoczne przydomowe piece do wypalania cegły - chcesz mieć dom to musisz sobie wypalić cegłę bez komentarza lokalne piękności
Nie mogłem się oprzeć temu zdjęciu - wszystkie Panie z wydatnymi tyłkami i manekiny też. Kolejna wisienka ale dla odważnych. Rafting opisywany jako jeden z trudniejszych na świecie. Rafting po Nilu białym - 20 km, Dziewięć katarakt o trudnościach od 3-5 w sześciostopniowej skali.
Dużym plusem była ciepła woda I to już koniec - czas do domu . dziękuję

najbliższe galerie:

 
Perła Afryki
1pix użytkownik swift odległość 121 km 1pix
Uganda Ruwenzori
1pix użytkownik jarek59 odległość 279 km 1pix
Uganda - powrót - listopad 2012
1pix użytkownik swift odległość 298 km 1pix
Uganda Safari
1pix użytkownik jarek59 odległość 335 km 1pix
Kericho
1pix użytkownik muztaghata odległość 377 km 1pix
Uganda/Rwanda
1pix użytkownik pulinka odległość 412 km 1pix

komentarze do galerii (6):

 
jarek59 użytkownik jarek59(wpisów:28) dodano 01.02.2020 12:01

Mam dwie uwagi których nie poruszyłem w opisach zdjęć jedna przyjemna - dotyczy ochrony goryli - koszty oglądania są duże ok 650$ od osoby ale wg prowadzących ok 50% z tej kwoty trafia do okolicznych wsi co zatrzymało kłusownictwo - nikt przy zdrowym rozumie nie będzie sobie podcinał gałęzi na której siedzi. Druga smutna w okolicach granic z Rwandą często słyszeliśmy opowieści o licznych znaleziskach ludzkich kości na polach i w jeziorac , jedną z rzek nazwano w lokalnym języku "Rzeką Kości" to pozostałości po niedawnej wojnie domowej i działaniach lokalnych "partyzantów" . czy to jest "ubarwianie" rzeczywistości nie wiem,ale uświadamia nam jak niedawno w tych rejonach nikt nie mógł czuć się bezpiecznie. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie galerią z Ugandy.

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1310) dodano 31.01.2020 13:58

Niesamowita przygoda. Świetne zdjęcia. Super relacja.
Pozdrawiam.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3477) dodano 30.01.2020 17:12

Masz oko do street foto. Miło było pooglądać:)

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:341) dodano 30.01.2020 11:49

Fascynująca galeria. Mnie najbardziej zachwyciły zdjecia pokazujące zwyczajne życie mieszkańców. Ale wszystkie fotki są super.
Pozdrawiam :)

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5724) dodano 29.01.2020 22:10

Świetna galeria. Szkoda, że można dać tylko "10". Pozdrawiam. :)

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3734) dodano 29.01.2020 21:15

Super ta Twoja wyprawa do Ugandy! Goryle i rafting robią oczywiście ogromne wrażenie, ale wszystkie fotki z tubylcami też świetne. Zatęskniłam za Afryką. To zdecydowanie mój ulubiony kontynent. Szkoda, że to już koniec relacji z Ugandy. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzałam wszystkie trzy części. Dzięki za podzielenie się wrażeniami. Pozdrawiam:-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!