m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (30):

 
Ponieważ pogoda majowa nas nie rozpieszczała, postanowiliśmy sporo czasu spędzić w ciekawych miejscach. Sala Planetarium to miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlamy popularne pokazy astronomiczne. Projekcje te trwają około 40 minut. Zależnie od tytułu, opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Sercem sali Planetarium jest projektor gwiazd RFP II niemieckiej firmy Zeiss, który służy do wiernego odtwarzania wyglądu nieba z dowolnej chwili i dowolnego miejsca na Ziemi. Tak więc na sztucznym niebie, którym jest kopuła o średnicy 15 m, możemy przedstawić układ wszystkich 6500 gwiazd widocznych gołym okiem, konfigurację planet na tle zodiaku, układ gwiazdozbiorów, fazy Księżyca, zaćmienia - słowem wszystkie zjawiska widoczne z Ziemi na niebie prawdziwym. Niezwykłe, przestrzenne obrazy tworzone są przez animacje video wyświetlane z projektorów. Pokrywają one ruchomym obrazem całą kopułę ponad głowami widzów (tzw. system fulldome).
Siedząc wygodnie w fotelach oglądamy seanse. Nad naszymi głowami pojawiają się tysiące gwiazd i kosmiczne animacje. Opowieść prowadzi dla nas narrator, a całości dopełnia muzyka.Projektor zajmuje centralne miejsce na sali, a wokół niego znajduje się 189 foteli. Baza MARS#17  To interaktywna przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej, gdzie odwiedzający niczym członkowie załogi będą mieli do wykonania określone czynności, niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią i wykonać powierzone im zadania.  Ich misją będzie nie tylko monitorowanie stanu Bazy, ale także usuwanie drobnych awarii, badanie próbek gruntu Czerwonej Planety czy właściwe gospodarowanie energią.
Baza MARS#17 to nowoczesna i multimedialna przestrzeń, która nie tylko uczy, inspiruje, rozwija umiejętności i pobudza kreatywność, ale też zapewnia dobrą zabawę!
Wizyta w Bazie MARS#17 trwa 40 minut. Toruń to miejsce pełne atrakcji.
Pomnik filmu „Prawo i pięść”. Żegnamy całą ekipą Toruń, z nadzieją, że kolejny Maj spędzimy w Toruniu. Wózek, podobnie jak siedząca nieopodal przekupka, osiołek na rogu Szerokiej i Żeglarskiej, pies Filuś przy Chełmińskiej, czy toruńska piernikarka u zbiegu Królowej Jadwigi i Małych Garbar, to dziś znaki rozpoznawcze Torunia. Miła wizytówka miasta. Miasta, które ma do zaoferowania nie tylko wielowiekowe zabytki, ale też ciekawą współczesną małą architekturę z historycznym - czy jak w przypadku pomnika filmu „Prawo i pięść” – historyczno-filmowym przesłaniem.

najbliższe galerie:

 
Toruń - gotyk na dotyk (4)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
Toruń
1pix użytkownik warusek odległość 1 km 1pix
Toruń (Polska)
1pix użytkownik romario odległość 1 km 1pix
Toruń miasto marzeń
1pix użytkownik mieczysaw odległość 1 km 1pix
Toruń - gotyk na dotyk (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix
Styczniowy wypad do Torunia (2)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4245) dodano 15.02.2020 23:43

piernicyna - Dziękuję i pozdrawiam cieplutko.

piernicyna użytkownik piernicyna(wpisów:178) dodano 15.02.2020 22:01

Fajna ekipa i ciekawa wycieczka :) Dziękuję
PS
Dzisiaj o 23:17 ostatnia kwadra Księżyca a jutro rano zbliżenie Księżyca do Antaresa (ok.6,5 stopnia)
Serdecznie pozdrawiam :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!