m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (49):

 
Witam w Toruniu, w majowy ale zimny jak listopadowey weekend. Ze względu na pogodę, bedziemy szukać ciekawych miejsc, ale raczej pod dachem... Niewidzialny Dom jest jedną z 5 atrakcji turystycznych na świecie (o których wiemy), która pokazuje świat wyłączając zmysł wzroku. Jest jednym z 5 najważniejszych miejsc do zobaczenia w Toruniu. Zwiedzanie trwa około jednej godziny, odbywa się w całkowitej ciemności, w obecności naszego przewodnika. Po strojach raczej widać, że nie maj, a raczej listopad ???
Dom Legend Toruńskich to miejsce, w którym przeniesiecie się do świata pradawnych toruńskich opowieści. Weźmiecie udział w interaktywnym spektaklu i poznacie losy bohaterów legend na własnej skórze.:) Warto zobaczyć :) Wykorzystując chwile słońca, przemieszczamy się po mieście, w poszukiwaniu wiosny...
...wiosnę widać, ale słabo czuć...brrrr Momentami takie niebo dodawało nam energii, ale na krótko... Bunkier Wisła to symulator nalotu bombowego.
W szczelinie przeciwlotniczej z 1943 roku poczujecie się, jak w trakcie bombardowania miasta. Aleja Gmerków Depczemy po nich idąc po równym jak stół granitowym chodniku ulicy Żeglarskiej naprzeciw gotyckiego kościoła świętych Janów. Autorem kompozycji jest toruński artysta Tadeusz Porębski.  W chodniku na Żeglarskiej są inkrustowane nie tyle herby, co metalowe gmerki. Jest ich 25. Były osobistymi lub rodowymi znakami toruńskich kupców, którymi znakowano towary. Trafiliśmy na uroczystości związane ze świętem 3 maja.
To miejsce jest znane każdemu, więc nie będę opisywać :)
To miejsce nie wymaga komentarza... MIŚ ! Toruńskie Żywe Muzeum Piernika to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Europie. Istnieje od 2006 roku i mieści się w samym centrum miasta, na ulicy Rabiańskiej 9. W muzeum można nie tylko w magiczny sposób przenieść się do XVI-wiecznej piernikarni, by pod okiem Mistrza piernikarskiego własnoręcznie wykonać tradycyjnego piernika. Można także zobaczyć manufakturę z początku XX wieku, gdzie każdy chętny może ozdobić piernik lukrem.
Jeśli masz chęć i wyobrażnię, to sam możesz zagnieść ciasto i stworzyć swoje własne pierniki, udekorować i zabrać do domu :) W ten sposób jeden z symboli miasta zagościł na stałe w domach nie tylko torunian, ale także turystów z całej Polski, Europy i świata Zachęcam wszystkich, którzy chcą poznać tradycję wypieku toruńskiego piernika, historię miasta, średniowieczną kulturę i język w niezwykłej atmosferze i z humorem! Poznawanie historii i tradycji w  Muzeum to radość dla zwiedzających w każdym wieku, nawet najbardziej dojrzałym.
Dlaczego warto odwiedzić Dom Toruńskiego Piernika w Toruniu? Ponieważ Toruń jest piękny, a Dom Toruńskiego Piernika to miejsce, w którym historia ma smak i zapach!
Na ulicach Torunia ożna zobaczyć wiele ciekawych miejsc oraz sporo ciekawych eksponatów.

najbliższe galerie:

 
TORUŃ - DOTKNĄĆ GOTYKU 3
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix
Toruń
1pix użytkownik morswin odległość 0 km 1pix
Toruń - gotyk na dotyk (8)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
Toruńskie staromiejskie różności
1pix użytkownik magdalena odległość 0 km 1pix
Toruń - gotyk na dotyk (10)
1pix użytkownik achernar-51 odległość 0 km 1pix
TORUŃ - ZAMEK KRZYŻACKI
1pix użytkownik afrodyta odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4243) dodano 15.02.2020 23:44

piernicyna - Przyjemnie i edukacyjnie :) :) :)
Pozdrawiam serdecznie.

piernicyna użytkownik piernicyna(wpisów:178) dodano 15.02.2020 22:11

Pod dachami Torunia słychać opowieści o ...piernikach :) Ponad dachami słońce walczy z chmurami :) Niebo przejaśnia się :) i kwitną kasztany. Przyjemnie spędziłam tu czas. Serdecznie pozdrawiam.

afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4243) dodano 14.02.2020 17:38

paniwu - Dziękuję za odwiedziny.
Do Torunia pojechaliśmy na majowy weekend, ale pogoda była wyjątkowo jesienna, więc kryjąc się "pod dachami", obskoczyliśmy kilka muzeów, Planetarium i bazę Marsa (w poprzedniej galerii), Dom legend i inne. Czas spędzony całkiem pożytecznie :) :)
Pozdrawiam serdecznie.

paniwu użytkownik paniwu(wpisów:722) dodano 14.02.2020 14:22

Ciekawie pokazałaś Toruń, szczególnie ciekawe Muzeum Pierników. Bardzo mi się podobało. A mam jeszcze w pamięci niedawne rodzinne "budowanie" domku z piernika w Wigilię Bożego Narodzenia 2019. Wyglądał cudownie i smakował przepysznie, a przy tym świetnie bawiliśmy się. Pozdrawiam serdecznie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!