m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
Przylot do Islamabadu - długie czekanie na lotnisku - lot do Skardu a za oknami Nanga Parbat Skardu ostatnie duże miasto przed trekingiem powitało nas takim banerem. Ludzie w Pakistanie wbrew obawą są niesamowicie uprzejmi. Ale trzeba sobie zdać sprawę ,że to jest męskie społeczeństwo, poza Islamabadem kontakty turysty z pakistańskimi kobietami są sporadyczne. Lot samolotem z Islamabadu pozwolił nam zaoszczędzić czas niestety pozbawił widoków związanych z podróżowaniem po Karakorum Highway. Po wymianie pieniędzy tak wygląda 100 dolarów Przymusowy dzień pobytu w Skardu , przesłuchania przez wywiad wojskowy , paszporty na policji itd ale w końcu ruszamy.
Do przebycia ok 100 km jeepem po górach - cały dzień jedziemy wzdłóż rzeki Shigar dopływu Indusu. W kilku miejscach opuszczamy samochód i idziemy pieszo. Jeden z odcinków tej drogi następnego dnia został zasypany przez lawinę błotno skalną.
Droga naprawiana w systemie ciągłym Askole osiągnięte po kilku godzinach jazdy.
Rano ważenie bagaży. za każdy kilogram ponad 20 kg trzeba solidnie zapłacić. Czas w drogę. Początek trekkingu to dolina rzeki Braldu Nie wszędzie a raczej zwykle nie było mostków.
Trekking na bogato pierwszy lunch przygotowany przez kucharza - dla nas szok. raz po płaskim , raz ścieżką na  skale Pierwszy obóz na trasie -Johla 3200m n.p.m. wszyscy zmęczeni - upał w ciągu dnia sięgał 40 stopni. Nasza messa.
Rankiem widok na Bakhur Das 5802 m Dzisiaj idziemy doliną rzeki Biaho. Sporadycznie mijają nas karawany zdążające do i od lodowca Baltoro
Temperatura w czasie Luchu Dla lubiących zwierzęta trudny moment - to nie milutka koza , to jest nasz obiad na następne trzy dni. Trzeciego dnia czuć go było już z kilometra , ku ogólnej radości naszych tragarzy dostali go od nas w całości.
Po wielu bezimiennych szczytach odsłaniają się pierwsze słynne piki - Trango Towers.
Uff kawałek cienią Payu Peak - zostajemy na jeden dzień trzeba zrobić wejście aklimatyzacyjne. cdn

najbliższe galerie:

 
Ladakh - wyprawa do Doliny Nubry
1pix użytkownik marzej odległość 109 km 1pix
Karakorum na lodowcu Baltoro
1pix użytkownik jarek59 odległość 112 km 1pix
K2 base camp,  Gondorgoro pass
1pix użytkownik jarek59 odległość 131 km 1pix
Świetlista ściana i wejscie do górskiego teatru
1pix użytkownik jarek59 odległość 131 km 1pix
K2 góra marzeń
1pix użytkownik jarek59 odległość 132 km 1pix
Kunjerab Pass
1pix użytkownik marcin_zaremba odległość 134 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
nola76 użytkownik nola76(wpisów:6849) dodano 23.02.2020 23:26

Widoki przepiękne:) Klimaty troszkę inne niż w Nepalu;) 9 mega:) a droga tam to jakiś hardcore, bankowo na zawał bym zezła, jak bym miała nią jechać;)

jarek59 użytkownik jarek59(wpisów:34) dodano 22.02.2020 08:56

andred myślę , że jeżeli chcesz zobaczyć na żywo Karakorum to ruszaj teraz dopóki mało turystów. Zdjęcia nie oddają tego piękna zastanego na miejscu. Chętnie mogę doradzić jak zorganizować wyprawę w te rejony bo jest troszkę "schodów". Teraz zapraszam na "dalszą" wirtualną wędrówkę. Pozdr.

andred użytkownik andred(wpisów:4780) dodano 20.02.2020 20:09

Pozazdrościć. Tyle mam jeszcze miejsc do zwiedzania w których chciałbym być ale na odwiedzenie wszystkich nie ma szans. Myślę, że to jest jedno z nich :-(
Dobrze, że oglądając Twoją galerię mogę choć trochę poczuć klimat tego miejsca, bo mam wrażenie, że oddajesz go w swojej galerii bardzo wiernie.
Pozdrawiam.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5734) dodano 20.02.2020 02:22

Świetna wyprawa. Wspaniałe górskie pejzaże. A fotka 9 - rewelacyjna... Pozdrawiam. :)

satan użytkownik satan(wpisów:3319) dodano 19.02.2020 21:03

Inne klimaty i okoliczności niż w Himalajach. Piękna sprawa!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!