m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (39):

 
Rayong, miasto w południowej Tajlandii, na południowy wschód od Bangkoku, nad Zatoką Tajlandzką Zatrzymaliśmy się tu na krótko, więc nie za bardzo był czas na zwiedzanie. Miejsce wspaniałe na wypoczynek. Cisza i spokój. W hotelu na pierwszym miejscu ostrzeżenia przed tsunami... gdzie i jak uciekać...-_-
Jedna z najważniejszych elitarnych szkół. Wszyscy uczniowie zmotoryzowani :):):) Pattaya.
Bang Lamung District, Terminal 21 Terminal 21 został otwarty 19 października 2018 roku. Przy Terminalu znajduje się samolo, który wieczorem zmienia w oknach kolory... Bang Lamung District, czyli Chiny w małym kawałku Cental Marina, z wyjątkowym jedzeniem ;)
Wieczorne niebo zatoki tajlandzkiej. Rano postanowiliśmy wyrwać się ze zgiełku miasta i mało ciekawej plaży, żeby znaleźć czyściutką wodę i ładną plażę. Zamówiliśmy łódź i popłynęliśmy na uroczą wyspę Koh Larn (Ko Lan). Koszt od osoby to 600 bahtów w obie strony. W cenę wchodzi zarezerwowany leżak pod parasolem. Rejs  łodzią trwał 25 minut. Wyspa znajduje się na południe od miasta, we wschodniej części zatoki Syjamskiej (Gulf of Thailand). Jest to pokryta wzgórzami wyspa o długości ok. 4 km, zlokalizowana ok. 8 km., od pattayskiego wybrzeża. Wyspę porasta las tropikalny. Najwyższy punkt sięga 205 m n.p.m. Na jego szczycie znajduje się widoczna dobrze kolorowa świątynia.
Na stokach wzgórza stoją też dwie wielkie złociste buddystyczne statuy, również widoczne ze sporej odległości. Na wyspie znajdują się dwie wioski: Ban Ko Lan i Ban Krok. My dopłynęliśmy do Tien Beach. Te kolorowe miejscowości zapewniają turystom wyżywienie. Znajdują się tam liczne grille, restauracje, sklepy i inne atrakcje. Koh Larn (Ko Lan), zwana też Koralową Wyspą, jest największą z archipelagu wysp w pobliżu Pattayi.
Większość plaż na Koh Larn znajduje się po zachodniej stronie wyspy. Tam jest port i tam dopływają promy. Im dalej odejdziecie od portu, tym piękniejsze i dziksze plaże znajdziecie. Najbardziej znana jest plaża Tawaen Beach, na północ od głównego portu. Tam znajduje się najwięcej sklepików, grillów i restauracji i... najwięcej turystów, głównie Chińczyków i Rosjan. Inne znane plaże to Tonglang Beach, Tien Beach, Samae Beach i Naon Beach są znacznie mniej zaludnione. Wokół wyspy znajdują się liczne rafy koralowe.
Przed nami wyspa Ko Khrok. Jest to prywatna wyspa. Należy wcześniej uzyskać pozwolenie na wpłynięcie do portu. Wyspa prawie całkowicie otoczona formacjami skalnymi i rafą koralową. Koh Larn to jedna z największych i najłatwiej osiągalnych atrakcji wokół Pattayi i trzeba koniecznie odwiedzić to piękne miejsce chociaż raz :). Dziękuję za wspólną wycieczkę :)

najbliższe galerie:

 
KAMBODŻA - BATTAMBANG,  PAILIN
1pix użytkownik afrodyta odległość 99 km 1pix
Tajlandia - piękna wyspa Ko Samet
1pix użytkownik nola76 odległość 112 km 1pix
KAMBODŻA - Damrey Sor Pagoda,  BATTAMBANG
1pix użytkownik afrodyta odległość 148 km 1pix
KAMBODŻA - POIPET
1pix użytkownik afrodyta odległość 166 km 1pix
Tajlandia w listopadzie
1pix użytkownik lmka odległość 166 km 1pix
Pattaya – powiedzmy to otwarcie
1pix użytkownik jarjan odległość 168 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!