m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (50):

 
To nie miała być galeria pożegnalna. Ale jak powiedziała Kordula, podobno nic nie może wiecznie trwać. I choć trudno z tym się nie zgodzić, to trudno z tym się... pogodzić...:(( Skoro zaś wywołałem Kordulę, to: Kordula: dziękuję za mistrzowskie zdjęcia z przepięknych miejsc, do których nigdy nie dotrę. I chcę, żebyś wiedziała: na Twoich zdjęciach bardzo dużo nauczyłem się. Dziękuję! Śnieżka: dziękuję za Twoją pogodę  ducha i zawsze miłe słowo, za Twoje Bieszczady... Mabro: dziękuję za Twoją cichą obecność w moich galeriach tu prezentowanych... Tereza: dziękuję  za ogrom przekazanych informacji, podziwiam Twoją mrówczą pracę...
Achernar: podobnie, dziękuję za ogrom informacji w każdej z Twoich jakże licznych galerii... Afrodyta: Twoja staranność w każdej z Twoich galerii była dla mnie zawsze wzorcem do naśladowania... Dispar, choć już od dawna nieobecny: od Ciebie również bardzo wiele nauczyłem się. Dziękuję!... Romana, także od dawna nieobecna: zawsze przytomna, zawsze konkretna i rzeczowa, zawsze twardo stąpająca po ziemii, pogawędki z Tobą to była czysta przyjemność... Paniwu: poznać Ciebie, to był zaszczyt dla mnie... Jacek Młochowski, Profesorze: odszedłeś, a cały czas jesteś i na zawsze pozostaniesz w mojej wdzięcznej pamięci. Dziękuję za wspólne wędrówki...
Harmony, dziękuję za każde dobre słowo, a było ich wiele. Na Twoich zdjęciach również wiele się nauczyłem... Paweller, tak, po stokroć prawda: z góry widać lepiej, a Tower Bridge, to the most beatifull most...;) P_pol: nigdy nie powiedziałbym o Tobie tak, jak sam się nazwałeś, nigdy!...;) Irolek, trochę żeśmy wojowali, choć zupełnie nie rozumiem o co, ale okazałeś się prawdziwym facetem. Doceniam to. A Twój orzeszek na seszelskiej plaży, jest dla mnie nieustającą inspiracją. Może jeszcze kiedyś też taki znajdę. Dziękuję!...;) Lucy, cóż powiedzieć? Dziękuję za każde ciepłe słowo. A innych przecież nie było... Patryk, przyjacielu: szacunek, wiesz za co. I dziękuję za wszyskie razem oglądane mecze i skoki. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy je wspólnie oblądać...;)
Gabi, nikt tak jak Ty nie potrafi przekazać w swoich galeriach... emocji. Zawsze byłem pod wrażeniem...:) Ak, dziękuję za hiszpańskie inspiracje. Choć tu, na Costa Verde, nawet Ty nie byłeś...;) Halszka, od dawna nieobecna: Ty spowodowałaś, że zacząłem pisać, dziękuję! Ruda, dziękuję za greckie inspiracje. Są wysoko na liście...;) Anek, góralko z Mazur: zawsze imponowała mi Twoja pasja do gór...:) Voyager, szkoda, że tak szybko zniknąłeś. Twoje zdjęcia samolotów w zachodzącym słońcu, były fantastyczne!
Skuza, odeszłaś na zawsze. Nigdy Cię nie zapomnę... Woja, mam nadzieję, że zrealizujesz swoje portugalskie fascynacje, szczerze życzę...:) Nola, wielu nowych udanych podróży, a z tych odbytych dziękuję za te, które dla mnie były inspiracją! Piernicyna, żegnaj! Yetina... Eljot, może spotkamy się na Bałkanach?
Irasek_palownik, od wizyty w jednej z Twoich galerii, zaczęła się moja przygoda z Obieżyświatem. A potem wielokrotne włóczęgi po Rumunii. Dziękuję! Rozmusiaki, wielu udanych rodzinnych wyjazdów!...:) Barbara, dziękuję! Wo, wszystkiego najlepszego! Irena2005n, dziękuję! Kabaczek...
Satan... Doracz... Wielkopolanka, dziękuję za niezawodną obecność w moich galeriach i zawsze dobre słowo...:) Dziad_ek, Tobie również dziękuję za liczne odwiedziny i wielu, wielu, udanych górskich wędrówek!...:) Magdalena, znawczyni ptactwa, autorko wspaniałych zdjęć z wielu pięknych miejsc świata: dziękuję za przeżyte wirtualne podróże z Tobą, zwłaszcza do Chin, dziękuję  za przepyszne zdjęcia różnych smakołyków przy których robiłem się... głodny!...:) Dziękuję Wszystkim których nie jestem już w stanie wymienić - stan baterii już na to nie pozwala...
A trzeba przecież jeszcze odpalić tę smutną, pożegnalną galerię...
Nie wiem, czy to się uda, nad moją Puszczą zbierają się chmufy, internet zanika...
Żegnajcie Obieżyświatki i Obieżyświaty, to był zaszczyt być wśród Was...

najbliższe galerie:

 
COSTA VERDE - PICOS de EUROPA
1pix użytkownik przemyslaw odległość 49 km 1pix
Asturias (Asturia)
1pix użytkownik thalassa odległość 49 km 1pix
Picos de Europa
1pix użytkownik kikulisko odległość 56 km 1pix
COSTA VERDE - CUDILLERO
1pix użytkownik przemyslaw odległość 71 km 1pix
COSTA VERDE - SAN VICENTE de la BARQUERA
1pix użytkownik przemyslaw odległość 72 km 1pix
Hiszpański-003 marzec-mikro wiosna : )
1pix użytkownik ak odległość 102 km 1pix

komentarze do galerii (20):

 
nola76 użytkownik nola76(wpisów:6866) dodano 27.04.2020 22:04

Pięknie tam:) Dzięki za tę galerię Przemek i mnóstwo innych przy których nie raz się śmiałam, nie raz planowałam że też tam będę, nadal nie wierzę w to, że to już ostatnia:( Smutek i niedowierzanie, że to się dzieje naprawdę…
Dużo zdrówka dla Ciebie i rodzinki:) pozdrawiam Aneta (nola76)

piernicyna użytkownik piernicyna(wpisów:219) dodano 27.04.2020 00:45

"Bliscy i oddaleni"

Bo widzisz tu są tacy którzy się kochają
i muszą się spotkać aby się ominąć
bliscy i oddaleni jakby stali w lustrze
piszą do siebie listy gorące i zimne
rozchodzą się jak w śmiechu porzucone kwiaty
by nie wiedzieć do końca czemu tak się stało

są inni co się nawet po ciemku odnajdą
lecz przejdą obok siebie bo nie śmią się spotkać
tak czyści i spokojni jakby śnieg się zaczął
byliby doskonali lecz wad im zabrakło

bliscy boją się być blisko żeby nie być dalej
niektórzy umierają-to znaczy już wiedzą
miłości się nie szuka jest albo jej nie ma
nikt z nas nie jest samotny tylko przez przypadek
są i tacy co się na zawsze kochają
i dopiero dlatego nie mogą być razem
jak bażanty co nigdy nie chodzą parami

można nawet zabłądzić lecz po drugiej stronie
nasze drogi pocięte schodzą się z powrotem.

ks. Jan Twardowski

woja użytkownik woja(wpisów:577) dodano 25.04.2020 21:56

Przemku, jeszcze mam nadzieję, że to zły sen...
Będzie mi brakowało Twoich pięknych galerii i pełnych humoru tekstów. No i dziękuję, że nie ustawałeś w przekonywaniu mnie do pewnych podróżniczych kierunków:-) Wprawdzie do Portugalii ciągle nie dotarłem, ale byłem już całkiem blisko:-)))
Mam nadzieję, że się nie żegnamy i znajdziemy inny sposób, żeby dzielić się swoją podróżniczą pasją.
Pozdrawiam
Andrzej

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6453) dodano 25.04.2020 21:50

Satan, oby. Chętnie odszczekam nawet na czworaka. Ale póki co jestem wciąż mocno zdołowany...

satan użytkownik satan(wpisów:3337) dodano 25.04.2020 21:28

Dzięki Przemysław za to, co wniosłeś do OŚ. Sytuacja jest rozwojowa, obyś musiał "odszczekać" słowa o pożegnaniu ;-)

Pozdro dla Wszystkich Obieżyświatów. Żałuję, że nigdy nie byłem na spotkaniu w wersji "alive". Może kiedyś...? ;-)

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3507) dodano 25.04.2020 12:49

Przemku, skoro u Was pada to pewnie siedzisz w domu (u nas pokropiło i przestało). Skoro masz tam internet, to chodź na Facebooka!
https://www.facebook.com/groups/264836984908481/

magdalena użytkownik magdalena(wpisów:3738) dodano 25.04.2020 12:41

Wzruszyłam się... Broni jeszcze nie składamy! Wierzę, że będzie dobrze:-)

przemyslaw użytkownik przemyslaw(wpisów:6453) dodano 25.04.2020 11:46

W Puszczy spadł długo oczekiwany deszcz! Życie wraca! Pojawił się też internet, a galeria przeszła. Korzystam z okazji że jest zasięg i dziękuję za tak liczne odwiedziny.
Mabro - oczywiście, że pomyślałem o Tobie. Także o wielu innych, których nie wymieniłem.
Kabaczek - galeria z Porto, to jest właśnie to, na co twraz czekam. Niemal dokładnie za miesiąc mieliśmy tam być, a czy się uda? Na razie niczego jeszcze nie odwołuję...
Śnieżka - o pomyśle wykupu portalu wiem od świtu od samego Prezesa. Oczywiście, zadeklarowałem współudział.

Dla niezorientowanych: jest pomysł (nie mój) wykupienia portalu. Więcej nie mogę powiedzieć, ale oferta poszła. Wszystko zależy od WTK.
..

harmony użytkownik harmony(wpisów:2863) dodano 25.04.2020 11:09

Też dziękuję za każde dobre słowo. Do zobaczenia w nowym miejscu (wierzę, że takie będzie), gdzie znów będziemy się od siebie uczyć i inspirować.
Pozdrawiam,
Renata.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3507) dodano 25.04.2020 10:39

Dziękuję Ci za piękne podziękowanie, ale na żadne pożegnanie zgody NIE MA!!!

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3507) dodano 25.04.2020 10:37

Przemek, Ty się nie żegnaj, tylko składaj kasę i wykupujemy portal;)
A jak nie damy rady, to przynajmniej na Facebooka chodź!
Mam nadzieję, że masz gdzieś spisane wszystkie teksty......

mabro użytkownik mabro(wpisów:183) dodano 25.04.2020 10:17

Bardzo mi się miło zrobiło kiedy zauważyłam, że i o mnie wspomniałeś w Swojej pożegnalnej galerii, przepięknej jak zawsze... Mam nadzieję, że znajdzie się miejsce gdzie będziemy jeszcze podziwiać takie perełki jak Twoje... Aż mi się łeżka w oku zakręciła... Do zobaczenie :)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1357) dodano 25.04.2020 09:48

Smutno. A tak się cieszyłem bo wkrótce miałem przedstawić moje Porto i myślałem o Tobie, czy spodobałaby Ci się moja relacja.
Dziękuję Tobie i Wszystkim pozostałym Przyjaciołom.
Pozdrawiam.

ru_da użytkownik ru_da(wpisów:386) dodano 25.04.2020 09:16

Przemysławie - pożegnalna galeria przepiękna i jak każda z Twoich galerii, zachęca do dopisania kierunku do swojej listy. Szkoda tylko, że ostatnia.
Tobie szczególnie dziękuję, bo to od Ciebie właśnie dowiedziałam się o istnieniu Obieżyświata i Ty mnie zachęciłeś, by tu dołączyć. Moja obecność na OŚ trwała dopiero rok - to niewiele w porównaniu z większością użytkowników. Wystarczająco jednak, by docenić wartość zamieszczonych tu materiałów i uznać to miejsce za swoje.
To, co się teraz dzieje, to kompletny absurd, chociaż w dzisiejszej rzeczywistości nic już nie dziwi. Dziękuję Tobie i dziękuję wszystkim, którzy przywitali mnie tu ciepłym słowem (co nie na każdym portalu się zdarza). Dziękuję wszystkim, których galerie miałam przyjemność oglądać i komentować, których podróże zainspirowały mnie do tworzenia moich planów podróżniczych na przyszłość i którzy zechcieli też bywać w moich galeriach.
Wszystkich serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś tam...

tereza użytkownik tereza(wpisów:3984) dodano 25.04.2020 07:35

Przemysławie...to była wielka przyjemność zaglądać do Twoich galerii.Dziękuję za miłe słowo.
Życzę wiele zdrowia,pogody ducha i mam nadzieję do spotkania na innym forum.Pozdrawiam:)

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1421) dodano 25.04.2020 07:10

Przemku . Dziękuję za tak piękną galerię. Co tu komnetować? Łezka w oku.

Mnie tęż zrobiło się smutno i przykro , że kończy się epoka Obiezyswiat.org. Chciałoby się powiedzieć :

"KONIEC ŚWIATA OBIEZYSWIATA.org".

Mam nadzieję, że tak bogate i ciekawe zasoby obiezyswiat.org nie znikną i zostaną gdzieś przeniesione lub zarchiwizowane z dostępem dla użytkowników .

W tym miejscu chciałbym jeszcze raz ( poza forum) podziękować WSZYSTKIM za wieloletnią współprace, godziny spędzone z Waszymi (naszymi) wspomnieniami z podróży małych i dużych . Za emocje i za to że byliśmy.
Do zobaczenia .paniwu użytkownik paniwu(wpisów:790) dodano 25.04.2020 02:23

Przemysławie,
Jak zwykle stanąłeś na wysokości zadania, a może jeszcze wyżej. Cudowna galeria - pożegnalna galeria. Dziękuję za nią z całego serca. Inspirowałeś Jacka i mnie oraz wielu Obieżyświatów, do niezliczonej ilości ciekawych podróży. Twoja erudycja, dowcip, humor, autoironia są niepowtarzalne i za to również dziękuję. Dziękuję wszystkim Obieżyświatom, których galerie oglądałam z ogromną przyjemnością. I rzeczywiście kręci się łezka w oku, że tego już nie będzie, a będzie brakowało bardzo. Mam nadzieję, że spotkamy się na jakimś nowym "Obieżyświecie bis", bo przecież nie może, ot tak pstryk i już, zniknąć coś tak cennego i pięknego. A więc mówię wszystkim do zobaczenia w nowym wirtualnym świecie, który z pewnością w niedługim czasie zaistnieje. Tobie, Pani Królowej, małemu Thomasowi życzę wiele zdrowia, pogody ducha, niepowtarzalnego poczucia humoru oraz wspaniałych wypraw, które na innym portalu będziemy mogli podziwiać i komentować. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

lucy56 użytkownik lucy56(wpisów:3153) dodano 25.04.2020 01:29

Przemku aż się łezka zakręciła :( Mam nadzieję, że jeszcze...może gdzieś nasze szlaki się zetną? Fakt,że portal zniknie nie powstrzyma naszej ciekawości świata i ludzi oraz jego poznawania.Mam też za co dziękować więc z serducha to czynię ❤i serdecznie pozdrawiam.Lucyna.

achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5782) dodano 25.04.2020 00:55

Nie było mi dane przygotować tak pięknej, pożegnalnej galerii... Dziękuję wszystkim, tak skrupulatnie przypomnianym przez Przemka Obieżyświatom, których galerie sprawiły mi wiele radości i przyniosły moc wiadomości o pokazywanych miejscach i tyle wrażeń estetycznych. Naprawdę, było przyjemnością i zaszczytem, że mogłem z Wami spotykać się i dyskutować na naszym portalu. A Tobie, Przemku szczególne podziękowania za wspaniałe zdjęcia - głównie dzięki Tobie i Twoim relacjom odwiedziłem Portugalię i Transylwanię, bo do tych podróży zainspirowały mnie Twoje znakomite galerie. Będzie mi ich naprawdę brakować. Na wszelki wypadek, zostawiam jeszcze raz adres kontaktowy do mnie: lmichorowski@op.pl
Życzę wiele zdrowia, pogody ducha, zachowania tak wspaniałego poczucia humoru i wielu wspaniałych, wymarzonych podróży. Może spotkamy się jeszcze na jakimś innym forum...

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Leszek (lub Obieżyświatowy Achernar51).

patryk80 użytkownik patryk80(wpisów:4836) dodano 25.04.2020 00:47

Dycha pożegnalna, choć wolałbym, by była to tylko jedna z kolei, po której mogłyby następować kolejne ...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!