m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (47):

 
PAGODA BIAŁEGO SŁONIA Damrey Sor Pagoda połączona jest wspólnym dziedzińcem z Preah Sihanouk Raja Buddhist University, Battambang Branch. Preah Sihanouk Raja Buddhist University został założony w dniu 1 lipca 1954 roku, pod patronatem królewskim króla-ojca Norodom Sihanouk, ówczesnego króla Kambodży. Sama pagoda to piękna przestrzeń z białymi słoniami u wejścia. Wat Damrei Sor został zbudowany w 1904 roku. W przeszłości na wschód od klasztoru znajdował się duży dom słoni.
Od przeszłości do teraźniejszości było to święte miejsce dla urzędników i zwykłych ludzi, aby modlić się o spełnienie ich życzeń opartych na ich przekonaniach. Na terenie pagody znajduje się duży dziedziniec i gimnazjum imienia pagody. W klasztorze znajduje się ogromny posąg buddyjski uważany za święty. Wat Damrei Sor jest jedną z najstarszych pagód w prowincji Battambang. Pagoda Białego Słonia lub Wat Tahm-rai-saw to obowiązkowa atrakcja w Battambang, szczególnie podczas wydarzeń kulturalnych i religijnych, takich jak Khmer New Year Festival. Główna wschodnia brama zdobiona przez rzeźby białych słoni o wymiarach zbliżonych do naturalnych. Kilka innych posągów znajduje się wzdłuż wschodniej strony kaplicy. Główny budynek świątyni w Damrey Sor Pagoda ma dach w stylu tajskim, zarówno Naga na szczytach, jak i Garuda na szczycie każdej kondygnacji dachu.
Klasztor jest wykonany z luksusowego drewna z płaskorzeźbami na szczytach i oknach.  Na zewnątrz znajdują się wysokie białe kolumny i wyszukane drewniane rzeźby na słupach nad drzwiami i oknami. Wewnątrz świątyni znajdują się małe posągi Buddy w głównej świątyni, bardzo wyszukane rzeźby na podtrzymujących kolumnach i obrazy przedstawiające życie Buddy na czterech ścianach. Wokół Światyni znajduje się cmentarz. Typowe dla kultury nagrobki. Damrey Sor Pagoda to duży rozległy kompleks świątynny z mieszanką khmerskich i tajskich stylów. Architektura odzwierciedla własną historię Battambang jako części Kambodży, która była pod kontrolą Tajlandii od 1795 do 1907 roku.
Świątynia została zbudowana w połowie XIX wieku i wielokrotnie odnawiana. Grobowce i Nagrobki w pagodzie Damrey Sor.
Główne chedi w Damrey Sor Pagoda. Słonik ukryty wśród zieleni, pilnujący grobowca... Ważną cechą Pagody Damrey Sor jest duża liczba posągów i chedi. Posągi przedstawiają historię zaczerpniętą zarówno z mitologii tajskiej, jak i khmerskiej. W dniu 23 stycznia 2006 r. Uniwersytet Buddyjski Preah Sihanouk Raja został uaktualniony przez sub-stopień Królewskiego Rządu Kambodży do pełnoprawnego uniwersytetu, z dodanymi dwoma dodatkowymi Wydziałami i Centrum Zwiedziliśmy Damrey Sor, ruszamy na miasto. Miasto niby duże, ale co oglądać???
Idziemy na targ...może coś zjemy??? ... ... ...Kambodża to biedny kraj, ale bazary są pełne jedzenia... ... ...Można tu kupić właściwie wszystko...
... ...owoce morza w zasięgu ręki... ... ... ...jajka L i XL... ...warzywa...trzeba coś zjeść...
...jest mięsko i uśmiechający się świński ryjek :) ... ... ... ...

najbliższe galerie:

 
Tonle Sap - Rzeka która płynie wstecz (Kambodża)
1pix użytkownik karol odległość 64 km 1pix
Angkor Wat
1pix użytkownik docenci odległość 65 km 1pix
KAMBODŻA - JEDWABNA MANUFAKTURA
1pix użytkownik afrodyta odległość 69 km 1pix
Miejsca - Kambodża / wioska Chong Khneas
1pix użytkownik slav odległość 71 km 1pix
Tonle Sap
1pix użytkownik stewal odległość 71 km 1pix
Tonle Sap Na Prowincji
1pix użytkownik sona_dora odległość 72 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!