m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (41):

 
Lecimy do Holandii. Takich widoków z góry nie zobaczysz nigdzie. Rozpoznawalny widok holenderskich plantacji tulipanów. ;) Przejście dla pieszych ???? MIGAWKI Z HOLANDII, RÓŻNE MIEJSCA ALPHEN AAN DEN RIJN Alphen aan den Rijn to miasto i gmina w zachodniej Holandii, w prowincji Holandia Południowa, nad Starym Renem, w środkowej części konurbacji Randstad. Pobliskie miejscowości: Boskoop, Gouda, Nieuwkoop, Lejda.
AMSTERDAM, różne lata... Amsterdam to miasto i stolica konstytucyjna Holandii. Większość instytucji rządowych oraz przedstawicielstw obcych państw znajduje się w Hadze. Amsterdam położony jest nad rzekami Amstel i IJ oraz licznymi kanałami (160).Trzy największe w kształcie półksiężyców usytuowane niemalże równolegle do siebie to: Herengracht (położony najbardziej centralnie), Keizersgracht i Prinsengracht. Z nimi łączą się promieniście mniejsze kanały, tworząc sieć wodną dzielącą miasto na liczne wyspy, dlatego Amsterdam nazywany jest często Wenecją Północy. Moja przygoda z Holandią, a właściwie z Amsterdamen zaczęła się blisko dwie dekady temu. Wolność wolnością, ale zakazy, szczególnie na plach zabaw dla dzieci OBOWIĄZUJĄ !!!
W sercu miasta mieści się obiekt pośród chmur. To pięciogwiazdkowy Faralda NDSM Crane, niezwykle oryginalny hotel położony w północnym Amsterdamie. Co się zmieniło? Na dachu powstała największa huśtawka, restauracja z tarasami widokowymi...powstało szereg nowych Penthausów i Loftów... Ważny ośrodek naukowy (2 uniwersytety, Królewski Instytut Tropikalny) i kulturalny; jest też ważnym ośrodkiem turystycznym z licznymi muzeami (m.in. Rijksmuseum, Muzeum Vincenta van Gogha, Rembrandthuis, Muzeum Tropiku); zabytkami i bogatymi ogrodami botanicznymi. W Holandii zima też potrafi być śnieżna i mroźna... Centrum miasta wraz z kanałami powstało w przeważającej części w XVII wieku (złoty wiek w historii Holandii).  HAARLEM
Haarlem - zabytkowe miasto w płn.-zach. Holandii na zachód od Amsterdamu, położone nad rzeką Spaarne. Jego historia sięga ponad 750 lat. Dawna stolica hrabstwa Holandii; Stolica prowincji Noord-Holland. LEJDA (LEIDEN). Lejda to miasto w zachodniej Holandii, w prowincji Holandia Południowa u wybrzeża Morza Północnego. Należy do najstarszych miast niderlandzkich. Jest miejscem urodzenia malarza Rembrandta. Prawa miejskie otrzymało w 1266. HILVERSUM Hilversum to miasto w Holandii w prowincji Holandia Północna, położone na południowy wschód od Amsterdamu. Wysoko rozwinięty jest tu przemysł elektrotechniczny, włókienniczy, meblarski; węzeł kolejowy; uzdrowisko; nowoczesny zespół architektoniczny, zaprojektowany i zrealizowany głównie przez Willema Marinusa Dudoka.
LISSE - KEUKENHOF Lisse, to duża miejscowość i gmina w zachodniej Holandii, w prowincji Holandia Południowa. W miejscowości znajduje się założony w 1949 roku największy ogród kwiatowy na świecie - Keukenhof. Ogród zajmuje około 28 ha i corocznie wysadzanych jest tu ponad 7 mln cebulek kwiatów. W Lisse znajduje się ponadto muzeum Zagłębia Cebulek Kwiatowych (Museum voor de Bloembollenstreek). Pierwsze wzmianki o Lisse pojawiły się w 1198 roku. Od początku XX wieku w Lisse zapoczątkowana została uprawa tulipana, dziś tutejszy ogród kwiatowy jest najbardziej znanym w całej Holandii.
NIEUW WENNEP, to miasto w holenderskiej prowincji Holandia Północna. Jechałam pociągiem i patrzyłam w okno. Niebo nie wróżyło nic dobrego..... ...i rozpętało się..... ...ale za niedługo już było OK :) Nieuw-Vennep jest częścią gminy Haarlemmermeer i leży około 10 km na południowy zachód od lotniska Schiphol w Amsterdamie. LOOSDRECHT. To miasto w gminie Wijdemeren w Holandii Północnej. Składa się z dwóch małych wiosek: Nieuw-Loosdrecht i Oud-Loosdrecht . Nieuw Loosdrecht obejmuje niewielki obszar gęsto zaludniony; Oud-Loosdrecht składa się głównie z willi nad jeziorem.
Do 2002 r. Loosdrecht był odrębną gminą w prowincji Utrecht , obejmującą wsie Oud-Loosdrecht i Nieuw-Loosdrecht oraz wioski Breukeleveen i Muyeveld . Loosdrecht słynie z jezior Loosdrechtse Plassen, które co roku odwiedzają tysiące turystów. Jeziora są popularnym miejscem dla zamożnych, z kilkoma ekskluzywnymi klubami żeglarskimi i restauracjami wzdłuż brzegów. ZANDVOORT Zandvoort to miasto i gmina w Holandii, w prowincji Holandia Północna. Jeden z najbardziej popularnych kurortów wypoczynkowych Holandii nad Morzem Północnym. Zapraszam do części II.

najbliższe galerie:

 
Holandia - Lejda
1pix użytkownik zibid odległość 1 km 1pix
Katwijk i okolice miasta
1pix użytkownik travis odległość 8 km 1pix
Noordwijk,  okloice
1pix użytkownik travis odległość 9 km 1pix
Lisse i Keukenhof
1pix użytkownik lala odległość 11 km 1pix
Kolorowy,  tulipanowy zawrót głowy.
1pix użytkownik violkad odległość 12 km 1pix
Keukenhof raz jeszcze
1pix użytkownik lala odległość 12 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!