m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (43):

 
Zapraszam na ostatnią odsłonę naszego spaceru po Porto. Żeby mieć siły dobrze zacząć dzień w jednej z licznych tu piekarni. Uraczą nas tu także pyszną kawą. I ruszamy w miasto. Podobne zdjęcie już było w poprzedniej galerii ale co tam, takie urokliwe miejsce zasługuje na powtórkę. Mijamy troszkę nowszą architekturę... ...czasem połączoną z nowoczesnymi instalacjami. Kolejny kościółek - kaplica św. Katarzyny.
I tu możemy podziwiać piękne azulejos. Ratusz. Porto to miasto nadmorskie. Nam nie starczyło czasu aby dotrzeć nad ocean. Plac kończący się ratuszem. Szybko trzeba coś przekąsić...
...bo przed nami dworzec Porto Sao Bento. Obowiązkowy punkt na mapie miasta. Budynek oddano do użytku w 1916 roku. Jego ściany udekorowano 20 tysiącami malowanych kafelek. Azulejos tworzą obrazy przedstawiające ważne momenty historii Portugalii.
Wychodzimy z dworca. Powoli nadchodzi wieczór... ...więc jeszcze szybko o kolejnym obowiązkowym punkcie w Porto. Koniecznie trzeba spróbować ciepłej kanapki - Francesinha (po portugalsku Mała Francuzeczka). Podobno najlepsze w Cafe Santiago. Nam bardzo smakowały, a miejsce zaznaczyłem na mapie. Coraz ciemniej... ... a my wracamy w okolice mostu Luisa. Widoki z mostu.
Uliczki w okolicy mostu.
I sam most. Prezentował się wspaniale.
Widok na wzgórze katedralne.
Dziękuję.

najbliższe galerie:

 
Dworzec Św. Benedykta
1pix użytkownik doracz odległość 0 km 1pix
Portugalia-Porto cz.II
1pix użytkownik tereza odległość 0 km 1pix
Porto - nad brzegiem rzeki Duero,cz.I.
1pix użytkownik adam73 odległość 1 km 1pix
Porto (część druga,  ostatnia)
1pix użytkownik sniezka odległość 1 km 1pix
Porto, Portugalia(3)
1pix użytkownik voyager747 odległość 1 km 1pix
marcowe Porto
1pix użytkownik nola76 odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5810) dodano 08.05.2020 21:46

Z przyjemnością obejrzałem, wspominając swoje wędrówki po ulicach Porto. Nie trafiłem na tę słynną kanapkę (Francesinhę), ale oczywiście delektowałem się kieliszkiem porto w jednej z kafejek... Pozdrawiam. :)

kabaczek użytkownik kabaczek(wpisów:1363) dodano 08.05.2020 20:58

Sniezka tą "kanapką" na pewno można straszyć wegetarian. Pieczywo z kilkoma rodzajami mięs, opiekane w serze i polane specjalnym sosem z żółtkiem na dokładkę. Do tego wianuszek frytek. Można się nasycić. W Cafe Santiago gdzie chcieliśmy ją zjeść choć to nie był sezon, ludzi komplet. Kelner zaprowadził nas do piętrowej fili lokalu i na pewno było warto zaczekać kilka minut aby spróbować czegoś tak oryginalnego.
Pozdrawiam.

sniezka użytkownik sniezka(wpisów:3509) dodano 08.05.2020 20:46

Kawa w Portugalii najlepsza na świecie!
A ta Francesinha naprawdę dobra? Ja się bałam tego spróbować, bo wszyscy straszyli, a tu proszę. Wrócić trzeba:D
Miło było znów popatrzeć na Porto. Pozdrowienia:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!