m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
ZAANDAM /Zaanse Schans Zaandam to miasto w prowincji Holandia Północna w Holandii. Jest to główne miasto gminy Zaanstad, które otrzymało prawa miejskie w 1811 roku. Jest to główne miasto gminy Zaanstad, które otrzymało prawa miejskie w 1811 roku. Holandia bardzo kojarzy się z wiatrakami. A te tutaj robią wrażenie przez ich ilość i bliskość. Położone jest nad rzeką Zaan, na północ od Amsterdamu. AMERSFOORT. Miasto w środkowej Holandii, w prowincji Utrecht, nad rzeką Eem (uchodzi do zbiornika Markermeer).
DierenPark Amersfoort to 20-hektarowe zoo położone po zachodniej stronie Amersfoort, w prowincji Utrecht, na skraju lasu Birkhoven w Holandii. HAGA ( Den Haag).Miasto w zachodniej Holandii nad Morzem Północnym. Haga jest siedzibą holenderskiego rządu, parlamentu i rodziny królewskiej. Większość ministerstw i ambasad ma tu swoje siedziby. Haga jest nazywana stolicą administracyjną Holandii, choć stolicą konstytucyjną kraju jest Amsterdam. Scheveningen - dzielnica Hagi w Holandii. Jest nowoczesnym kurortem plażowym, z długą piaszczystą plażą, deptakiem, molo i latarnią. Zbliżające się Tornado natychmiast wyludniło plażę ze spacerowiczów... Przystań jest wykorzystywana dla rybołówstwa i turystyki. Najbardziej charakterystycznym budynkiem w Scheveningen jest Kurhaus, otwarty w 1886. BUNGY JUMP SCHEVENINGEN...
Madurodam to interaktywny park miniatur nazywany też Holandią w miniaturze mieszczący się w Hadze, a właściwie w Scheveningen, nadmorskiej dzielnicy Hagi. Najważniejsze zabytki i najciekawsze budowle z całego kraju można zobaczyć tutaj odtworzone w najdrobniejszych szczegółach w skali 1:25, w otoczeniu zieleni i kwiatów. Nazwa Madurodam pochodzi od nazwiska studenta, George'a Maduro, który zginął w obozie koncentracyjnym Dachau. Fundatorami przedsięwzięcia byli pani Boon-van der Starp oraz państwo Maduro (rodzice studenta). Madurodam został stworzony ku czci ofiar II wojny światowej. AMSTELVEEN Amstelveen to miasto i gmina w zachodniej Holandii. W Amstelveen urodził się wikariusz apostolski Wysp Cooka John David Hubaldus Lehman SSCC.
Amstelveen. HARDEWIJK Harderwijk - miasto i gmina w środkowej Holandii. Delfinarium w Harderwijk, największy morski park rozrywki w Europie. Delfinarium założyli w 1955 bracia Frits i Coen den Herder. W 1965 delfinarium zostało otwarte dla publiczności. W 1989 nowym właścicielem delfinarium został Ruud de Clercq, były dyrektor Efteling. ROTTERDAM. Miasto posiada 36 linii autobusowych o długości 432,7 kilometra i 9 linii tramwajowych o długości 93,4 kilometra.
Rotterdam - miasto w zachodniej Holandii, w prowincji Holandia Południowa, stanowi południową część Randstadu, szóstego największego obszaru metropolitalnego w Europie Miasto położone jest w delcie Renu i Mozy, nad Nową Mozą (ramię deltowe Renu), połączone jest z Morzem Północnym kanałem Nieuwe Waterweg o długości 30 km. WALIBI Biddinghuizen Walibi Holland - jeden z największych parków rozrywki w Holandii. Park znajduje się w Biddinghuizen w holenderskiej prowincji Flevoland. AMSTERDAM Malownicze kanały, stare kościoły, muzea kuszące arcydziełami mistrzów pędzla, ale też słynna na cały świat dzielnica czerwonych latarni - Amsterdam przyciąga różnorodnością, którą znajduje się na wyciągnięcie ręki.
Od wydania „Podróży do Holandii” minęło niespełna dwa i pół wieku, ale patrząc dziś na Amsterdam, trudno się oprzeć wrażeniu, że dystans ten należałoby mierzyć w latach świetlnych.... ...A może po prostu ocena Diderota była niesprawiedliwa i wynikała z jego uprzedzeń? Bo Amsterdam potrafi zachwycić. Jest niczym oszałamiająca mikstura skomponowana z lądu i wody. Strzelające w niebo kościoły, stare kamienice, galerie pełne arcydzieł mistrzów pędzla, malownicze uliczki i kanały poprzecinane tysiącem mostów mogą przyprawić o zawrót głowy. Z drugiej strony gdzieś pomiędzy wytworami ludzkiego geniuszu pulsuje ciemne jądro miasta - dzielnica czerwonych latarni z wdzięczącymi się w oknach prostytutkami i kawiarnie, gdzie można legalnie kupić miękkie narkotyki. Oto miasto, które nikogo nie pozostawia obojętnym. I właśnie dlatego trzeba je zobaczyć. Tym bardziej że znajduje się na wyciągnięcie ręki. Tak więc kanały. To właśnie za ich sprawą Amsterdam zyskał miano Wenecji Północy. W mieście jest ich aż 160.
Najważniejsze powstały w początkach XVII wieku, kiedy to zaczęła się zakrojona na szeroką skalę rozbudowa miasta. Zostały spięte w system zwany Grachtengordel, na który złożyły się trzy główne cieki: Cesarza, Panów i Książęcy. Oplatają one stare miasto, zaś od nich odchodzą kolejne, już mniejsze kanały. Cztery lata temu Grachtengordel trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pośród kanałów bije serce Amsterdamu - plac Dam, czyli przekładając z niderlandzkiego plac Tamy. Wieki temu wyrósł on pomiędzy dwoma tamami wzniesionymi na rzece Amstel. Dziś jego poszczególne końce zamykają Pałac Królewski, popularny gabinet figur woskowych Madame Tussaud, zabytkowy Hotel Krasnapolski i dom towarowy Bijenkorf.Klimat w Holandii jest zbliżony do tego w Polsce, więc nie powinniśmy być tam zaskoczeni żadnymi ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. WESTKAPELLE Westkapelle to małe miasto w gminie Veere na wyspie Walcheren, w prowincji Zelandia w Holandii.

najbliższe galerie:

 
Rotterdam
1pix użytkownik muczacza odległość 1 km 1pix
Rotterdam - Euromast
1pix użytkownik robson odległość 2 km 1pix
ROTTERDAM
1pix użytkownik patryk80 odległość 2 km 1pix
Rotterdam-miasto ze szkla i stali
1pix użytkownik travis odległość 2 km 1pix
Rotterdam - Euromast w słońcu
1pix użytkownik robson odległość 2 km 1pix
Rotterdam,  czyli sex w wielkim mieście. . .
1pix użytkownik patryk80 odległość 3 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
afrodyta użytkownik afrodyta(wpisów:4325) dodano 11.05.2020 22:51

piernicyna
Dziękuję, ale prawda jest taka, że jest to znakomita część mojego życia.
Pozdrawiam serdecznie.

piernicyna użytkownik piernicyna(wpisów:233) dodano 11.05.2020 16:21

:) Z zachwytem czytam opowieść o życiu zapisaną obiektywem aparatu przyrośniętego do Twojej dłoni :)
Pozdrawiam serdecznie.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!