m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (11):

 
Chantilly leży ok. 40 km na północny wschód od Paryża, w regionie Pikardia w departamencie Oise. W ciągu stuleci - od XIV do XIX - zamek budowano, niszczono, rekonstruowano i upiększano. Należał do znakomitych rodów francuskich, przechodząc w ich ręce na drodze dziedziczenia - nigdy nie został sprzedany. Warte zobaczenia są XVIII-wieczne stajnie, a w nich unikalne Muzeum Koni. Książę de Condé wierzył, że po śmierci będzie żył we wcieleniu konia i pewnie dlatego zbudował pałac dla ponad 200 koni i pół tysiąca psów - Wielkie Stajnie (Grandes Ecuries) o długości ok. 200 m
Fosa pełna jest dorodnych karpi. Zamek w Chantilly był ostatnio na ustach całego świata z powodu ślubu, którego nie było, choć goście przybyli w komplecie. Niedoszły pan młody - brazylijski piłkarz Ronaldo - nie dopełnił formalności wymaganych przez francuskie prawo. Ale nie odwołał kolacji na 250 osób (z prawem przebywania w ogrodach otaczających pałac) za ok. 50 tys. euro.

najbliższe galerie:

 
Parki rozrywki Europy - Parc Astérix
1pix użytkownik raul odległość 9 km 1pix
Francja -  d´Ermenonville Chateau
1pix użytkownik zibid odległość 10 km 1pix
Paryż Muzeum Lotnictwa i Astronautyki Le Bourget
1pix użytkownik thunder odległość 28 km 1pix
DOTKNĄĆ KOSMOSU W LE BOURGET
1pix użytkownik patryk80 odległość 28 km 1pix
Park w La Courneuve jesienia
1pix użytkownik kustonnka odległość 29 km 1pix
Park w La Courneuve - zima i wiosna
1pix użytkownik kustonnka odległość 29 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
watcher użytkownik watcher(wpisów:1927) dodano 17.05.2011 14:34

Ciekawa budowla.

cameron użytkownik cameron(wpisów:260) dodano 17.04.2008 14:07

Zibid dzięki za odpowiedź. Masz rację tak jest na wycieczkach, że przeganiają strasznie (mam podobne wspomnienia z Pragi), ale czasem jest to konieczność. Po Polsce, jestem na tyle duża;-) i jeżdżę już sama, jednak za granicą hm...razem z moja siostrą po wakacyjnej pracy w USA, przez ponad miesiąc zwiedzałyśmy i to na własną rękę...i z perspektywy czasu, aż sama sobie dziwie, gdyż potrafię się zgubić na własnym osiedlu;-) teraz marzy mi się Ameryka Południowa i Środkowa...ale tam chyba na własną rękę i to bez męskiego wsparcia dość ciężko by było;-) Pozdrowionka

archipio użytkownik archipio(wpisów:892) dodano 16.04.2008 21:49

Potwierdzam słowa zibid'a.
Uprawiam podobny sposób podróżowania.
Pozdrowienia.

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 16.04.2008 21:45

cameron - na wycieczki nie jeżdżę. Raz byłem w Pradze - tak mnie przegonili że nawet zdjęć nie zdążyłem porządnych zrobić. Fotki, które prezentuje są z zaplanowanej 12 - dniowej wyprawy samochodowej do Paryża i zamków nad Loarą. Jeżeli się dobrze zaplanuje i trafi z noclegiem wychodzi taniej niż z wycieczką, a wrażenia że .... i jeszcze więcej.
Hey

cameron użytkownik cameron(wpisów:260) dodano 16.04.2008 20:40

Dość wiele powtórek tych samych tematów, ale to miłe dla oka powtórki. Byłeś na wycieczce czy na własną rękę zwiedzałeś zameczki? Pozdrowionka;-)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!