m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (34):

 
Widok z wieży telewizyjnej na Alexander Platz. Wysokość 203 metry, wina wjeżdza zaledwie 30 sekund. Rotes Rathaus (czerwony ratusz), widziany z góry Przepiękna fontanna Neptuna. Szkoda tylko,że nimfa była tak obojętna na moje niewinne zaloty, nawet nie patrzyła w moim kierunku. Po prostu zimna ryba. Czyżbym nie był w jej typie?
Rotes Rathaus , a w tle Fernsehturm, którego maszt sięgający 368 metrów jest widoczny praktycznie w całym Berlinie. Berliner Dom - katedra berlińska. Front Altes Museum, jednej z najpiękniejszych budowli klasycystycznych na świecie. Zauważcie, jak ci urodzeni aktorzy wiernie oddają to, co dzieje się na metalowym wierzchowcu. :) Dacie wiarę, że ta granitowa misa waży 70 ton?
Schlossbrucke łączący Schlossplatz z ulicą Unter den Linden. Grupy rzeźbiarskie są wykonane z kanaryjskiego marmuru. Są to boginie wojny i zwycięstwa - Nke, Atena iIris - opiekujące się młodymi wojownikami. Katedra francuska -Franzosischer Dom. Akurat na Gandarmenmarkt odbywał się jarmark bożonarodzeniowy. Jest to jeden z najpiękniejszych placów w Berlinie.
Katedra niemiecka, Deutscher Dom (bardzo podobna do francuskiej) stoi po drugiej stronie placu. Geniusz muzyczny dosiadający lwa przed Schauspielhaus (salą koncertową) przy Gandarmenmarkt Wszedłem na chwilę do sklepu przy Uder den Linden i prawie dałem się skusić na zakup tego autka - Buggati Veyron -1001 KM, prędkośćmaksymalna 406 km/h. Oczywiście Brama Brandenburska.
A to Reichstag. Kolejka była bardzo długa. Nie miałem czasu czekać :-) Figura Viktorii zwana przez berlińczykowe Zółtą Elzą znajduje się na szczycie Siegessaule (Kolumny Zwycięstwa). Kolumna ta zbudowana została dla uczczenia zwycięstwa w wojnie niemiecko-duńskiej. Sony Center zajmuje aż 4013 m2 i jest jednym z najciekawszych nowych zespołów architektonicznych Berlina.
Ta żyrafa naturalnej wielkośi jest zbudowana z klockow lego. Diabelskie koło na Alexander Platz. Wysokość na oko 40-50 metrów. Na Alexander Platz można było sobie nawet pojeżdzić na łyżwach.

najbliższe galerie:

 
Berlin
1pix użytkownik focus206 odległość 0 km 1pix
Berlin - Jarmarki Adwentowe
1pix użytkownik iwonka55 odległość 0 km 1pix
Berlin - miasto otwartego umysłu
1pix użytkownik blackcat84 odległość 0 km 1pix
Spacer po Berlinie
1pix użytkownik travis odległość 0 km 1pix
Niemcy - Berlin
1pix użytkownik zibid odległość 0 km 1pix
Muzeum Pergamonu
1pix użytkownik dispar odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (7):

 
irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3033) dodano 27.02.2014 21:45

pokazałeś...chciałam napisać...

irena2005n użytkownik irena2005n(wpisów:3033) dodano 27.02.2014 21:44

ciekawie pokazałęś Berlin....

robson użytkownik robson(wpisów:451) dodano 14.12.2009 23:00

Dzięki, kolumberka :-) Cieszę się, że się podobało. Klimat rzeczywiście był fajny, chociaż nieco mroźny. Pozdro.

kolumberka użytkownik kolumberka(wpisów:15) dodano 02.11.2009 16:36

Zachwyca mnie zdjęcie 31. Jest takie klimatyczne.
A cała galeria również b. ładna :)

jedrek użytkownik jedrek(wpisów:327) dodano 18.04.2008 09:32

Teraz ekstra.Pozdrawiam

robson użytkownik robson(wpisów:451) dodano 18.04.2008 09:23

Dzięki, knfred :) Ta rożnica klas to przede wszystkim różnica między aparatami, ten którym teraz focę jets bez porownania lepszy od starej analogowej małpki. A i oko do kadrowania pewnie lepsze :)

robson - ale zrobiłeś skok !
Ta galeria jest lepsza od poprzednich o kilka klas.
Gdyby nie ta nadmierna obróbka to uwierz mi było by jeszcze lepiej.
hejka!Dzięki, knfred :) Ta różnica klas to przede wszystkim różnica między aparatami, ten którym teraz focę jest bez porównania lepszy od starej analogowej małpki. A i oko do kadrowania pewnie lepsze niż 5-6 lat temu :) Wiadomo przecież, że to przede wszystkim człowiek robi zdjęcia.
Światło było słabe jak to pod koniec grudnia, często musiałem robić fotki przy migawce 1/30-1,40 sekundy, a wtedy wiadomo, że łatwiej o poruszenie zdjęcia, mimo tak długiego czasu naświetlania i tak zdjęcia były dość ciemne. Pewnie, że mogłem zwiększyć ISO i skrócić czas, ale nie chciałem tego robić, bo wtedy mój Panas za mocno szumi, w końcu to nie jest lustrzanka :) To typowe dylematy fotografa przy zachmurzonym niebie. 

Dlatego musiałem się wspomóc obróbką na kompie. Może wg Ciebie niektóre zdjęcia są teraz zbyt ostre, ale ja po prostu takie lubię. :) Kwestia gustu.

Wiem, że moje zdjęcia do roku 2005 są słabe, ale czasu nie cofnę :) W 2006 roku kupiłem pierwszy w miarę dobry aparat (Nikon Coolpix 5600) i to chyba widać po zdjęciach, porównując je do poprzednich – patrz np. galerię Bornholm, Wiedeń i Budapeszt. Od zeszłego roku używam Panasonica FZ7. Teraz chcę go zmienić na Panasa FZ18. Póki co na lustrzankę i obiektywy do niej mnie po prostu nie stać.

Pozdrawiam!

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 18.04.2008 08:43

robson - ale zrobiłeś skok !
Ta galeria jest lepsza od poprzednich o kilka klas.
Gdyby nie ta nadmierna obróbka to uwierz mi było by jeszcze lepiej.
hejka!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!