m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (28):

 
Ten domek ma ponad 130 lat. Na jednym podwórzu stały dwa takie domy, ale .... .. drugi gospodarz ok 15 lat temu na miejscu drewnianego domu postawił murowany. Postawił go sam z pomocą sąsiadów, którzy .... ... nie mieszkają w zasięgu wzroku, ani z jednej strony .... .. ani z drugiej strony. Najbliższe zabudowania są w odległości ok 1,5 - 2 km. Prosze zwrócic uwagę, nie ma przerzutek, nie ma amortyzatorów, i nie jest to goral ...Właściciel tego roweru jest bardzo zadowolony ze swojego sprzętu. Nowy sposób wulkanizacji. Ktoś ma lepszy pomysł ???
Płot - stoi jeszcze o własnych siłach .... Widac po nim upływający czas ... Normalnie w centrum podwórka mamy skalniaki. Tu krajzega zajmuje honorowy punkt. Jest na srodku aby było łatwo ciąc duże kawałki drewna na opał na zimę. Gospodarz ma też kosteczkę na podwórku ... To co widac, to nie sa kamienie. To jest materiał budowlany, z którego powstają takie budynki .... jak to stodoła ... .. albo ta.
Pomysłowy wodopój .... i koń przy nim ... i kón w całej okazałości. Jak to na wsi zawsze można spotkac kury ... 5-letni chłopczyk fachowo trzma koguta. Na wsiach zawsze o pobliżu domostw jest kapilca. Tu rowniez jest stara kapliczka ... Szum gałazek brzozy nadaja niepowtarzalny klimat.
Aby dojechac do kościoła oddalonego ok 5 km, należy trochę jachac taką drogą .... ... następnie przez las ... .. a potem znowu pomiedzy polami ... i polami. Pięknie położony kościól. Proszę zwrocic uwagę, że kamień został i tu również użyty do budowy kościoła i ogrodzenia. Stary drewniany krzyż. Już rzadko można takie spotkac.
Główne i jedyne skrzyżowanie. Tak wyglada natężanie ruchu w piątkowe południe z jednej ... . i z drugiej strony. Nowe naciera, ale stare sie nie daje. Mam nadzieję że choc przez chwilę oderwali sie Państwo od miejskiego zgiełku i poczuli smak wsi zabitej dechami.

Ja odpocząłem.

najbliższe galerie:

 
BIEBRZA - BRZOSTOWO 2017 r.
1pix użytkownik mocar odległość 3 km 1pix
Biebrza lato 2014 r
1pix użytkownik mocar odległość 5 km 1pix
BIEBRZA - Klimaty Podlasia
1pix użytkownik mocar odległość 5 km 1pix
BIEBRZA - na wysokości wsi Brzostowo
1pix użytkownik mocar odległość 5 km 1pix
BIEBRZA - nad biebrzański spektakl  życia
1pix użytkownik mocar odległość 5 km 1pix
Co w trawie na Podlasiu piszczy?
1pix użytkownik wmp57 odległość 6 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1518) dodano 11.10.2009 23:12

jestem zdumiona i przerażona zarazem...:)

pipol użytkownik pipol(wpisów:8996) dodano 25.05.2009 22:38

no i co ? kapliczka naprawiona ?

fafolot użytkownik fafolot(wpisów:13) dodano 04.05.2008 16:10

do borka :

ad 1. Własnie ten temat poruszałem. Kamień jest bardzo zimnym budulcem. w tych pomieszczeniach na dole, co są z kamienia nawet i w lato należy palic w piecu. Z drugiej strony jak to na wsi ludzie licza się z pieniądzem ..., a te okropne pustaki ..., no coz były najtańsze.

ad 2. Od 1,5 roku jest nowy proboszcz. W tym roku "opodatkował" każdą rodzinę kwota w wys 100 zł. Przed kościołem została połozona kostka, kościół został odnowiony. Tak więc kapliczki ksiądz nie naprawi. Ale może, gdy bedę tam kolejnym razem na dłuzej zrobię ten dobry uczuynek ???

filmdil użytkownik filmdil(wpisów:1407) dodano 03.05.2008 14:41

Sielsko ale czy anielsko?
Bardzo miła galeria ze "zwyczajnej" wydawałoby się wsi polskiej.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!