m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (37):

 
Widoki w górze są przepiękne. Mimo tego, że czasem jednolite i monotonne. Lot nad chmurami sprawia niesamowite wrażenie. Zarysy lądu pod nami. Góry bez śniegu. A tu już pokryte białym puchem :)
Góry w wersji light ;) I jakże wspaniałe góry... ...uchwycone z lotu ptaka... ...wyglądają jak pagórki. Chmury tworzą niesamowity biały dywan. Małe okienko, ale mimo wszystko trochę można przez nie zobaczyć.
Czasami chmury są takich wielkości... ... że czasem zakrywają cały błękit. Całkiem jak gradient idealnie podzielony na dwie połówki białą i niebieską. To zdjęcie przypomina mi mapy satelitarne. Prawie jak widok z kosmosu :) Gdyby nie ten kawałek skrzydła pomyślałabym, że to połacie śniegu... ... I Antarktyda...
...albo wata cukrowa z tej bajki o 'Dyziu marzycielu' :) Mimo wszystko zachwycające widoki. I z góry świat wygląda całkiem inaczej, jakby przykryty puchową pierzynką :) Słońce odbija się od skrzydeł samolotu. Jest piękna pogoda. Ale mimo pięknej pogody widoczność na ziemię jest ograniczona z powodu rzecz jasna chmur. Podczas lotu często zastanawiałam się i wyobrażałam sobie jakby to było miło i miękko pochodzić sobie po takich puszystych chmurach ;)
Tu nawet kawałek niewielki lądu można zobaczyć. Dominujące podniebne krajobrazy ;) Międzylądowanie na Antarktydzie ;p Halo tu Ziemia czy nas już widzicie ? ;) A to jak kra lądowa u wybrzeży Grenlandii. Nieprawdaż? Niesamowita miękkość :)
Coraz bliżej końca. Już nam niebo zaczyna szarzeć. W dużych samolotach lecących w dalekie trasy. W siedzenia wmontowane są monitory. Można na nich oglądać różne filmy, grać, ale i obserwować trasę lotu. Nie tylko w języku angielskim ;) Na monitorach znajduje sie mapa zaznaczonym położeniem i trasą samolotu.
Można tu też znaleźć wiele innych informacji jak np: temperatura na zewnątrz [ najczęściej około -50 stopni, dlatego okienka są zazwyczaj naokoło pozamarzane ] czy wysokość lotu, a także inne parametry związane z naszą podniebną podróżą.

najbliższe galerie:

 
Jekaterynburg - na granicy Europy i Azji
1pix użytkownik achernar-51 odległość 206 km 1pix
Ekaterynburg
1pix użytkownik paullam odległość 309 km 1pix
Kazan
1pix użytkownik perelka odległość 535 km 1pix
Rosyjskie miasta
1pix użytkownik wieszczu odległość 536 km 1pix
Z życia pociągu transsyberyjskiego. . .
1pix użytkownik imod odległość 1003 km 1pix
Podróż do i z Workuty
1pix użytkownik wanieczka odległość 1019 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
achernar-51 użytkownik achernar-51(wpisów:5731) dodano 20.03.2016 00:55

Myślę, że ten znacznik powinien być ciut wyżej, bo w rejonie Czelabińska i Jekaterynburga Ural jest znacznie łagodniejszy i w zasadzie przypomina nasze Góry Świętokrzyskie lub Beskid Niski. Takie "parawdziwe" góry są dopiero w okolicach koła podbiegunowego... Pozdrawiam. :)

jedrek użytkownik jedrek(wpisów:327) dodano 24.05.2008 18:29

Podziwiam Twoją odwagę.Ja mam stracha przed samolotem.Pozdrawiam

mocar użytkownik mocar(wpisów:2819) dodano 24.05.2008 18:24

,, krushyna " szczęśliwych i udanych lotów w dalszych galeriach - wysokie loty i wysokie oceny - pozdrawiam !

knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 24.05.2008 13:12

Całe szczęście że był jako taki komentarz.
hejka!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!