m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (36):

 
Plac św. Piotra w Watykanie. Z przedsionka do wnętrza bazyliki prowadzi pięcioro drzwi, z których środkowe ozdobione płaskorzeźbami z scenami z życia i śmierci św. Piotra zostały wykonane na polecenie Eugeniusza IV, w XV wieku Fontanna Berniniego Bazylika Św. Piotra Miejsce spotkań ludzi z Papieżem.
Widok na rzekę Tyber z Mostem św. Anioła w tle. Fiacik... :) Zamek Sant'Angelo, który znajduje się pomiędzy Watykanem, a placem Navona.
Koloseum - prawdziwa nazwa zabytku to Amfiteatr Flawiusza. Miejsce to nie zrobiło jednak takiego wrażenia jak się spodziewałem. Może dlatego, że całe otoczone było ogrodzeniem, które nie współgrało z dawną architekturą.
Rzymianie... Panteon znajdujący się w centrum miasta jest jednym z najlepiej zachowanych zabytków starożytnych na świecie. Nazwa wskazuje, że był poświęcony wielu bogom, szczególnie jednak czczono tu Marsa i Wenus. Panteon. Budowla budząca respekt. Szczególnie , kiedy znajdujesz się wewnątrz. Spoglądasz na owalny otwór w wielkiej kopule...podobno najpiękniejszy spektakl dzieje się podczas deszczu, kiedy krople lecą wprost na głowy zwiedzających i marmurową posadzkę. Plac pod Panteonem - moje ulubione miejsce, szczególnie po zmroku.
Łuk Konstantyna podczas deszczowego poranka. Wyspa Tyberiana.
Przepływająca przez centrum Rzymu rzeka Tevere w najniższym punkcie tworzy wyspę zwaną Tyberina długą na 300 m i szeroką na 90 m. Kształ wyspy przez długi czas budził podejrzenia ludności, że uformowała się ona w wyniku zatopienia w tym miejscu barki Campo de Fiori Plac Navona jest jedym z najpiękniejszych placów Rzymu o charakterze barokowym.
Piazza Navona i znajdujące się tam 3 przepiękne fontanny, którymi są: Fontanna del Moro projektu Berniniego, również jego projektu Fontanna dei Quatro Fumi (czyli 4 rzek wtedy znanych :Gangesu, Dunaju, Nilu i La Platy) i Fontanna di Nettuno. Balkon na placu Piazza Navona Rzymska uliczka.
Fontannna di Trevi - nie było łatwo dostać się pod fontannę. Po próbie... Schody hiszpańskie Plac Wenecki i  olbrzymi pomnik poświęcony Wiktorowi Emanuelowi II, za panowanie którego Włochy zostały ostatecznie zjednoczone.

Fontanna na Placu Weneckim Pozostałości po starożytności...

najbliższe galerie:

 
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
1pix użytkownik kasai87 odległość 0 km 1pix
Włochy - RZYM
1pix użytkownik madeleine odległość 0 km 1pix
Włochy-Rzym cz.II
1pix użytkownik tereza odległość 0 km 1pix
Rzym, Włochy
1pix użytkownik voyager747 odległość 0 km 1pix
Śladem Berninniego i Michała Anioła,  czyli Rzym cz. 2
1pix użytkownik imod odległość 0 km 1pix
Rzym
1pix użytkownik sniezka odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
kojotener użytkownik kojotener(wpisów:256) dodano 17.01.2013 13:45

W tym roku wybieram się do Włoch. Na zwiedzanie Rzymu mam dwa dni. Nie wiem od czego zacząć, co zobaczyć, co można pominąć. Fajna galeria, ciekawe ujęcia-dzięki.

doris użytkownik doris(wpisów:744) dodano 22.09.2008 14:46

A moje ulubione miejsce to " Fontanna di Trevi " szczególnie w nocy :) Bardzo ładne i ciekawe ujęcia. Pozdrawiam

do-re-mi-fa użytkownik do-re-mi-fa(wpisów:121) dodano 29.05.2008 00:58

Ladnie, ladnie. Fajnie popatrzec jeszcze raz na miejsca, w ktorych samemu niedawno sie bylo. Mpje ulubione zdjecia to: 19,22,26,28. Gartuluje

moneeq użytkownik moneeq(wpisów:1090) dodano 28.05.2008 22:57

popieram wszytsko........ale nie sepie..................................

czupur użytkownik czupur(wpisów:303) dodano 28.05.2008 19:25

Pięknie ujęty klimat miasta i momenty z życia

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!