m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (21):

 
Kościół Nawiedzenia NMP nad Jeziorem Bernardyńskim. Ufundowany przez Witolda w 1409 r. W srodku cudowny obraz Matki Boskiej Trockiej, namalowany na blasze miedzianej. Wnętrze obecnie w b. złym stanie. Ulica Karaimska. W Trokach zamieszkuje kilkuset osobowa grupa Karaimów sprowadzonych tam przez Witolda 1398 r. Z Krymu. Tosekta wyznaniowa wyodrebniona z judaizmu w VIII w. Zamek jest położony na wyspie, a zbudowany został przez Witolda na pocz. XV w. W czasie wojny moskiewskiej 1654-67 r. został zburzony i do 1987 r pozostawał w stanie ruiny. Obecnie jest siedzibą Muzeum Hostorycznego.
Dziedziniec zamkowy lśni od nowości.
Na wschodnim brzegu jeziora Galve znajduje się  pseudorenesansowy pałac hrabiów Tyszkiewiczów. A to druga atrakcja Troków. Dwa cmentarze karaimskie położone tuż nad brzegiem jeziora Tataryszki, mniej więcej na wysokości zamku.
To mentarz nowy, gdzie chowani są zmarli obecnie. A to połozony opodal Stary, dość zaniedbany. Dodac w tym miejscu należy, że Karaimowie nie podlegali w czasie II wojny sw. ustawom norymberskim i eksterminacji, toteż nie dziwi fakt, że ich cmentarze przetrwały wojne bez zniszczeń.
Jeszcze tylko rzut oka  na zamek z drogi wyjazdowej i czas na powrót do domu...

najbliższe galerie:

 
Troki
1pix użytkownik maca odległość 0 km 1pix
Troki cz.  1
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix
Troki -Zamek - perełka w koronie Litwy
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Troki - Ulica Karaimska.
1pix użytkownik wmp57 odległość 1 km 1pix
Litwa - Troki
1pix użytkownik omektron odległość 1 km 1pix
Troki
1pix użytkownik muczacza odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (4):

 
mironel użytkownik mironel(wpisów:255) dodano 12.10.2008 12:16

Byłem kiedyś w Wilnie ale na Troki nie starczyło czasu. Teraz widzę, że to był błąd.

zibid użytkownik zibid(wpisów:2270) dodano 03.06.2008 22:41

Byłem w Trokach, polecam. Warty odwiedzenia jest także pałac Tyszkiewiczów fotka nr 6 i 13. Autem trzeba objechać całe jezioro Galve. Nie wiedziałem o tych cmentarzach - szkoda, bo widzę że ciekawa rzecz. Co do fotek to proponuje zwrócić uwagę na to co w kadrze np: foto nr 3 niepotrzebny rower po lewej, foto nr 12 - poczekałbym aż dwie osoby przejdą. Pozdrawiam

mereks użytkownik mereks(wpisów:81) dodano 03.06.2008 20:08

Ponieważ wszędzie gdzie są zabytki są też jacyś ludzie, którzy zazwyczaj mają plecy/dosłownie mają/ to myslę, że to całkiem naturalne, że na zdjęciu je czasami widać. To dziwny zarzut i dla mnie zupełnie niezrozumiały. Ae każdy ma swoje zdanie...mnie plecy nie przeszkadzają.

moneeq użytkownik moneeq(wpisów:1090) dodano 03.06.2008 12:48

szkoda ze malo starannie <jakies plecy w kadrze, poziomy etc> ale przylozyles sie mereks do opisow. za to plus. za same zdjecia byoby 5...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!