m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (24):

 
Gród ma być repliką średniowiecznego Ostrówka. Jest już niemal ukończony.Otoczony drewnianym ostrokołem o wysokości 6 metrów, z dwiema wieżami strażniczymi i mostem zwodzonym. Wewnątrz grodu, o powierzchni 2 tys.m 2, znajdą się trybuny dla 350 widzów, hotel z 40-ma miejscami noclegowymi, karczma, stajnia z kuźnią i zbrojownią. Na budowę grodu Byczyna dostała 2 mln 771 tys. zł z unijnego programu Interreg III A. Początkowo zakładano, że cała inwestycja zamknie się w kwocie około 3,5 mln zł. Teraz już wiadomo, że drewniana budowla, która stanie nad brzegiem zbiornika wodnego w Biskupicach-Brzózkach, pochłonie o pół miliona więcej. Powód? Podczas szacunkowych wyliczeń nie uwzględniono budowy trybun dla ponad dwustu osób. Zmieniono także rodzaj budulca. Zamiast drzewa sosnowego zdecydowano się na modrzew, który jest nie tylko ładniejszy, ale i o wiele trwalszy. Warownia jest siedzibą Polsko-Czeskiego Centrum Szkolenia Rycerstwa. Niewątpliwie jest jedną z  atrakcji turystycznych nie tylko niewielkiej gminy, ale i  całego województwa opolskiego. 
Można tutaj podglądać, jak wyglądała praca średniowiecznych rzemieślników, obejrzeć pokazy walk rycerskich, w karczmie skosztować średniowiecznych potraw, a na straganach kupić wiele oryginalnych pamiątek. Ci, którym trudno  rozstać się z rycerskim klimatem,  mogą spędzić w hotelu noc za sześciometrowym murem obronnym ze zwodzonym mostem.
Zwiedzanie grodu możliwe jest przez 24 godziny na dobę.Wejście jest za darmo. Kiedy go odwiedziłam odbywały się tam akurat kolonie dla dziatwy żądnej wiedzy tajemnej sprzed 1000 lat. Mimo opanowania grodu przez dzieciaki zwiedzanie możliwe było jak każdego innego dnia Na fotce stanowisko doskonalenia władania łukiem i toporem Budowniczowie zadbali wiernie o każdy szczegół ( dziedziniec wyłożono drewnianym brukiem).
W grodzie każdy może znaleźć coś dla siebie:) Jest.... * Coś dla twardzieli. * Coś dla posiadaczy palety, sztalugi i pędzla. * Coś dla miłośników zwierząt. * Coś dla telemaniaków.
* Coś dla miłośników dzieci i  rodzinnego ogniska. * Jest też spory parking dla właścicieli dwóch i czterech kół. Otoczenie grodu jest fantastyczne. Zalew Brzózki , nad którym usadowiło się grodziszcze. W drodze powrotnej tez jest co podziwiać.

najbliższe galerie:

 
BYCZYNA
1pix użytkownik dreptak odległość 2 km 1pix
Gród warowny nad zalewem Brzózki koło Byczyny
1pix użytkownik irkas odległość 3 km 1pix
Piramida w Rożnowie
1pix użytkownik irkas odległość 6 km 1pix
Kluczbork
1pix użytkownik irkas odległość 15 km 1pix
galeria na pożegnanie zimy
1pix użytkownik dreptak odległość 17 km 1pix
Praszka –  poznajmy miejsca mało znane.
1pix użytkownik mgfoto odległość 20 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1518) dodano 06.07.2008 01:57

nie narzekać! oglądać ( najlepiej na żywo) :) cmok - pozdrawiam:)))

cameron użytkownik cameron(wpisów:260) dodano 06.07.2008 01:53

Dreptak..idź już spać;-) Nie nadążam z oglądaniem;-)
Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!