m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (17):

 
Monumentalna katedra w Sewilli jest widoczna z daleka, szczególnie widoczna jest wieża zwana La Giralda. Katedra była budowana z założeniem, że żaden wybudowany w przyszłości kościół nie może jej dorównać. Jest naprawdę ogromna, dość powiedzieć, że sklepienie nad transeptem (inaczej nawą poprzeczną prostopadłą do osi kościoła) tj. częścią kościoła położona pomiędzy prezbiterium, a resztą jego budynku wznosi się na wysokości 37 metrów. Do samej katedry można dojść pieszo, dojechać nowoczesnym tramwajem lub... ...klasyczną dorożką Zdobienia, pomimo upływu 500 lat w dalszym ciągu zachwycają precyzją i kunsztem wykonania .
Główne wejście do katedry prowadzi przez Patio Drzew Pomarańczowych - dziedziniec głównego meczetu miasta (to nie przejęzyczenie) używany dawniej (dziedziniec nie meczet) do rytualnych oblucji w znajdujących się tam fontannach. Główne wejście jako żywo przypomina bramy krajów arabskich.
Po wejściu po lewj stronie pojawia się 98 metrowa, prostokątna wieża o nazwie La Giralda, która jest jedynym ocalałym minaretem meczetu wzniesionego w XII wieku i zburzonego 100 lat później. Natomiast prawie na wprost znajduje się brama wejściowa do katedry, brama zwana Bramą Jaszczurek. Na wprost wejścia do katedry znajduje się typowa uliczka krajów południowych. Celem zapewnienia dodatkowej ochłody na ulicy, na najwyższych kondygnacjach rozpościerane są płótna. Za tą monumentalna ścianą znajduje się prezbiterium katedry.

najbliższe galerie:

 
Hiszpania-Sewilla
1pix użytkownik tereza odległość 1 km 1pix
Hiszpania - Sevilla - część I
1pix użytkownik kryjan odległość 1 km 1pix
Hiszpania - Sevilla - część II
1pix użytkownik kryjan odległość 2 km 1pix
Sewilla cz.  II
1pix użytkownik magdus odległość 2 km 1pix
Hiszpania-Sewilla-Alkazar
1pix użytkownik tereza odległość 2 km 1pix
Sewilla cz. I
1pix użytkownik magdus odległość 2 km 1pix

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!