m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (46):

 
Ulsan. Wieczór. Razem z grupą zostaliśmy zaproszeni na wielkie otwarcie: International Sport Festival. Na stadion musieliśmy przyjść o wiele, wiele wcześniej, by zająć miejsce. Przy wejściu czekała miła niespodzianka: dostaliśmy 'wyprawkę' żeby nie umrzeć z głodu podczas uroczystości ;p i czynnie w niej uczestniczyć... ...przy wejściu dostaliśmy małą torebkę z 2 mocowaniami do wyboru długim lub krótkim. W niej znajdowało się ciastko i mały napój w kartoniku z rzeczy żywieniowych. Natomiast do czynnego uczestniczenia dołączono nam niebieską chustę z logo festiwalu oraz laser, który potem robił masowe wrażenie zresztą zobaczycie sami na dalszych zdjęciach. Nasze miejsca znajdowały się na górze więc mieliśmy niedaleko do przejścia, a tam mogliśmy w szparze między konstrukcją uchwycić ekipę, która zrobi show i ostatnie dawane przez prowadzącego instrukcje, aby wszystko wyszło tak,jak powinno. Ulsan skutecznym gospodarzem z 86-tego Narodowego Festiwalu Sportu. Poprawiło to wartość marki miasta i pomogło podnieść swoją pozycję jako wpływowego stołecznego miasta.
Jeszcze nie wiedziałam czego się spodziewać, gdy na stadion wbiegło mnóstwo dziwnie ubranych postaci. Około 18000 sportowców z Korei i innych zagranicznych 15 państw będą konkurować w 86 Narodowym Festiwal Sportu, który rozpoczął się 13 października w Ulsan. 'Wszystko zaczęło się ceremonią otwarcia, która odbyła się w Ulsan po południu na stadionie, a festiwal będzie odbywał się cały tydzień. Krajowy Festiwal Sportu obejmuje 40 konkurencyjnych imprez i wystaw oraz jeden turniej squasha.' - głosi jeden z koreańskich portali. Cała ceremonia zrobiona była z wielkim rozmachem. wielu ludzi musiało ćwiczyć kilka tygodni, żeby nie popełnić żadnego błędu w swojej 'choreografii'. Stylizacje zmieniały się w błyskawicznym tempie. Najpierw byli kosmici, którzy uprawiali tańce w kręgu.
Potem ze środka okręgu zaczął wyłaniać się różowy dym... ...który był początkiem pojawiania się  wielkiej, białej kuli... ...która stała się centrum skupiającym wzrok wszelkich widzów. Tańczono wokół niej, tak jakby była wielkim guru ;) A dzień powoli zamieniał się w wieczór i noc... ...dlatego kolejnym widowiskowym elementem, który włączono do uroczystości były różnokolorowe światła i lasery...
...które nadawały klimat raz wesoły raz smutny w połączeniu z muzyką. Gdy już 'obtańczono' kulę na stadion weszły reprezentacje wszystkich krajów wraz z flagami. Samo ich wejście i ustawienie na miejscach przodem do Prezydenta Ulsan, który miał rozpocząć przemówienie i oficjalne otwarcie igrzysk, zajęło około 20 minut. Tam w głębi widać już ustawionych kilka reprezentacji. Wszyscy zaczęli się gromadzić wokół kuli. To znak, że za chwilę oficjalnie rozpoczną się igrzyska. Wszyscy w skupieniu czekają na decydujące słowa Prezydenta, by móc wypuścić kulę niespodziankę w powietrze i zapalić znicz... ...ale najpierw publiczność dostała znak, żeby włączyć swoje lasery...
... widok jest niesamowity... ...setki tysięcy laserów drgających i dających światło w jednym momencie to niesamowicie wyglądało szczególnie wieczorem. I znak, że otwarto Festiwal Sportu - Znicz już płonie. Płonie... ...I nagle kaskada fajerwerków zasłania znicz,który nadal płonie. Widowiskowe zapalenie. Teraz jeszcze tylko ostatni taniec.
Wszyscy uczestnicy i reprezentacje łączą się we wspólnej zabawie... ...by za chwilę móc oddać się przyjemności obejrzenia świetnego fajerwerkowego widowiska. No i na koniec pokaz fajerwerków. Był naprawdę zdumiewający. Trwał około 30 minut i naprawdę zapierał dech w piersiach. oto kilka najlepszych ujęć.
W takiej atmosferze widzowie opuszczali stadion, ale my wyczekaliśmy do końca, by móc cieszyć oczy. Wyszliśmy prawie jako ostatni.

najbliższe galerie:

 
Ulsan - fabryka Hyundai.
1pix użytkownik krushyna odległość 1 km 1pix
Morze Japońskie.
1pix użytkownik krushyna odległość 8 km 1pix
Korea Południowa - Gyeongju & Ulsan.
1pix użytkownik krushyna odległość 18 km 1pix
Korea: Seul, Gyeongju, Pusan
1pix użytkownik q15 odległość 191 km 1pix
Ocenarium
1pix użytkownik polyanna odległość 237 km 1pix
   KOREA POŁUDNIOWA - SEUL  HISTORYCZNIE
1pix użytkownik kordula157 odległość 294 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
knfred użytkownik knfred(wpisów:2455) dodano 11.08.2008 10:12

Trochę lepsze od Zawiszy witosa1985
hejka!

jedrek użytkownik jedrek(wpisów:327) dodano 09.08.2008 17:37

krushynko!Robi wrażenie.Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!