m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Tyle mówią oficjalne - encyklopedyczne źródła. Nie wszyscy wiedzą, że Międzyzdroje, to kurort ze 150 letnią tradycją. Klimat regionu różni się od klimatu reszty kraju, gdyż wpływ na jego charakter wywiera obecność Morza Bałtyckiego i wody Zatoki Pomorskiej. Miedzyzdroje i okolice charakteryzują się tym, że zimy tutaj prawie nie widać, a średnia temperatura w miesiącach zimowych to...+10C.  Charakterystyczne cechy tutejszego klimatu, to  duża wilgotność powietrza, zmienność pogody, duże różnice temperatur w ciągu doby (szczególnie wiosną). Wejścia na plażę w Międzyzdrojach pilnuje sam Posejdon (dla znajomych - Neptun). Międzyzdrojska plaża jest uznawana przez znawców i bywalców nadmorskich kurortów za jedną z najlepszych w Polsce a nawet na świecie :-) Nie jest może bardzo szeroka lecz jakość piasku rekompensuje wszystko...
Na plaży znajdują się wypożyczalnie sprzętu morskiego . Niestety coraz częściej pojawiają się na niej także quady. Osobiście widziałam delikwentów na wet w strefie Wolińskiego Parku Narodowego(!)
Zaraz przy plaży można zjeść dary Bałtyku - świeżo łowione i wędzone lub smażone na poczekaniu ryby.
Wokół plaży rozłożyli swoje skarby handlowcy i hochsztaplerzy. Kupić - nie kupić - popatrzyć(nie za długo - można:) ) W tle fotki - wejście na molo - okno na Bałtyk. Tradycje mola w Międzyzdrojach sięgają roku 1906, w którym to 1 lipca uroczyście otworzono mierzącą wtedy trzysta metrów konstrukcję. Od tego czasu wiele razy Międzyzdrojskie molo niszczone było przez sztormy panujące na Bałtyku.
 Obecne molo powstało w dwóch etapach: I część o długości 120m została oddana do użytku w 1996 roku , II etap rozbudowy - przedłużenie mola do długości 395m - zakończył się pod koniec 2004 roku. Od marca 2005 międzyzdrojskie molo jest udostępnione turystom (wstęp bezpłatny).


Przed molem znajduje się pasaż handlowy, w którym mieszczą się rozmaite knajpki i pizzerie, a pod nim bardzo popularna, czynna cały rok dyskoteka Paradise. Na końcu funkcjonuje przystań dla turystycznych statków, które wypływają stąd do Świnoujścia i niemieckich nadmorskich miejscowości. Dla mnie fantastyczne, w Międzyzdrojach i okolicy jest to, ze prosto z plaży można wejść w atmosferę gór. Warto wdrapać się na Wzgórze Gosań, czy Kawczą Górę.  Uczta dla oczu (widok na Bałtyk) gwarantowane!
Miasto zaczęło dość fajnie oplatać się ścieżkami rowerowymi. Daleko im co prawda jeszcze do tych z niedalekiego Ahlbeck, ale...:) Osobiście zrobiłam w tym roku kilka dobrych kilometrów. Na plażę ( i po plaży) także. A jak ta plaża wygląda? Dreptaka oczami mniej więcej tak:

najbliższe galerie:

 
Międzyzdroje cz. 3 / 4
1pix użytkownik warusek odległość 1 km 1pix
Międzyzdroje i okolice
1pix użytkownik qwertaxy1 odległość 1 km 1pix
Międzyzdroje i okolica
1pix użytkownik czupur odległość 1 km 1pix
Międzyzdroje cz. 1 / 4
1pix użytkownik warusek odległość 1 km 1pix
Międzyzdroje cz. 2 / 4
1pix użytkownik warusek odległość 1 km 1pix
Międzyzdroje cz. 4 / 4
1pix użytkownik warusek odległość 1 km 1pix

komentarze do galerii (5):

 
morswin użytkownik morswin(wpisów:24) dodano 03.04.2009 20:15

dreptaku - Bałtyk jak zwykle piękny, a do tego cudownie przedstawiony na Twoich zdjęciach.

dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1523) dodano 25.08.2008 23:31

Dzięki za miłe słówka - dorisku - zdjęcia (niebo) praktycznie nie obrabiane. Pozdrawiam słonecznie.

doris użytkownik doris(wpisów:744) dodano 22.08.2008 17:34

Wakacyjnie :)) Pozdrawiam

jedrek użytkownik jedrek(wpisów:327) dodano 22.08.2008 17:22

Ładnie to wydreptałeś.Pozdrawiam

cameron użytkownik cameron(wpisów:260) dodano 21.08.2008 23:13

Brakowało na obieżyświacie dreptakowych galerii;-) Co do zdjęć chyba co na niektórych fotkach zbyt obrobione zostało niebo.Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!