m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (15):

 
Seul, jak przystało na tak zatłoczone miasto posiada niezwykle gęstą sieć dróg i rozwiniętą komunikację miejską (choć zwykle i tak przepełnioną). Autobusem można dojechać niemal do każdego miejsca w tym wielkim ośrodku, również do Międzynarodowego Portu Lotniczego Incheon, a ponadto Seul posiada 8 linii metra, które dla ułatwienia turystom są oznaczone również w języku angielskim. Prawie jak indiańskie :) ale to pale-twarze ustawione w Seulu :) Nie obędzie się bez kupna pamiątek z tego egzotycznego kraju. Mnóstwo sklepików i kramów oferuje typowe koreańskie ozdoby, zawieszki, apaszki i mnóstwo innych kolorowych suwenirów. Ukształtowanie powierzchni Seulu, trochę góry, trochę nie.
Tutaj też masyw w centrum... ...okraszony wdzięczną nazwą Bugaksan. Pałac Gyeongbokgung w Seulu wybudowany w 1394 roku.
Spalony podczas wojny pod koniec XVI wieku. W 1860 odbudowany. Typowe koreańskie daszki. Wymyślny układ górnej części wrót kompleksu pałacowego, Nie zawsze było łatwo się odnaleźć w gąszczu tych budynków (brak angielskich oznaczeń), ale te, do których dotarliśmy, warte były zobaczenia.
Typowa wioska koreańska.
Szczególnie zaś zaciszne świątynie, które miały fantastyczne malowidła i wspaniałe kolory (na zwieńczeniach belkowania dachowego kolorowe koguty, smoki, kwiaty, ściany z podobiznami ludzi, kwiatów, owoców, mitycznych stworów) Będąc w kompleksie warto zobaczyć muzeum, które posiada mnóstwo różnych makiet, posążków, figur i innych typowych rzeczy. Szerzej o tej i innych atrakcjach opowiem w galerii numer 1. Seul - wieża na Górze Namsan.
Z w wzgórza, na którym znajduje się wieża można podziwiać wspaniałe i ogromne miasto. Korki, jakie się tworzą na drogach, są niewyobrażalne. Koreańczycy jeżdżą samochodami swojej produkcji, rzadko widuje się na drogach samochody inne niż Hyundai, Kia czy Daewoo. Korea w kilku słowach to kraj bardzo przyjaznych (ale nie mówiących po angielsku) ludzi, bardzo kolorowych, malowniczych świątyń, uroczych górskich krajobrazów, tradycyjnych domków z rogatymi dachami i bardzo ostrej kuchni, której nie można zjeść obojętnie

najbliższe galerie:

 
Korea Południowa - Seul. [I]
1pix użytkownik krushyna odległość 0 km 1pix
Korea Południowa - Seul 2014
1pix użytkownik euphoria odległość 6 km 1pix
Korea Południowa,  pałace Seulu
1pix użytkownik elabb odległość 9 km 1pix
   KOREA POŁUDNIOWA - SEUL  HISTORYCZNIE
1pix użytkownik kordula157 odległość 12 km 1pix
  SEUL - NOWOCZEŚNIE
1pix użytkownik kordula157 odległość 16 km 1pix
   KOREA POŁUDNIOWA -SEUL OD KUCHNI
1pix użytkownik kordula157 odległość 17 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
krushyna użytkownik krushyna(wpisów:396) dodano 26.01.2010 23:53

pomyłka mała nastąpiła, część I już jest, a to jest II :)

beata-zbychu użytkownik beata-zbychu(wpisów:1002) dodano 25.01.2010 12:08

Fajny rejon - daleko jak na nas - szkoda że tylko tyle - może dalej będzie wiecej?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!