m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (26):

 
W oddali na falochronie widoczne bałtyckie centrum(tu jeszcze w budowie). Robi wrażenie.. szczególnie na ludziach, którzy przyzwyczaili się do krajobrazu Helu bez tego obiektu.. Foka stosująca metodę zachowania jak największej ilości energii;) fokarium Helskie fokarium oprócz przygotowywania fok do ponownego wypuszczenia na wolność spełnia funkcje dydaktyczne krajobraz z tęczą;)
krajobraz z tęczą 2 (j czasem świeciło słońce.. częściej padało port marynarki wojennej. Wejść mogliśmy tylko ze specjalnymi przepustkami i przewodnikiem. teoretycznie obowiązuje tam zakaz robienia zdjęć.
piloci malowali na kadłubach samolotów godła dywizjonów (w postaci panienek np), nadawali im imiona. inni robią.. inaczej;) .. tajemnica wagi państwowej:)) nowy obiekt rzuca się w oczy.. ..w pierwszym momencie przywodzi na myśl kosmiczne jajo, larwę obcego tudzież olbrzymią purchawę.
Renowacja portu rybackiego prowadzona była od 2001 roku. Oficjalnie zakończono ją w czerwcu tego roku. Modernizacji poddano falochrony, pirsy i nabrzeża.W najbliższym czasie ma powstać jeszcze pierwszy punkt sprzedaży ryb (może być ciekawie:)  Ponoć inwestycja pochłonęła 21mln zł. Usytuowanie- świetne. skraca perspektywę i zasłania widok na ujście z portu i - na dalszym planie- zatokę. Budynek ma pełnić funkcje nadmorskiego zaplecza socjalnego i udogadniać portowy ruch turystyczno- rybacki.   Jeśli ktoś posiada dokładniejsze informacje chętnie się czegoś dowiem:) Mieszkańcy Helu, których spotkałam byli bardzo ciekawi opinii turytów o nowym obiekcie. Przy czym sposób zadawania tego pytania kojarzył mi się z zapytaniem o szklaną piramidę Pei nad Luwrem (Kod Leonarda da Vinci Dan'a Brown'a) =każda odpowiedź jest zła;) (większość miejscowych była zdegustowana tym budynkiem)
Hel o tej porze roku niczym nie przypomina zatłoczonego kurortu w jaki zamienia się latem. dobre miejsce na szukanie inspiracji;) na zdjęciu zawzięty malarz przy pracy. Wydawałoby się, że temperatura 7stopni paraliżuje palce- a jednak można! Liczy się siła ducha;D

najbliższe galerie:

 
Hel
1pix użytkownik kabaczek odległość 0 km 1pix
Półwysep Helski.
1pix użytkownik halszka odległość 0 km 1pix
Hel
1pix użytkownik mocar odległość 0 km 1pix
Półwysep Helski
1pix użytkownik blackcat84 odległość 0 km 1pix
Morskie klimaty- Kuznica Jastarnia i Hel
1pix użytkownik travis odległość 0 km 1pix
Półwysep Helski cz. 3  ( Hel  militarny )
1pix użytkownik maskonur odległość 0 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
jasienczyk użytkownik jasienczyk(wpisów:9) - Użytkownik usunięty. dodano 31.07.2011 15:11

Co roku odwiedzałem Hel przy okazji pobytu w Juracie. W tym roku już nie pojechałem. Zalew pamiątkowego kiczu, ohydnych straganów i śmiesznej, jajkowatej budowli w porcie zniszczył obraz tej, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych pięknej, stylowej wioski rybackiej.

mocar użytkownik mocar(wpisów:2652) dodano 27.02.2010 10:50

Co do budowli na molo na Helu istnieje twierdzenie że jest to największe jajo na wybrzeżu :) i chyba coś słusznego w tym jest. Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!