m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (42):

 
Jeden ze statków pływających do niemieckich kapielisk. Odpływamy więc i molo w Międzyzdrojach staje się coraz mniejsze. A to brzeg Świnoujścia. Można rozróżnić  latarnię morską i portowe dźwigi. Na statku nie może zabraknąć dzwonka sygnałowego... ...oraz łodzi ratunkowych. Tych na szczęście nie trzeba było używać. Dopływamy do Bansin.
Oficjalnie działalność kąpieliskowa w Bansin została zapoczątkowana nieco później niż w Heringsdorfie czy Świnoujściu, mianowicie w 1897 roku. Zbudowano wówczas pierwsze wille dla gości w pobliżu morskiego brzegu. Bansin - Wieś, nieco oddalona istniała juz w XIII w. Po drodze do Heringsdorfu mijamy ładnie położony hotel. Heringsdorf - znane i lubiane kąpielisko nadbałtyckie. W 1894 roku istniało juz połączenie kolejowe ze Świnoujściem. Gdy w 1927 roku odkryto bogate w radium solanki, Heringsdorf stał się modną miejscowością wypoczynkową. Kasyno gry.
Miejscowa  plaża ma długość 3,5 km podobnie jak nadmorska  promenada, jedna z najładniejszych na niemieckim brzegu Bałtyku. Nieopodal promenady usytuowane są zabytkowe wille...
...a także nowoczesne ośrodki hotelowe. Częstym widokiem są też stare,drewniane wille.
Jesteśmy w Ahlbeck. Działalność kąpieliskową rozpoczęto w 1852 roku ,później 'królewski Ahlbeck i pobliska osada rybacka połączyły sie w jedną wieś. Nadmorska promenada z czasem rozciągnęła się aż do Bansin. a przed końcem II wojny światowej ,do Świnoujścia. Kilka przykładów architektury Ahlbeck.
Taki oldtimer to oryginalna reklama i wizytówka hotelu.
Przez wiele lat znajdowało się tu jedyne na wyspie Uznam zachowane molo. Zbudowane w latach 1894-95 , zniszczone przez napór mas lodu, zostało odbudowane w latach 1984 - 86. Widok na molo w Heringsdorfie. Spacer kończy się, czas wracać. Juz widac dobrze Gosań i klify,za chwilę będziemy znów w Międzyzdrojach.

najbliższe galerie:

 
Heringsdorf
1pix użytkownik gira odległość 0 km 1pix
Heringsdorf
1pix użytkownik witoldson odległość 0 km 1pix
Ahlbeck/Heringsdorf/Bansin
1pix użytkownik pszem odległość 0 km 1pix
Ahlbeck - 2011 r.
1pix użytkownik mocar odległość 2 km 1pix
Międzyzdroje , rejs do  Heringsdorf ,  Ahlbeck - Niemcy
1pix użytkownik warusek odległość 2 km 1pix
Ahlbeck
1pix użytkownik seerene odległość 2 km 1pix

komentarze do galerii (2):

 
wujryszard użytkownik wujryszard(wpisów:294) dodano 21.09.2008 21:39

przepiękne są te stylowe pensjonaty w Ahlbeck'u a zegar i molo to tak charakterystyczna wizytówka tego miasteczka jak dla Paryża wieża Eiffla a dla Warszawy PKiN.
dla mnie Ahlbeck ( a, że to było 18 lat temu!!!) zawsze będzie kojarzył się z widokiem po raz pierwszy kobiet toples "live" ;))))) pozdr.

jedrek użytkownik jedrek(wpisów:327) dodano 21.09.2008 16:56

Super jest taki oldtimer.Pozdrawiam

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!