m s my mo ms
version_button
| rejestracja | przypomnienie hasła en pl
login: hasło:

zdjęcia w galerii (36):

 
Jadę do Barboux. Od strony Bensanson. Nagle świat zaczyna falować. Ziemia wznosi się i opada. Blisko granica Szwajcarska. To już koniec Francji . I koniec świata. Chce pokazać Wam kilka migawek z doby w Barboux, zapraszam... Dzień zaczyna się, mimo września bardzo niską temperaturą (cóż-góry). Wokół mgła.
Słońce bardzo nieśmiało przebija się przez nią, aby... ...obudzić wszechobecne krowy. Te jak w kalejdoskopie-o różnych porach dnia przybierają różne kolory. Jedno jest niezmienne - jedzą, jedzą i jedzą:) Niesamowite wrażenie robi muzyka dzwonków, jakie noszą na szyjach tamtejsze krówki. Z 4 stron świata, górami niesie się delikatny głos dzwoneczków. Powietrze robi się krystaliczne. Dla takich chwil warto żyć:) Ranek we wsi rozpoczyna się pracowicie. Ludzie żyją tutaj z tego co wyhodują. Turyści przybywają głównie zimą, a mają tutaj idealne warunki- można dreptać, podziwiać, zjeżdżać na nartach.
Przyroda jest dość hojna. Piękne, prawda? Herbata najlepiej smakuje w schronisku. W Barboux jest takowe-całkiem nie drogie, skromnie wyposażone,  a ja nie szukałam Mariotta. Kto siedziałby w pokoju, kiedy za oknami  taaaki cudny świat:)
Można zejść niżej..... Wdrapać się wyżej... Zresztą- wszędzie tutaj jest pięknie. Przed zachodem słońca Krasule (hmmm...może jednak Milki) przybierają odcień złota. Rośliny także.
Chmury w budyniowych kolorach wyglądają nieziemsko. Słońce pozłaca każdy szczegół... Ach.... Powietrze robi się coraz bardziej kryształowe. Wokół unosi się niesamowity-trudny do opisania zapach.... lawenda? skoszone siano? zioła? mróz?
Nawet ci, co odeszli pięknie mieszkają. Cały czas z oddali, niczym dziecięca pozytywkę, słychać dźwięk dzwonków. Słońce powoli chowa się przede mną. Jest już bardzo zimno.  Czas podreptać na nocleg.

najbliższe galerie:

 
Nadwodne landszafciki - Clerval i okolice
1pix użytkownik ak odległość 35 km 1pix
Milka inaczej
1pix użytkownik violkad odległość 36 km 1pix
Nadwodne landszafciki - L'Isle sur le Doubs
1pix użytkownik ak odległość 38 km 1pix
L`Auberson
1pix użytkownik dreptak odległość 39 km 1pix
France/Suisse
1pix użytkownik ramzes odległość 41 km 1pix
Szwajcaria - w góry Jury
1pix użytkownik mlochowskijacek odległość 42 km 1pix

komentarze do galerii (3):

 
ramzes użytkownik ramzes(wpisów:14) dodano 01.01.2011 21:21

ładne fotki..oddaja urok tego miejsca..pozdrawiam!

mocar użytkownik mocar(wpisów:2645) dodano 04.10.2008 14:53

Zdjęcia pełne klimatu

dreptak użytkownik dreptak(wpisów:1506) dodano 04.10.2008 12:17

dziękuję. boreczku

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować. Jeśli nie jesteś członkiem społeczności, przyłącz się!